Nedeľa, 4. december, 2022 | Meniny má Barbora, Barbara

Proti železiarom vzácne vyrovnaný duel

Košičania získali extrabod v predĺžení.

Medzi košickými obrancami sa pred brankárom Habalom snaží presadiť útočník Nových Zámkov Adam ZbořilMedzi košickými obrancami sa pred brankárom Habalom snaží presadiť útočník Nových Zámkov Adam Zbořil (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

48. kolo
MHC Nové Zámky – HC Košice 2:3 pp. ((1:1, 0:1, 1:0 — 0:1)
Úvodné minúty stretnutia patrili „oceliarom“, keď predovšetkým Kafka mohol bekhendom otvoriť skóre. Úspešným strelcom mohol byť aj Pospíšil, ktorému posunul puk Hruška, ale Habal zneškodnil pokus domáceho útočníka. V 7. minúte dostali hostia možnosť hrať 40-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú už po 15 sekundách využil strelou spomedzi kruhov Derliuk. Novým Zámkom sa podarilo vyrovnať v 13. minúte. Pospíšil sa predral cez dvoch obrancov a elegantne blafákom ako Peter Forsberg zasunul puk do bránky.

SkryťVypnúť reklamu

V úvode druhej tretiny nebezpečne pohrozila košická dvojica Šerbatov – Ignatuškin, ale Kristín situáciu ustál. Na druhej strane predviedol pekný slalom Zaťko, ktorý sa snažil zakončiť bekhendom do vinkla, Habal bol však proti. Hostia išli do vedenia aj druhýkrát, keď Sýkora dorazil Kochovu strelu od modrej za chrbát domáceho gólmana. Košičania boli v druhom dejstve lepší. Nebezpečným pokusom sa prezentoval Ignatuškin, ale Kristínova vyrážačka bola rýchlejšia. Rovnako dobre zasiahol novozámocký brankár proti Hričinovmu pokusu. Domáci mohli s trochou šťastia vyrovnať, no ich strela skončila po teči na žŕdke Habalovej bránky.

Tretie dejstvo prinieslo v úvodných minútach úbytok gólových príležitostí. Hostia boli stále o niečo lepší, domáci však nemienili predať kožu lacno. Zvýšiť vedenie hostí mohol Suja, ale jeho pokus minul bránku. Dočkali sa tak domáci Zámčania – v 53. minúte poslal puk do siete z ľavej strany Zbořil. Po jeho zásahu nabrala hra domácich opäť na obrátkach. 70 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa rútil na Kristína jeden z Košičanov, no domáci brankár predviedol pohotový rozštep.
Duel sa tak dostal do predĺženia. V ňom sa už po 42 sekundách pri nájazde dvoch na jedného presadil Haščák, ktorý zužitkoval prihrávku od Šedivého.
Góly a asistencie: 13. Pospíšil (Kudla), 53. Zbořil – 8. Derliuk (Haščák), 27. Sýkora (Koch, Kafka), 61. Haščák (Šedivý). Rozhodovali: D. Konc st., Lokšík – Krajčík, Valo. Vylúčenia: 3:1. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1258.
MHC: Kristín – Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hatala, Kudla, Slávik, Henderson – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Urban, Šimun – Pospíšil, Hruška, Štrauch – Rogoň, Fábry, Jakúbek.

Hlas po stretnutí

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: “Bol to vyrovnaný duel. Škoda, že šance Pospíšila a Šimuna v úvode neskončili gólom, možno by sa bol zápas vyvíjal inak. Bohužiaľ sme svoje príležitosti nevyužili, dostali gól v oslabení o dvoch hráčov, ale i napriek tomu bol začiatok z našej strany dobrý. Počas stretnutia bolo veľa osobných súbojov, dobre sme bránili a v závere sa nám podarilo vyrovnať. V predĺžení sme nevyužili šancu a z protiútoku sme inkasovali. Aj bod je pre nás cenný, chlapci vydali zo seba všetko.“

Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Detva 2:3, Poprad – Žilina 5:4, B. Bystrica – Nitra 3:2, Trenčín – MAC 8:1, DVTK – Zvolen 3:4 sn.