Víťazstvo Novozámčanom zariadil v predĺžení Šimun.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsoportliga

35. kolo

HK Nitra - MHC Nové Zámky 3:4 pp. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)

V prvej tretine krajského derby medzi Nitrou a Novými Zámkami videli diváci hokej zo strany na stranu. Už v úvodnej minúte strelili hostia gól, ale ešte pred ním zaznel hvizd rozhodcu, takže gól neplatil. Prvú šancu mal na domácej strane Blackwater, ale v 3. minúte prestrelil bránu. V 15. minúte neskórovali Nitrania po zaváhaní Košarišťana, a tak skončila prvá tretina bez gólov.

Začiatok druhého dejstva vyšiel lepšie Nitranom. Už po 24 sekundách využil presilovú hru Majdan a Nitra vyhrávala - 1:0. Ďalšie minúty mali optický tlak domáci , ale góly strielali Zámčania, ktorí dokázali otočiť skóre. Najskôr, v 26. minúte, vyrovnával na 1:1 Henderson a v 31. minúte zapadla do Šimbochovej brány aj strela obrancu Nováka - 1:2. Vyrovnanie mal na hokejke v 36. minúte Buček, ale z dobrej pozície minul štyri žrde.

Do tretej tretiny nastupovali Nitrania s jednogólovým mankom. V 47. minúte sa ho podarilo zmazať Bučekovi, ktorý bol dôrazný pred bránou súpera. Corgoni sa z vyrovnania dlho netešili. Už o 9 sekúnd urobil veľkú chybu Morrison, ktorý “vyslal” do nájazdu Pospíšila, a ten si rutinérsky podaril so Šimbochom - 2:3. Nitrania mali veľký problém dostať sa cez organizovanú defenzívu hostí. Nakoniec sa dokázali presadiť 18 sekúnd pred koncom, počas hry bez brankára, keď našiel Majdan ideálnou prihrávkou spoza brány Blackwatera. V predĺžení rozhodol gólom Šimun o bode navyše pre Nové Zámky. (TASR)

Góly: 21. Majdan (McCormack, Lantoši), 47. Buček (Bortňák), 60. Blackwater (Majdan, Lantoši) – 26. Henderson (Pospíšil), 31. Novák (Pospíšil), 48. Pospíšil, 62. Šimun (Zaťko). Rozhodovali: Štefík, Jonák - Výleta, J. Tvrdoň, vylúčení: 3:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3479 divákov.

HK NITRA: Šimboch (Foltán) – McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Versteeg, Pupák, Pätoprstý, Korím – Blackwater, Slovák, Lantoši – Majdan, Kerbashian, Scheidl – Hrušík, Bortňák, Buček – Minárik, Šiška, Čaládi

MHC N. ZÁMKY: Košarišťan (Kristín) – Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala – Rogoň, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, Šimun, Nejezchleb – Henderson, Fábry, Pospíšil

Povedali po zápase

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Na to, že sme sa pred zápasom s kolegami z Nových Zámkov zdravili a tak hovorili, že dnes ani hrať nechceli, odohrali výborný zápas. Náš najväčší problém bol Košarišťan, ktorý odchytal dobrý zápas. Potvrdzuje to dlhodobo a teraz to znovu dokázal. Dokáže tím Nových Zámkov vždy podržať. Ja som vždy videl tribúnu za ich bránou, keď už všetci pomaly zdvíhali ruky. Boli to všetky situácie, ktoré za normálnych okolností volajú po góle. To bol jeden z hlavných dôvodov, prečo sme tento zápas nezvládli za tri body."

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: „Videli sme zaujímavý a dramatický zápas vo vynikajúcej atmosfére, ako to je v Nitre zvykom. Chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, ktorí prišli v hojnom počte a celý čas nás podporovali. Škoda, že sa nám nepodarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov za stavu 2:1 a 3:2. Mohli sme v pohode dohrať zápas. Pred koncom sme nakoniec dostali gól. Myslím si, že dva body, ktoré si odnášame sú super, z čoho sa teším. K veľa veciam sa nemôžem a nebudem vyjadrovať. Som veľmi nahnevaný na to. Tešíme sa na ďalší zápas.“

Ostatné výsledky: Košice - Detva 2:0, Trečín - Banská Bystrica 4:3, Žilina - DVTK 5:3, MAC - Poprad 1:3.

1.Košice 37 23 2 3 9 122:76 76

2.Poprad 37 20 6 2 9 116:88 74

3.Banská Bystrica 37 20 4 4 9 117:85 72

4.Nitra 37 20 4 3 10 140:91 71

5.Zvolen 37 19 4 4 10 130:87 69

6.Nové Zámky 37 18 4 3 12 97:86 65

7.Trenčín 37 18 4 1 14 90:80 63

8.DVTK 37 15 3 4 15 100:103 55