Ďalšia, tentokrát neúspešná naháňačka Štartu.

Dvaja skúsený borci proti sebe. Gabriela Vadkertiho (v čiernom) sa snaží brániť Peter Dudáš.Dvaja skúsený borci proti sebe. Gabriela Vadkertiho (v čiernom) sa snaží brániť Peter Dudáš. (Zdroj: MHC)

HÁDZANÁ

EXTRALIGA

HC Štart Nové Zámky – HK Slovan Duslo Šaľa 28:29 (9:14)

Štart začal v derby dobre a vďaka niekoľkým skvelým zákrokom brankára Meluša, viedli Novozámčania na konci 12. minúty 5:3. Druhá polovica prvého dejstva však už patrila Šaľanom. Na ich postavenú obranu sa Štart nedokázal presadzovať a tak góly padali aj z rýchlych protiútokov na opačnej strane. Päťgólové manko domácich v polčase, neveštilo pre nich nič dobré. Po zmene strán Šaľa ešte navýšila svoje vedenie a dvakrát vyhrával aj o šesť gólov (11:17). V druhej polovici druhého dejstva sa potom začala ako aj v ostatných zápasoch, stíhacia jazda Štartu. Nešlo to však príliš rýchlo, pretože na hosťujúcej strane sa Petro z pokutových hodov nemýlili a Novozámčania niektoré svoje tutovky zahodili. V závere sa domáci predsa len približovali svojmu súperovi. Hostí podržal dvoma dôležitými gólmi novozámocký odchovanec Mikuláš Kúcsera ml., ale v samom závere mohol Štart vyrovnať. Po zisku lopty dostal presnú prihrávku do trháku Vadkerti, ktorý svoj samostatný nájazd zakončil strelou do brankára a odrazenú loptu poslal Tschur iba do žrde.

Priebeh: 1:0, 3:3, 5:3, 6:9, 8:9, 8:13, 10:14, 11:17, 13:17, 15:21, 18:22, 20:23, 22:26, 24:26, 27:28.

Rozhodovali: Brunovský, Čanda, pok. hody: 6/3 – 6/5, vylúčenia: 4 – 4, 300 divákov.

size="10pt"ŠTART: Pavlovič, F. Kocák, Meluš – M. Kocák, Tschur 3, Lacena, Dévai 1, Molnár, Vadkerti 8/1, Straňovský 6/2, Veréb, Salgó 1, Juhás 2, Chovan 2, Rakatynets 3, Tilandy 2. Tréner P. Sporni.

size="10pt"POVEDALI PO ZÁPASE

size="10pt"Peter Sporni (tréner MHC ŠTART):

“Tentokrát bol ten záver pre nás nešťastný, keď sme zahodili dve posledné tutovice a prehrali so Šaľou o gól. Myslím si, že nie tam nám odišiel zápas. Ten sme si prehrali v prvom polčase, keď sme sa trápili na postavenú obranu, hra nemala vôbec charakter, nepremenili sme tri sedemmetrové hody a to rozhodlo o prehre. Ja som sa vyjadroval aj v televízii, že toto mužstvo silu má a dokážeme zvrátiť aj ťažké zápasy, kde prehrávame o 6 gólov. Bohužiaľ, tentokrát sa k nám šťastena nepriklonila.”

Tomáš Straňovským, hráč MHC ŠTART:

“Škoda, že sme o gól prehrali. Celý zápas sme v podstate prehrávali, na konci sme sa to snažili zvrátiť, ale zahodili sme smolne dve čisté šance. Myslím, že tie dva predchádzajúce zápasy doma s Topoľčanmi a vonku s Hlohovcom sme mali kus šťastia, takže teraz sa to vyrovnalo. Nevadí, ideme ďalej, ešte nás čaká 7 zápasov a súperovi budeme musieť oplatiť prehru u nich v Šali.”

Michal Meluš, hráč MHC ŠTART:

“Čo k tomu povedať, prvý polčas sme mali slabý útok a nemohli sme sa dostať k veľa gólom. Druhý polčas sa to trochu zlepšilo. Hra nám však viazne, nedávame to z ruky a máme problémy s premieňaním šancí. Druhý polčas sme sa zlepšili, bohužiaľ sme na konci zahodili dve čisté šance, mohla to byť aspoň remíza. Je to mladý tím, sú to len skúsenosti s takýmito ťažkými zápasmi a budúcu sezónu môže byť tento tím ešte silnejší. Pokúsime sa ešte o štvorku zabojovať, nie je nič stratené.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?