Ilustračné fotoIlustračné foto(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

47.kolo

MSHK Žilina - MHC Nové Zámky 3:2 sn. (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 1:0)

Stretnutie začali lepšie Žilinčania, ktorí v 4. minúte mohli ísť do vedenia, ale Hvilovu strelu skvele zlikvidoval Kristín. O minútu na to sa to podarilo hosťom, keď chybu domáceho brankára Fučíka ešte Šimun nepotrestal, ale Urban už poslal puk do odkrytej domácej svätyne. V 9. minúte sa domáci dostali do štvorminútovej presilovky, keď Zaťko zahral nebezpečne so zdvihnutou hokejkou, ale neboli v nej nebezpeční. Naopak Šimun mohol zvýšiť vedenie hostí, ale svoj nájazd nezužitkoval.

Aktivitou v úvode druhej tretiny si domáci vypýtali dve presilové hry a pri tej druhej Bagin výstavne trafil pravý horný kút Kristínovej brány. Novozámčania potom niekoľkokrát zavreli súpera pred jeho bránu, ale gól z toho nedokázali vyťažiť. Na opačnej strane mohol skórovať Huna, ale Kristín podržal svoj tím. V závere tretiny mali hostia možnosť hrať presilovú hru. Nehrali ju príliš dobre, ale v jej závere boli predsa len úspešní, keď po Bajtekovej prihrávke skóroval Pospíšil .

Žilina si v úvode tretej časti hry vytvorila tlak, získala aj presilovku, ktorú aj vyžila, keď sa presnou strelou prezentoval jej kapitán Huna. V nasledovných minútach sa oba celky snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, ale obaja brankári boli na mieste.

V nadstavenom čase mali dobré šance domáci MIlý a hosťujúci Urban, ale ani oni nedokázali zápas rozhodnúť. Na rad tak prišli nájazdy, ktoré lepšie zvládli domáci.

Góly: 28. Bagin (Beránek), 46. Rud. Huna (Kučný, Hvila), rozhod. sam. nájazd Podešva – 5. Urban (Šimun, M. Novák), 40. Pospíšil (Bajtek, Šimun). Rozhodovali: Fridrich, Goga – Synek, Valo, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 436 divákov.

MHC N. Zámky: Kristín – Zaťko, Hain, M. Novák, Ordzovenský, Hatala, Andersons, Henderson – J. Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Šimun, Urban, Bajtek– Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Štrauch, Fábry, Rogoň - Ondrušek.

Ostatné výsledky: Košice - DVTK 3:1, Nitra - Poprad 3:5, Trenčín - L. Mikuláš 6:1, Zvolen - Detva 3:2 pp., MAC - B. Bystrica 3:4.

2. Ojazdené pneumatiky odovzdajte, šetríte tak životné prostredie
  3. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  4. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  5. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  7. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Chirurgovia z nemocnice v Komárne operujú pruh novou technikou

Chirurgovia v Nemocnici Komárno úspešne zaviedli inovatívnu techniku na operáciu pruhov v brušnej stene, ktorá sa až doteraz na Slovensku nepoužila.

(ilustračné foto)

Splnili všetky podmienky, z obce Nesvady bude mesto

Nesvady sa stanú mestom od 1. januára budúceho roka.

Nesvadčania si vysvetľujú, ako to celé bolo.

Komárno sa opäť snaží predať bývalú polikliniku

Budova v centre mesta dlhé roky chátra.

Budovu v samom centre mesta sa nedarí predať už roky.

Spor o parkovanie nemá víťaza. Zákon podľa prokuratúry porušilo mesto aj polícia

Zástupcovia dopravného inšpektorátu neprišli na dohovorené stretnutie. Čakali na list od prokurátorky.