Ilustračné fotoIlustračné foto(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

47.kolo

MSHK Žilina - MHC Nové Zámky 3:2 sn. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Stretnutie začali lepšie Žilinčania, ktorí v 4. minúte mohli ísť do vedenia, ale Hvilovu strelu skvele zlikvidoval Kristín. O minútu na to sa to podarilo hosťom, keď chybu domáceho brankára Fučíka ešte Šimun nepotrestal, ale Urban už poslal puk do odkrytej domácej svätyne. V 9. minúte sa domáci dostali do štvorminútovej presilovky, keď Zaťko zahral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou, ale neboli v nej nebezpeční. Naopak Šimun mohol zvýšiť vedenie hostí, ale svoj nájazd nezužitkoval.

Aktivitou v úvode druhej tretiny si domáci vypýtali dve presilové hry a pri tej druhej Bagin výstavne trafil pravý horný kút Kristínovej brány. Novozámčania potom niekoľkokrát zavreli súpera pred jeho bránu, ale gól z toho nedokázali vyťažiť. Na opačnej strane mohol skórovať Huna, ale Kristín podržal svoj tím. V závere tretiny mali hostia možnosť hrať presilovú hru. Nehrali ju príliš dobre, ale v jej závere boli predsa len úspešní, keď po Bajtekovej prihrávke skóroval Pospíšil .

Žilina si v úvode tretej časti hry vytvorila tlak, získala aj presilovku, ktorú aj vyžila, keď sa presnou strelou prezentoval jej kapitán Huna. V nasledovných minútach sa oba celky snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale obaja brankári boli na mieste.

V nadstavenom čase mali dobré šance domáci MIlý a hosťujúci Urban, ale ani oni nedokázali zápas rozhodnúť. Na rad tak prišli nájazdy, ktoré lepšie zvládli domáci.

Góly: 28. Bagin (Beránek), 46. Rud. Huna (Kučný, Hvila), rozhod. sam. nájazd Podešva – 5. Urban (Šimun, M. Novák), 40. Pospíšil (Bajtek, Šimun). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Synek, Valo, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 436 divákov.

MHC N. Zámky: Kristín – Zaťko, Hain, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek– Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Štrauch, Fábry, Rogoň - Ondrušek.

Ostatné výsledky: Košice - DVTK 3:1, Nitra - Poprad 3:5, Trenčín - L. Mikuláš 6:1, Zvolen - Detva 3:2 pp., MAC - B. Bystrica 3:4.

1.Banská Bystrica 46 26 5 5 10 157:110 93

2. Zvolen 46 25 6 5 10 156:102 92

3.Košice 46 27 2 5 12 153:107 90

4.Poprad 46 24 6 2 14 136:117 86

5.Nitra 46 24 5 3 14 173:116 85

6.Nové Zámky 46 21 4 4 17 119:111 75

7.Trenčín 46 21 4 3 18 117:109 74

8.DVTK 46 18 5 5 18 122:126 69