Prvá prehra jesenného majstra v poslednom kole

Jediným premožiteľom Dolný Ohaj.

Najviac gólov v poslednom jesennom kole padlo v Zemnom, kde domáci (v modrom) zdolali Mojzesovo 7:0.Najviac gólov v poslednom jesennom kole padlo v Zemnom, kde domáci (v modrom) zdolali Mojzesovo 7:0. (Zdroj: Kitty Nemesová)

FUTBAL

VI. LIGA ObFZ Nové Zámky

15.kolo

Šurany – Semerovo 5:0 (1:0), Zelenák 2, Fehervári,Halás, Csabai. Hostia vstúpili do stretnutia so zámerom inkasovať čo najmenej gólov. Počas celého stretnutia Semerovčania nevystrelili ani na bránu, zameriavali sa len na obranu. Domáci vynechali niekedy i nemožné, výborne chytajúci brankár hostí bol veľakrát na správnom mieste, čím domácim neumožnil pridanie ďalších gólov. V prvom polčase sa ujali vedenia domáci po hlavičke Csabaiho. Po zmene strán boli domáci i naďalej lepší a pridali ďalšie štyri góly.

Lipová - Michal n/ Ž. 5:0 (2:0), Turan 3, Vida, Banás. V sobotňajšom stretnutí sa hralo prvých 15 minút vyrovnane. Prvú šancu v stretnutí mali hostia, ktorú ale nevyužili. Následne domáci zahodili tiež tutovku. Lipová sa Turanom ujala vedenia 1:0, čím sa domáci celok ukľudnil. O niekoľko minút zvýšili domáci, kedy sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Banás. Hosťom sa do polčasu zranili dvaja hráči. V druhom polčase hostia nastúpili už len deviati.Celý druhý polčas sa hralo už len na jednu bránu. Domáci pozahadzovali rad vyložených šancí. Výsledok 5:0 je pre hostí lichotivý.

Černík - Trávnica 2:1 (0:0), Pečimúth, Klein – vl. (A. Šebík). V prvom dejstve sa hralo vyrovnane. Priebeh hry sa odohrával zväšča medzi šestnátskami. V druhom dejstve domáci pridali na aktivite a 56. minúte sa ujali vedenia po góle Pečimútha. V 75. bolo vyrovnané, nakoľko si domáci Šebík dal vlastný gól. Čerešničkou na torte bol v 90. minúte nádherný gól, kedy sa po štandardnej situácii presadil Klein.

Maňa – Svodín 0:1 (0:0), Kanyicska. V prvom dejstve sa hral vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Od začiatku bolo zrejmé, že ten kto strelí gól zápas vyhrá. Druhý polčas pokračoval i naďalej vo vyrovnanom tempe. O osude troch bodov rozhodol v 87. minúte peknou strelou striedajúci Kanyicska.

Bánov - Vlkas 2:1 ( 1:1), Valachovič 2 – Supek. Prvý polčas priniesol vyrovnaný výsledok. Do vedenia sa dostali hostia , ktorí strelil gól v 37. minúte. Ich radosť dlho netrvala, domáci dokázali do konca prvého polčasu vyrovnať. Po zmene strán boli po celý čas aktívnejší domáci a hneď v 47. sa dokázali strelecky presadiť. Od toho momentu hru jednoznčne kontrolovali a mohli i pridať aj ďalšie góly.

Úľany n. Ž.- Mužla 0:0
Od prvej minúty dali hostia najavo svoj záujem vyhrať, avšak obrana domácich bola vždy na správnom mieste. Domáci sa zameriavali na protiútoky zo zabezpečenej obrany. Hráči Mužle si vytvárali postupne šance, ktoré však ktoré však buď vychytal brankár alebo boli ukončené pri šestnástke. Deľba bodov tak zápasu svedčí.

Zemné - Mojzesovo 7:0 (4:0), Dobrý 3, T. Pristač 3, Takáč. Od začiatku mali domáci aktivitu jednoznačne na svojich kopačkách a potvrdzovali rolu favorita. Hostia sa zmohli počas celého stretnutia len na zopár rýchlych protiútokov, ktoré ale výborne zlikvidoval domáci brankár. Domáci mohli pridať i viac gólov, avšak viackrát chceli dať „veľký gól“ a tak končili ich strely vedľa brány alebo v rukách brankára.

D. Ohaj - Komjatice 3:1 ( 2:0) , P.Ferus, Nagy, Slobodník – Kmeťo. Hostia po štrnástich kolách po prvýkrát pocítili trpkosť prehry. Domácim sa podarilo vytvoriť si už v prvom dejstve dvojgólový náskok. Ako prvý sa presadil Slobodník po štandardnej situácii a následne i Nagy tesne pred koncom prvého polčasu. Po zmene strán chceli hostia s výsledkom niečo spraviť, ale domáci do otvorenej obrany pridali ďalší gól. Komjatičania sa zmohli v 59. minúte už len len čestný gól.

Zostava kola: Slobodník (Semerovo) - Zelenák (Šurany),Turan (Lipová), Zboja (Šurany), Klein (Černík), Gogola (Zemné), Petrovič (Svodín), Valachovič (Bánov), T. Slovák (Vlkas), Ármai (Mužla), M. Ferus (D. Ohaj).