Utorok, 27. september, 2022 | Meniny má Cyprián

MŠK zdolal v Miléniu Nitru

Derby rozhodol zvrat v prvom polčase.

Pri lopte Patrik Vašek, autor kontaktného gólu Novozámčanov na 1:2.Pri lopte Patrik Vašek, autor kontaktného gólu Novozámčanov na 1:2. (Zdroj: Roman Guliš)

FUTSAL

2. Openliga

3. kolo

MŠK Nové Zámky futsal – MFsK Nitra 6:4 (3:2)

Derby dvoch tradičných rivalov sa začalo lepšie pre hostí, keď už na začiatku druhej minúty prekonal Lengyela z ťažkého uhla Ryban. Vedúci gól vlial Nitranom na kopačky značnú dávku sebavedomia a niekoľko minút sa dialo na palubovke haly Milénium to, čo chceli bledomodrí. V 8. minúte po peknej akcii zvyšoval ich náskok Marek Hrnčár, kontaktný gól Novozámčanov však nenechal dlho na seba čakať. V 9. minúte strieľanú krížnu prihrávku Bombicza dorazil do prázdnej brány Vašek. Po niekoľkých sekundách vyrovnal Hatala a v predposlednej minúte prvého dejstva dokonal zvrat Horáček. Po zmene strán chcela Nitra vyrovnať, ale v 24. minúte to bol Bombicz, ktorý po individuálnej akcii poslal loptu po zemi k pravej žrdi – 4:2. Nitrania sa nevzdávali, akcie sa striedali na oboch stranách a o vynikajúce futsalové momenty nebola núdza. Kontaktný gól Mikulu priniesol do zápasu ďalšiu drámu, ale o necelú minútu na to Horáček opäť vrátil svojim dvojgólové vedenie. Nitra sa pokúšala o hru bez brankára a ešte raz sa priblížila domácim na dostrel po Kováčikovom presnom zásahu, ale na gól Bombicza z trestného kopu v 38. minúte už odpovedať nedokázala.

SkryťVypnúť reklamu

Góly: 19.a 28. E. Horáček, 24. a 38. A. Bombicz, 9. Vašek, 10. Hatala – 2. Ryban, 8. Hrnčár, 27. Mikula, 38. Kováčik.

R Belavý, Skokan, ŽK: Druga – Kováčik, ČK: 38. Kováčik (MFSK po druhej žltej), 150 divákov.

MŠK: Lengyel (Sládeček) – Bombicz, Molda, Gašparík, Hatala, Vašek, Druga, Sendrei, Letko, Horáček, Kucharovič, Moravčík.

MFSK: Hollý – Peciar, Glofák, Tomiš, Mikula, Ryban, Snop, Homola, Kováčik, Procháczka, S. Hrnčár, Brath, Fabiš, M. Hrnčár.

Povedali po zápase

Adam Bombicz (hrajúci tréner Nových Zámkov)

„Diváci dnes mohli byť svedkami zápasu extraligovej úrovne. Začali sme zle, na vysoký presing súpera nedokázali reagovať, z čoho vyplynuli dva inkasované góly. Spamätali sme sa však a po dobrej hre ešte do polčasu výsledok zvrátili. V druhom dejstve sme zápas zvládli, boli vždy o krôčik vpredu a vytvorili sme si aj dostatok príležitostí. Ďakujem všetkým hráčom za odvedený výkon.“

Tomáš Snop (hrajúci tréner Nitry)

„Začali sme dobre, dodržiavali taktické pokyny, čo sme si pred zápasom povedali a odmenou nám boli dva gól. Zlom nastal po kontaktnom góle domácich na 2:1. Po ňom sme prestali behať, hrali netakticky a po chybách, ktoré vyplynuli aj z neskúsenosti niektorých našich hráčov, sme už do prestávky prehrávali. Po obrátke sme sa snažili o vyrovnanie, súper však už bol na koni a trestal naše chyby. Dvakrát sme sa dostali na rozdiel jediného gólu, ale na Bombiczov šiesty zásah sme už odpovedať nedokázali. Teší ma, že dostali priestor všetci naši hráči. Naopak mrzí, že sme prišli o dvoch zranených a tak sme zredukovali zostavu na dve štvorky. Zápas vo skvelej kulise mal extraligové parametre, k jeho úrovni prispeli aj obaja rozhodcovia. Všetko sa nieslo v športovom duchu, bez zbytočných emócií, ktoré boli charakteristické pre naše predchádzajúce zápasy s Novými Zámkami v extralige.“