Nečakané vysoké víťazstvo MHC na trenčianskom ľade

V Trenčíne sa v mužstve MHC objavil aj Daniel Stumpf, ktorý prišiel pomôcť Novozámčanom pri ich maródke.V Trenčíne sa v mužstve MHC objavil aj Daniel Stumpf, ktorý prišiel pomôcť Novozámčanom pri ich maródke.(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

22.kolo

Dukla Trenčín - MHC Nové Zámky 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Prvú vážnejšiu príležitosť v zápase mal na začiatku 8. minúty hosťujúci Jurík, ktorý však po Fábryho prihrávke bránu netrafil. O niekoľko sekúnd strelila Dukla gól, ktorý však neplatil, lebo pri Krejčího strele od modrej, stál domáci hráč v bránkovisku . V polovici prvej tretiny mohol získať hosťom vedenie Urban, ale na Valenta nevyzrel. Stalo sa tak až na začiatku 19. minúty, kedy zaúradovala štvrtá formácia mladíkov v zeleno-bielych dresoch. Slávik za bránou vybojoval puk, Buc ho ideálne poslal na Ondrušekovu hokejku a ten nezaváhal.

Aj v druhej časti hry sa hralo z oboch strán vo veľmi dobrom tempe. V polovici 38. minúty mal tutovku na hokejke Štrauch, ale neuspel. O chvíľu na to na opačnej strane, si dobrú pozíciu vytvoril Bartovič, ale jeho strela len zazvonila o bránkovú konštrukciu. V závere tretiny hrali Trenčania presilovku, ale niekoľko sekúnd pred klaksónom Jurík pekne vysunul Urbana, ktorý "vykúpal" Valenta a bekhendom posla puk pod hornú žŕdku jeho brány.

Od začiatku tretieho dejstva sa Dukla snažila niečo s výsledkom urobiť, ale na rozbehnutých Novozámčanov nestačila. Zverencov Milana Jančušku bol plný ľad a bolo iba otázkou času, kedy prídu ďalšie góly. V 43. minúte po Nejezchlebovej paráde Valent ešte zachránil svoj celok od ďalšej pohromy, ale v polovici tretej časti hry už rozvážne zakončenie Štraucha pri prečíslení dvoch na jedného znamenalo tretí gól Nových Zámkov. Hostia hrali v 54. minúte presilovku a nacvičená kombinácia, kedy Kudla prihráva spoza brány Urbanovi sa im opäť osvedčila - 0:4. Zápas sa potom už iba dohrával. Trenčania chceli dať aspoň čestný úspech, ale Košarišťan bol proti. V posledných sekundách vytiahol brankár Novozámčanov zákrok, ktorý možno zaradiť medzi excelentné.

Góly a asistencie: 19. Ondrušek (Buc), 40. Urban (Jurík), 50. Štrauch (Bajtek, Kudla), 54. Urban (Kudla, Štrauch)

Rozhodca: Jonák, Adamec – Kacej, Frimmel

HC Nové Zámky: Košarišťan, Glosár – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Ordzovenský, M.Novák, Hatala – Bajtek, T.Urban, Štrauch – Rogoň, Fábry, J.Jurík – Štumpf, Jakúbek, Nejezchleb – Slávik, Ondrušek, Ľ.Buc