Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. LIGA ObFZ Nové Zámky

14.kolo

Bánov prehral v šlágri a klesol

Svodín – Černík 1:1 (0:1), Dobai – Klein.
Hostia nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, ktorý však i napriek tomu dokázali streliť gól už v 3. minúte. Tempo hry diktovali domáci, vytvárali sa šance, avšak skórovať sa im nepodarilo, nakoľko mali hostia veľmi pozornú obranu. Po zmene strán strelil vyrovnávajúci gól striedajúci Dobai. Tento gól bol zároveň i posledným v tomto stretnutí, zápasu svedčí remíza.

Vlkas - Šurany jun. 2:0 (1:0), T.Slovák, Supek.
Od úvodu stretnutia boli aktívnejším celkom stretnutia domáci.Hostia sa zamieravali na obranu a na rýchle protiútoky. Domáci si postupne vytvárali šance i pološance, zlom prišiel v 44. minúte kedy prekonal hosťujúceho brankára Supek. Po zmene strán aktivita neubúdala a domácim sa podarilo pridať i ďalší gól.

Semerovo – Maňa 2:1 (1:1), Havlík, Polhoš – Smiešny.
Stretnutie dvoch celkov z chvosta tabuľky dopadol lepšie pre Semerovčanov. Do vedenia sa dostal domáci celok už v 9. minúte stretnutia. Následne sa hralo zväčša medzi šestnástkami s pološancami na oboch stranách. V 30. minúte strelil vyrovnávajúci gól Smiešny, ktorý však bol o pár minút neskôr vylúčený. Po zmene strán boli domáci i naďalej aktívny, využívali výhodu červenej karty na strane hostí, avšak gól sa im streliť nepodarilo. V 80. minúte domáci pridali ďalší gól po peknej strele Polhoša.

Trávnica - Dolný Ohaj 1:3 (1:1), Polák – Nagy 2, Rada.
Hostia boli silnejší na lopte, avšak do vyložených šancí sa nedostávali.V prvom polčase sa po strele Poláka dostali domáci do vedenia.Hosťom sa podarilo ešte v prvom polčase vyrovnať.V druhom polčase sa hral medzišestnástkový futbal, bez vyloženejších šancí. Hosťom sa podarilo dvakrát skórovať z pološancí a zaslúžene vyhrali.

Komjatice - Lipová 4:0 (3:0), Garay 2, Ma. Marenčák, Mi. Marenčák.
Domáci vstúpili do stretnutia nervózne, nedarilo sa im.Hostia podali dobrý výkon v prvom polčase, hrali kombinačne , boli lepší na lopte ale až po hranicu šestnástky.Domáci strelili z troch šancí tri góly. V druhom polčase kontrolovali hru domáci. Celý druhý polčas sa dohrával v tempe tréningového stretnutia . Domáci pridali i ďalší gól po štandardke Marenčáka.

Michal n/Ž.- Zemné 1:2 (1:0), Sádovský – Dobrý, T. Pristač.
Na začiatku prvého dejstva dominoval domáci celok, ktorý sa už v 4. minúte ujal vedenia.Postupne si vytvárali šance,avšak dobre chytajúceho Nagya nedokázali prekonať. Ešte pred koncom prvého polčasu dokázali hostia vyrovnať. Počas celého stretnutia sa hral obojstranne dobrý futbal. O osude troch bodov rozhodol v 90. minúte Pristač.

Mojzesovo - Úľany n/Ž. 3:0 (1:0), Hoppan 2, Krehák.
Od úvodu stretnutia boli jednoznačne lepším celkom domáci, ktorý si postupne vytvárali šance . Do vedenia sa dostali po góle Hoppana v 29. minúte. Hostia sa spoliehali na ojedinené protiútoky. Po zmene strán zvyšoval v 52. minúte znova Hoppan a o niekoľko minút i Krehák z pokutového kopu. V závere stretnutia musel predčasne opustiť ihrisko hosťujúci Húdik po druhej žltej karte.

Mužla - Bánov 2:1 (1:0), Csonka, Pázmandi – Varga.
Zápas dvoch tabuľkových susedov dopadol lepšie pre hráčov Mužle. Do vedenia sa dostali domáci po rýchlom góle Pázmandiho. Následne si oba celky vytvárali šance, avšak v premieňaní sa im nedarilo. Po zmene strán vyrovnali hostia z pokutového kopu, ich radosť však netrvala dlho. V 55. minúte strelil gól Csonka , čím si domáci ústrážili všetky tri body. Od tohto gólu sa zápas odohrával už v kľudnejšom tempe.

