Z jasného zápasu napokon dráma

Novozámčanov však tri body hrejú.

Tomáš Urban (55) strieľa prvý gól Novozámčanov.Tomáš Urban (55) strieľa prvý gól Novozámčanov. (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

28.kolo

MHC Nové Zámky - HC 07 Detva 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Po krátkom prerušení v 4. minúte spôsobenom rozbitým sklom medzi trestnou lavicou a boxom časomeračov pohrozil ako prvý Puliš, domáci brankár bol však pozorný. Následne ho preveril tvrdou strelou aj Žilka, rovnako bez gólového efektu. Do tretice mohol pohroziť Valent, ale puk bol od neho rýchlejší. Vzápätí hrali Novozámčania presilovku, v ktorej najprv Štrauch poslal puk do žrde detvianskej bránky. Už o niekoľko sekúnd neskôr však domáci otvorili skóre duelu, keď sa po peknej prihrávke Štraucha presadil Urban. Neprešli ani dve minúty a domáci sa tešili opäť – Nejezchleb miernym pohybom oklamal hosťujúceho brankára a švihom z pravého kruhu mu uštedril klasický teplomer.

Druhú tretinu začali domáci tlakom, ale nepodarilo sa im ho pretaviť na tretí gól. Neujala sa ani Zbořilova strela spoza detvianskeho obrancu. Nové Zámky mali aj v tomto úseku stretnutia hernú prevahu, hostí však držal v hre ich brankár, čo potvrdil pri Juríkovom príklepe z ľavého kruhu. Na druhej strane Valentov pokus bez prípravy išiel len do Košarišťana. V 39. minúte sa pekne uvoľnil na pravom krídle Jurík, spoza bránky posunul puk na Rogoňa, ale tomu sa nepodarilo poslať ho do siete. Tridsaťtri sekúnd pred koncom druhého dejstva sa tak predsa len stalo, Kudla našiel peknou prihrávkou naprieč útočným pásmom Jakúbeka, strela ktorého nakoniec skončila za Zalivinom. Už–už sa zdalo, že domáci pôjdu do kabín s čistým kontom, no v poslednej sekunde Ďaloga prekonal Košarišťana.

V tretej tretine hostia zvýšili obrátky, no pribrzdilo ich vylúčenie Kukleva. To mohli potrestať Bajtek i Kudla, ale Detvania sa aj so šťastím ubránili. Ani hostia svoju početnú výhodu nevyužili, i keď Murček nastrelil Košarišťanovu pravú žrď. V predposlednej minúte bol vylúčený hráč hostí a tak domáci mohli dohrať zápas bez problémov v početnej prevahe. Mysleli si, že sa im nemôže nič stať, ale napokon to tak nebolo. V poslednej minúte našiel Gašpar pri vzdialenejšej žrdi Ščurka, ktorý hoci tiesnený domácim obrancom, predsa len zasunul puk do KOšarišťanovej brány. Detva sa pokúsila ešte o hru bez brankára, ale domáci si tesný náskok udržali.

Góly a asistencie::10. Urban (Štrauch, Kudla), 11. Nejezchleb (Fábry), 40. Jakúbek (Kudla) – 40. Ďaloga (Sládok), 60. Ščurko (Gašpar, Kuklev). Rozhodovali: Goga, Juhász (Maď.) - Kacej, Vincze (Maď.). Vylúčení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 856. Strely na bránu: .

MHC N. ZÁMKY: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Dundáček, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Ľ. Buc.

Povedal po zápase

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Detva bola veľmi húževnatým súperom. Za stavu 2:0 ani 3:0 sa súper nezlomil. S hrou nie som spokojný, veľa herných situácií sme riešili zle. Dá sa povedať, že sme to ubojovali, takže spokojnosť je len s tromi bodmi."

Ostatné výsledky: L. Mikuláš - DVTK 0:3, Poprad - Zvolen 3:2 pp., B. Bystrica - Košice 3:2 pp., Nitra - MAC 6:2.

1.Zvolen 30 17 4 3 6 116:65 62

2.Košice 30 19 1 3 7 104:65 62

3.Poprad 30 17 4 1 8 88:63 60

4.Banská Bystrica 29 17 2 4 6 91:63 59

5.Nitra 29 16 3 1 9 109:69 55

6.Nové Zámky 30 15 3 2 10 75:62 53

7.Trenčín 29 13 3 1 12 66:65 46

8.DVTK 30 11 2 4 13 80:88 41