Štvrtok, 18. apríl, 2019 | Meniny má Valér

Poprad dal pri hre bez brankára tri góly

V nevídanom zápase ušli Novozámčanom medzi prstami dva body.

Nešťastným hrdinom zápasu bol Tomáš Urban. Ani jeho hetrik nepomohol Novozámčanom k víťazstvu.Nešťastným hrdinom zápasu bol Tomáš Urban. Ani jeho hetrik nepomohol Novozámčanom k víťazstvu.(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

31.kolo

MHC Nové Zámky - HK Poprad 5:6 pp. (1:0, 2:1, 1:3 - 0:1)

Zápas začali oba celky vo vysokom tempe, prvé dve presilovky na oboch stranách gól nepriniesli. Stali sa tak až c záverečnej minúte prvého dejstva, keď obranca Kudla našiel skvelou prihrávkou cez celé klzisko na modrej číhajúceho Urbana, ktorý poslal domácich do vedenia.

V úvode druhej tretine mohol vyrovnať Zagrapan, ale podarilo sa to až v 24. minúte Macíkovi, ktorého strela švihom z pravej strany prenikal až do siete. Zámky zapli na vyššie obrátky a vytvárali si aj šance. V 35. minúte po faule na Slávika bolo nariadené trestné strieľanie, ktoré Urban premenil. Zeleno-bieli boli na koni a o 74 sekúnd bol už ich náskok dvojgólový. Presadil sa Rogoň, ktorého strelu Vošvrda vidieť nemohol, clonil mu Jurík. Z ďalších domácich šancí v druhej tretine už gól nepadol.

Od začiatku tretej tretiny Novozámčania kontrolovali hru a v 52. minúte dostali šancu hrať presilovú hru. Po niekoľkých sekundách však stratili v obrannom pásme puk a Macík, svojim druhým gólom vykresali svojim iskierku nádeje, ktorá neskôr aj vzplanula. Najskôr však ešte v tej istej presilovke Fábry opäť vrátil dvojgólové vedenie na stranu domácich. Popradčania sa už štyri a pol minúty pred koncom odhodlali k hre bez brankára a v 57. minúte ich Belluš opäť dostal na dostrel. Potom sa diali veci, ktoré sa len tak nevidia. V 58. minúte exnovozámčania Salija vyrovnal, ale o niekoľko sekúnd Urban dokonal svoj hetrik a Zámky opäť viedli. Hostia však naďalej hrali bez brankára, čo sa im vyplatilo, 42 sekúnd pred koncom Paukovček poslal zápas do predĺženia. Ten istý hráč potom v nadstavenom čase rozodol o extrabode pre svoj tím.

Góly: 20. Urban (Kudla, Jurík), 35. Urban, 36. Rogoň (Dundáček), 53. Fábry (Jakúbek), 59. Urban – 24. Macík (Belluš), 52. Macík, 57. Belluš (Mlynarovič, Salija), 58. Salija (Svitana, Paukovček), 60. Paukovček (Svitana, Bondra), 62. Paukovček (Erving). Rozhodcovia: Baluška, Kova, Synek, D.Konc ml., vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 859 divákov.

MHC N. ZÁMKY: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Hain, Hatala - Sloboda, Urban, Štrauch - Rogoň, Zbořil, Jurík - Jakúbek, Fábry, Nejezchleb - Henderson, Ondrušek, Slávik

Povedal po stretnutí

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Z našej strany to bol vynikajúci zápas. Boli sme lepší a zaslúžene sme viedli 3:1. Neskôr sme po hrubej chybe inkasovali. A veci, ktoré sa následne udiali, sú z ríše rozprávok. Som strašne naštvaný, strašným spôsobom, že sa také dačo vôbec môže udiať. V zápase, v ktorom sme boli jasne lepší, nám ušli dva body pomedzi prsty."

Ostatné výsledky: Nitra - Košice 5:3, Detva - Trenčín 2:3 sn., Zvolen - MAC 1:6, Žilina - L. Mikuláš 1:2, DVTK - B. Bystrica 1:0.

1.Košice 33 21 1 3 8 116:73 68

2.Zvolen 34 18 4 4 8 124:77 66

3.Banská Bystrica 33 18 4 4 7 102:70 66

4.Poprad 33 18 5 2 8 102:76 66

5.Nitra 33 18 4 2 9 128:80 64

6.Nové Zámky 33 16 3 3 11 84:75 57

7.Trenčín 33 15 4 1 13 76:72 54

8.DVTK 33 13 3 4 13 92:94 49