Zostava kola: Nagy (Zemné) – Barna (Svodín), Kocsi (Vlkas), Pečimúth (Černík), Kršák (Semerovo), Šimon (Trávnica), Nagy (D.Ohaj), Konderik (Lipová), Ma.Marenčák (Komjatice), Rigó (Zemné), Hoppan (Mojzesovo).

Pozba zaváhala a tak prišla o jesenné prvenstvo

Strekov – Palárikov 3:2 (1:2) , Szombat 2, Szabó – Polák, Páleník. V poslednom zápase chcel domáci celok jednoznačne vyhrať. Zápas sa však nezačal podľa ich predstáv, nakoľko v prvom polčase prehrávali v pomere 1:2. V druhom polčase nastúpili domáci ako oveľa lepší celok , hrali na vyššie obrátky čoho výsledkom bolo množstvo šancí, čo pre nich znamenali dva góly a víťazstvo. Diváci mohli vidieť zápas bohatý na góly.

Štúrovo - Kolta 3:0 (3:0), Virág 2, Góra. Hostia vstúpili do stretnutia s desiatimi hráčmi, ktorý sa počas celého stretnutia zameriavali na obranu. V prvom dejstve dokázali domáci trikrát rozvlniť sieť hostí. V druhom dejstve domáci vystriedali niekoľkých hráčov, hrali kľudnejšie tempo a zápas sa už len dohrával.

Bardoňovo - Komoča 0:0
Oba celky začali od úvodu nátlakovo, hral sa pekný kombinačný futbal avšak ani jeden z celkov sa nedokázal presadiť. Šance sa tvorili na oboch stranách, avšak dobre chytajúci brankári dokázali všetko zlikvidovať. Deľba bodov tak tomuto stretnutiu svedčí.

Jasová - Gbelce 0:2 (0:0), Ivanics, Franta. V prvom dejstve sa hralo zväčša medzi šestnástkami, s minimumom šancí na oboch stranách. Po zmene strán prebrali hru na svoje kopačky hostia, a postupne si vytvárali šance. Najprv sa presadil v 65. minúte Franta a pár minút neskôr i Ivanics.

Nána - Rastislavice 1:3 (1:2), Dávid -Buda, Kováč, Arpáš. Rýchle tempo nasadili hostia už v úvode stretnutia,kedy viedli už v 7. minúte dvojgólovým rozdielom.Domáci dokázali ešte do polčase znížiť po góle Dávida. V druhom dejstve nenechali hostia nič na náhodu, boli pozornejší a hru jednoznačne kontrolovali. Posledný gól strelili hostia v 85. minúte , kedy sa peknou strelou presadil Arpáš.

Čechy - Pozba 2:1 (1:1), Kolarovič,Tantoš – Kotlár. V tomto stretnutí pocítili hostia po prvý krát pocit prehry i napriek tomu, že prvý gól stretnutia strelili práve oni v 9. minúte. Následne aktivita stúpla na strane domácich, ktorý si postupne vytvárali šance i pološance. V 38. minúte strelil vyrovnávajúci gól Tantoš. Po zmene strán padli červené karty na oboch stranách. Po vylúčení i napriek nervozite na ihrisku dokázali domáci streliť víťazný gól v 81. minúte.

Radava - Podhájska 1:4 (0:2), Jamriška - Kender, Sládeček,Halás, Janák. Od úvodu boli dominantným celkom hostia, ktorý hrali veľmi pozorne. Väčšinu svojich šancí dokázali hostia premeniť čím toto stretnutie jednoznačne vyhrali.

Na prvom mieste prezimuje Šrobárová

Dedina Mládeže – Patince 0:1 (0:1), 23. Csintalan. Vyrovnaný zápas, domáci boli od úvodu o čosi lepší no vedenia sa ujali hostia, ktorí následne začali viac brániť a domácich do ničoho nepúšťali. Domáci sa od úvodu druhého polčasu snažili o zvrat no nedarilo sa im, hostia dobre bránili svoje tesné vedenie, ktoré im napokon vydržalo až do záverečného hvizdu po ktorom sa mohli radovať z cenného víťazstva.

Vrbová n/V./Kava – Šrobárová 2:3 (0:2), 49., 62. Szemenyei – 2. Cabada, 23. Kosztolányi, 87. vl. (Varga). Hostia boli od úvodu lepším celkom, hneď v úvode sa ujali vedenia, ktoré do prestávky ešte zvýšili avšak domáci sa nevzdávali a bojovali. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim keď sa im podarilo znížiť a neskôr aj vyrovnať stav zápasu, no záver zápasu vyšiel naopak hosťom, ktorí sa aj s prispením domácich ujali vedenia, ktoré si už udržali a zápas vyhrali vďaka čomu môžu zimovať na prvej priečke.

