Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Nečakané tri body z ľadu lídra.

Nové Zámky po obetavom výkone víťazne.

Obrana MHC na čele s brankárom Košarišťanom pracovala vo Zvolene spoľahlivo.Obrana MHC na čele s brankárom Košarišťanom pracovala vo Zvolene spoľahlivo. (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

27.kolo

MHK Zvolen - MHC Nové Zámky 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Domáci hokejisti v prvej tretine prestrieľali súpera, boli aktívnejší, mali aj niekoľko nebezpečných tečov, ale góly dávali Nové Zámky. Z troch striel uspeli dvakrát, najprv v desiatej minúte vo vlastnom oslabení, keď odrazený puk od mantinelu aj konštrukcie bránky dorazil pred Juríka a ten prekonal dezorientovaného Tomeka. A potom po strele Urbana Tomek síce vyrazil puk, no ten Bajtek posunul na Štraucha, ktorý z medzikružia delovkou zvýšil na 2:0. Zvolen mal dve veľké príležitosti na zníženie stavu Kytnárom. Tento útočník sa najprv nepresadil zoči – voči Košarišťanovi bekhendom a úspešný nebol ani jeho dobrý teč počas presilovky.

V strednom dejstve najčastejšie strieľal domáci Zuzin, ale nedôrazne. Do šancí sa už dostávali i Zámčania, Henderson mieril vedľa odkrytej svätyne Tomeka a Zbořil z medzikružia do neho. Zvolenu mohol pomôcť prípadný šťastný gól. Od korčule Špirka smeroval puk do žŕdky. Hostia potom nevyužili štvorminútovú početnú výhodu, v dvoch slušných možnostiach sa ocitol Štrauch. Domáci mali taktiež presilovku tesne pred prestávkou, ale za 21 sekúnd v hre piatich proti trom stav nemenili a nepodarilo sa im to ani na začiatku tretej tretiny za viac než minútu.

Kontaktný gól vydrel líder súťaže v 50. minúte. V útočnom pásme mal konečne o niečo viac priestoru a po prihrávke Vandasa pálil z kruhu presne k žrdi Handlovský. K vyrovnaniu mali Zvolenčania najbližšie v dvoch presilovkách, no v nej výborný Košarišťan puky kryl, najmä z hokejky Vandasa a Šišovský mieril vedľa. Domáci tri minúty pred koncom tretej tretiny odvolali brankára, hrali v šestici, vytvorili si tlak, dostali sa ešte i k siedmej presilovke v zápase, ale prehru nedokázali odvrátiť. (TASR).

Góly a asistencie: 50. Handlovský (Vandas) - 10. J. Jurík, 13. A. Štrauch (Bajtek, Urban).Rozhodovali: Štefik, Kalina – Jobbágy, Krajčík. Vylúčení: 2:8 na 2 min., navyše: Urban a Bajtek (obaja N. Zámky) 10 min za nešportové správanie. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1489.

MHC: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Novák, Ordzovenský, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Buc.

Ostatné výsledky: Košice - Poprad 3:4 pp., Žilina - Banská Bystrica 3:7, Detva - DVTK 2:3, Nitra - Trenčín 4:1, MAC - Liptovský Mikuláš 8:2.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.