Po zrelom, taktickom výkone, víťazstvo nad Detvou

Pri pozápasovom podávaní rúk mali viac dôvodov na úsmev Novozámčania. Pri pozápasovom podávaní rúk mali viac dôvodov na úsmev Novozámčania. (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

33. kolo

HC Nové Zámky – HC 07 Detva 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Najväčšiu príležitosť v úvodnej tretine spálil spomedzi kruhov Ľupták, ku ktorému sa puk odrazil od Števuliakovej korčule. Dobrú prácu s hokejkou ukázal vzápätí Sýkora ale bekhendom neuspel. Na druhej strane pohrozil prienikom Hatala, ale ani on ani dorážajúci Pospíšil neuspeli. Otvoriť skóre mohol po Andrisíkovej prihrávke medzi kruhy aj Bajtek ale Petrík bol na mieste. Úvodný gól zápasu sa nakoniec poradilo streliť domácim vďaka ich tretej formácii. Rogoň sa predral po ľavej strane do útočného pásma, skúsil šťastie švihom z uhla a Števuliak dorazil jeho pokus za Petríkov chrbát.

V 25. minúte spravil hosťujúci Jendroľ chybu pri rozohrávke, puk sa cez Stupku dostal na hokejku Holoviča, ten ho posunul na Pospíšila, ktorý bez prípravy rozvlnil Petríkovu sieť. Na domácej strane zaváhal v rohu klziska gólman Pavlas ale Gašpar nestihol jeho chybu potrestať. Domáci Holovič zase len pálil do Petríkovej hrude. V závere tretiny prišlo aj k pästnému súboju, keď sa do seba pustili Fereta s Jendroľom. Novozámčania boli v druhej tretine hokejovejším tímom, snaha hostí poväčšine zlyhávala na nepresnej rozohrávke.

Ani v tretej tretine Nové Zámky sa ráz hry nezmenil, svoj druhý gól v zápase mohol pridať Pospíšil ale jeho strela letela nad detviansku bránu. Domáci boli blízko ku gólu aj v 50. minúte, keď na ľavej strane prenechal Števuliak puk Rogoňovi, ten ho vyslal na súperovho brankára ale Hruška nestihol odrazený puk dobre usmerniť. Nasledovala presilovka Detvancov, no bola príliš sterilná a aký-taký vzruch pred bránou Nových Zámkov priniesla až v samotnom závere. Hostia z Detvy odvolali v záverečnej minúte brankára, no do konca stretnutia už gól nepadol.

Góly: 17. Števuliak (Rogoň, Ordzovenský), 25. Pospíšil (Holovič, Stupka) Rozhodovali: V. Snášel ml., Kókai, Vyšný, Kis-Király. Vylúčení: 5:7 na 2 minúty, navyše Fereta (Nové Zámky) 10 minút za bitku – Kuklev (Detva) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, Jendroľ (Detva) 10 minút za bitku, presilovky a oslabenia: 0:0, 1458 divákov.

HC Nové Zámky: Pavlas – Ordzovenský, Hatala, Fereta, Drtina, Mikuš, Pavúk – Stupka, Fábry, Pospíšil – Jurík, Holovič, Bajtek – Rogoň, Hruška, Števuliak – Jurák, Jaša, Andrisík

POVEDAL PO ZÁPASE

Miroslav Mosnár (tréner Nových Zámkov): " Prvá tretina bola vyrovnaná. Boli sme v nej možno aj šťastnejší, keď sme dokázali dať gól. V druhej časti hry sme mali aj vďaka presilovkám prevahu. Škoda, že sme v nej nedokázali dať viac gólov. Tretia tretina bola opäť vyrovnaná, výborne zachytal brankár. Celkovo to bol z našej strany dobrý výkon, tešíme sa z víťazstva. "

Ostatné výsledky: Poprad - Košice 0:4, DVTK - L. Mikuláš 3:2, Michalovce - MAC Újbuda 5:2, B. Bystrica - Nitra 2:1, Trenčín - Zvolen 2:0.

13.Liptovský Mikuláš 30 5 2 3 20 46:113 22

Program 34. kola: 26.12. Nové Zámky - Zvolen (16:00), DVTK - Poprad, L. Mikuláš - TRenčín, MAC - B. Bystrica, Nitra - Detva, Košice - Slovan.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  9. Hygge ako životný štýl
  10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 199

Mesto Nové Zámky čakajú aj v roku 2021 viaceré investície. Rozpočet radnice je 34,5 milióna eur.

Poslanci odsúhlasili ďalší ročník participatívneho rozpočtu v Nových Zámkoch.

3 h
Róbert Horváth sleduje prísne zápas pri VAR-e.

Vodnopólový rozhodca z Nových Zámkov opäť na turnaji svetového rangu.

3 h
Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.