Zem. Olča – Bajč 4:0 (2:0), 44., 60. Ledeczki, 13. Ferenczi, 73. Hipp. Domáci boli od úvodu lepší čo bolo na ich hre aj vidieť, ujali sa vedenia na ktoré hostia nedokázali odpovedať, následne toto vedenie ešte do prestávky zvýšili čím sa ich hra ukludnila. V druhom polčase domáci nepoľavili nadviazali na svoj výkon z prvého dejstva, pridali ďalšie dva presné zásahy a aj vďaka nim vyhrali zaslúžene.

Iža – Dulovce 4:1 (3:0), 2., 6., 17. a 46. Smolka – 83. Holub. Domáci boli od úvodu lepším celkom o čom svedčí aj polčasový výsledok keď už po štvrť hodinke hry viedli rozdielom triedy, hostia sa len ťažko dostávali do zápasu. Úvod druhého polčasu znova lepšie vyšiel domácim ktorí zvýšili svoje vedenie už na 4:0, následne sa ich hra ukludnila, začali hrať uvoľnene nikam sa neponáhľali, svoje vedenie si pekne bránili no posledné slovo v zápase mali hostia ktorí v závere čestným gólom znižovali a upravili tak konečný výsledok.

Číčov – Marcelová B / Radvaň n/D. 2:2 (2:0), 17. Gál, 38. Kiss – 57. Farkas, 88. Balogh. Domáci mali lepší prvý polčas, keď sa v úvode ujali vedenia a neskôr to vedenie ešte zvýšili, hostia sa snažili o zníženie no nedarilo sa im, domáci si svoje vedenie dobre bránili. V druhom polčase mali viac síl hostia, ktorím sa podarilo gólom znížiť stav zápasu na rozdiel jediného gólu, následne dostali domácich pod tlak a v závere sa im podarilo vyrovnať, dokonca sa už stav nezmenil a tak si body mužstvá podelili.

Nová Stráž – Moča 1:4 (1:1), 23. Rásky – 63., 68. Vida, 85. Varró, 37. vl. (Haris). Prvý polčas sa hralo vyrovnane, hostia sa len ťažko presadzovali čo využili domáci a ujali sa vedenia čo ich nakoplo, tlačili sa dopredu no nedarilo sa im v koncovke, hostia sa snažili vyrovnať čo sa im aj podarilo aj vďaka domácim ktorí si strelili vlastný gól. Druhý polčas však už hostia naplno ovládli, ujali sa vedenia, ktoré hneď aj zvýšili, domáci sa nevzdávali otvorili hru a snažili sa zdramatizovať zápas to sa im však nepodarilo a gólovú bodku v zápase dali hostia, ktorí zaslúžene doviedli zápas až do víťazného konca.

Bát. Kosihy – Zlatná n/O. 3:1 (1:1), 58., 87. Oláh (1 z 11 m), 17. Poliščuk – 36. Molnár. Veľmi dobrý zápas, od úvodu bolo vidieť že obe mužstvá chceli vyhrať no o čosi bližšie boli vždy domáci, ktorí sa ujali vedenia no netrvalo dlho a hostia vyrovnali čo zvýšilo ich sebavedomie no do prestávky sa už skóre nemenilo. V druhom polčase dominovali jasne domáci, ktorí podali najlepší svoj výkon po ktorom sa ujali najskôr vedenia, ktoré postupne zvyšovali, hostia nenašli odpoveď na domáce góly a museli tak skloniť hlavy pred domácimi ktorí zaslúžene vyhrali.

Kameničná – Búč 1:1 (0:1), 69. Budai – 40. Sánta. Bojovný zápas, hostia sa ujali vedenia, domáci sa snažili o vyrovnanie no nedarilo sa im. Druhý polčas domáci vrhli všetky sily do útoku čo sa im aj vyplatilo, podarilo sa im stav skorigovať na 1:1, následne mali množstvo šancí no ostali nevyužité a tak sa napokon museli uspokojiť s remízou, ktorá bola z ich strany zaslúžená.

1. Šrobárová 15 12 0 3 54:18 36 (+12)
2. Iža 15 11 0 4 71:20 33 (+9)
3. Radvaň 15 10 1 4 33:19 31 (+7)
4. Bát. Kosihy 15 8 3 4 36:30 27 (+6)
5. Zlatná 15 8 2 5 43:28 26 (+2)
6. Moča 15 8 2 5 40:26 26 (+2)
7. Dulovce 15 8 1 6 29:18 25 (+4)
8. Búč 15 6 6 3 27:20 24 (0)