Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Séria bez bodového zisku preseknutá

V krajskom derby lepší Novozámčania.

Jedným z hrdinov derby bol brankár MHC Christian PavlasJedným z hrdinov derby bol brankár MHC Christian Pavlas (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

23.kolo
HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY – HK NITRA 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Úvod derby patril aktívnejším hosťom, ale do vedenia šli po necelých štyroch minútach tak trocha kurióznym gólom domáci. Pospíšilova bomba z diaľky opečiatkovala brvno, puk sa odrazil späť do poľa, čo však dokonale zaskočilo gólmana hostí Hanuljaka, ktorý kým sa spamätal, musel loviť puk zo svojej siete po Hruškovej strele. Na opačnej strane pohrozil Kerbashian, ale Pavlas v bráne MHC bol pozorný. Chaotickú pasáž v hre domácich vyžili Nitrania na vyrovnanie.
V 11. minúte našiel Koyš pred bránou Bučeka, pre ktorého nebol žiaden problém dostať puk do poloodkrytej novozámockej brány. Už keď sa zdalo, že na prvú prestávku pôjdu mužstvá za nerozhodného stavu, Bajtek po peknej individuálnej akcii poslal bekhendom svoj celok opäť do vedenia.
Na začiatku druhej tretiny mohol vyrovnať Buček, ale puk medzi Pavlasove betóny a žŕdku nezasunul. Brankár Novozámčanov bol aj v ďalšom priebehu hry pre hostí neprekonateľnou prekážkou. V hre 4 na 4 spravil na modrej chybu Drtina, ale šancu hostí opäť zmaril skvelý Pavlas. Ten podržal svoj tím aj pri presilovke Nitry 4 na 3.
V tretej tretine dokázali domáci naďalej mariť pokusy súpera a naopak boli gólovo efektívni oni. Najskôr v 53. minúte s prehľadom premenil svoj samostatný nájazd Mikula a o štyri minúty nato pri presilovej hre, pekne tečoval Drtinovu strelu od modrej chrbtom k bráne postavený Urban.
 Góly: 4. Hruška (Pospíšil, Hatala), 20. Bajtek (Jurík, Urban), 53. Mikula (Andrisík), 57. Urban (Drtina, Jurík) – 11. Buček (Koyš, Olsen). Rozhodovali: Baluška, Goga – Synek, Frimmel, vylúčení: 4:5 na 2 minúty, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1167 divákov.
HC Nové Zámky: Pavlas – Hatala, Ordzovenský, Drtina, Mikuš, Pavúk, Šmach, Fereta – Pospíšil, Hruška, Stupka – Bajtek, Fábry, Jurík – Múčka, Urban, Rogoň – Mikula, Giertl, Andrisík.

POVEDAL PO ZÁPASE

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: “Musím povedať, že výsledok potešil. Už sme to potrebovali. Chlapci pristupovali k tréningu veľmi zodpovedne a dnes je to pre nich odmena. Verím, že nás to posunie o ďalší krôčik vpred. Musím povedať, že súper hral veľmi nebezpečne vpredu, vytváral si šance a niekedy sme mali aj šťastie. Náš brankár Pavlas podal nadštandardný výkon a tým pádom nám pripravil víťazstvo. Bol to kolektívny výkon a sme spokojní.”

 Ostatné výsledky: B. Bystrica – MAC 4:3, Zvolen – L. Mikuláš 6:4, DVTK – Slovan 6:3, Košice – Poprad 2:1, Michalovce – Trenčín 1:2.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.