Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Dve víťazstvá o jediný gól

Hokejisti MHC Nové Zámky odohrali v týždni ďalšie dva prípravné zápasy.

Zo zápasu MHC Nové Zámky - Capitals BratislavaZo zápasu MHC Nové Zámky - Capitals Bratislava (Zdroj: MHC)

FERENCVÁROSI TC – HC MIKRON NOVÉ ZÁMKY 1:2 (0:1, 1:0, 0:1 )

V utorok večer odohrali zverenci trénera Milana Jančušku siedmy prípravný zápas. Ich súperom bol maďarský majster Ferencvárosi TC.

Novozámčanov poslal do vedenia v 3. minúte Mikula, no následné nevyužité príležitosti dali možnosť dostať sa na koňa domácim. A tí to využili. V 22. minúte potrestal zaváhanie v novozámockej defenzíve Tóth. Trápenie v koncovke čierno-zelených pokračovalo aj v tretej tretine. Vykúpenie prišlo až 3 minúty pred koncom riadnej hracej doby. Po krížnej prihrávke sa k puku na pravom kruhu dostal Andrisík a pohotovou strelou do odkrytej brány Aranyho zariadil víťazstvo Nových Zámkov v Budapešti 2:1.

Premiéru v novozámockom drese si odkrútil okrem obrancu Ondřeja Šmacha i ďalší bek a novozámocký odchovanec Matúš Hlinka. V útoku zase debutoval Maxim Vešutkin. Obaja hráči zabojujú o zmluvu a miesto v zostave HC Nové Zámky.

Góly: 22. Tóth Gergő (Roczanov) – 3. Mikula (Števuliak), 57. Andrisík (Rogoň).

Ferencvárosi TC: Arany – Rantanen, Karmeniemi, M. Fitzgerald, Nagy G., Kulmala – Sarcia, Hegyi, Tóth Ad., Switzer, Tóth Ri. – Tóth Gergely, Jászai, Pavuk, Hajós, Németh – Pozsár, Tóth Re., Roczanov, Farkas, Tóth Gergő

HC Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Pavúk, Hatala, Ordzovenský, Hlinka, Šmach – Stupka, Hruška, Vešutkin – Jurík, Urban, Bajtek – Andrisík, Fábry, Rogoň – Števuliak, Ondrušek, Mikula

HC NOVÉ ZÁMKY — BRATISLAVA CAPITALS 7:6 (1:1, 2:3, 4:2)

Vo štvrtok nastúpili zverenci trénera Milana Jančušku na ôsmy prípravný zápas. Ich súperom bol ambiciózny prvoligista z Bratislavy.

Po trinásťgólovej prestrelke sa z víťazstva napokon radovali domáci hráči, o víťazný gól sa postaral 19-ročný Mário Múčka. Ďalšie góly Nových Zámkov strelili Peter Mikuš, Sebastián Šmída, Radim Hruška, Dávid Jaša a dva presné zásahy pridal Tomáš Urban.

Góly: 10. Urban (Mikuš), 28. Mikuš (Jurík), 35. Šmída, 49. Hruška (Stupka), 50. Jaša, 52. Urban (Mikuš, Jurík), 53. Múčka (Števuliak) — 12. Varga (Buc, Holovič), 22. Šalka (Smolka, Juriga), 32. Surovka (Buc, Varga), 36. Smolka (Danišovský, Šalka), 58. Šalka (Danišovský), 60. Selleck (Buc).

Rozhodovali: Bachúrik J., Hronský – Konc D. ml., Konc J. ml.
Vylúčenia: 4:4 na 2 min., navyše Števuliak (NZ) osobný trest 10 min.
Góly v presilovej hre: 4:0.
V oslabení: 0:0.

HC Nové Zámky: Kristín – Hain, Drtina, Mikuš, Dlugoš – Hatala, Ordzovenský – Pavúk, Šmach – Stupka, Hruška, Šmída – Jurík, Urban, Slávik – Andrisík, Jaša, Rogoň – Števuliak, Bečka, Múčka.

Bratislava Capitals: Hamerlík – Bača, Lukáčik, Bohunický, Petrinec, Juriga, Kobolka, Hudec S. – Hudec D., Surovka, Selleck – Varga R., Buc, Holovič – Šálka, Smolka, Danišovský – Vašaš, Giertl, Bodnár