Jesenný primát Dvorom, na chvoste Tvrdošovce

V Nesvadoch remíza s bohatou úrodou gólov.

Zo zápasu Nesvady - Šahy 3:3Zo zápasu Nesvady - Šahy 3:3 (Zdroj: Kitty Nemesová)

V. LIGA - východ

15.kolo

Okoličná n/O. – Dvory n/Ž. 1:3 (1:2)
Domáci nastúpili s odhodlaním čo najviac potrápiť lídra tabuľky. Dvory však začali sebavedome, získali územnú prevahu a vytvárali si aj šance. V 20. minúte dostal medzi dvoch domácich stopérov skvelú prihrávku Gulyás, presadil sa v osobnom súboji a svoj samostatný nájazd premenil. Prevaha bola naďalej na strane lídra, ktorý ešte do prestávky zvýšil svoje vedenie. V 35. minúte sa po krídle presadil Gulyás a jeho nezištnú prihrávku pred bránu nemal problém zužitkovať Holeček. Do druhého polčasu nastúpila Okoličná so zámerom čo to ešte s výsledkom urobiť. Schladil ju však v 53. minúte Demydenko, ktorý zo štandardnej situácie trafil presne do šibenice a prakticky rozhodol zápas. Až do konca sa potom hralo väčšinou medzi šestnástkami, domácim sa podarilo streliť čestný gól z pokutového kopu.
Góly: 83. Mészáros – 20. Gulyás, 35. Holeček, 53. Demydenko
R Revay, ŽK: Csinger, O. Filko. Hupian (všetci Okoličná), 100 divákov.
OKOLIČNÁ: Fél – Meleg, Halász (73. Parádi), Mészáros, Szilágyi, Rigó, Csinger, Varga, O. Filko, M. Filko, Hupian.
DVORY: Shpak – Demydenko, Illés, Haulík, Holeček, Varga, Orémusz, Santos (78. Semeniuk), Kováč (89. Huttner), Gulyás, Lövei.

FK Activ V. Kosihy – Kmeťovo 2:0 (1:0)
Domáci mohli rozhodnúť o svojom víťazstve už na začiatku stretnutia, ale zo svojho tlaku dokázali streliť iba jediný gól. Hostia v úvode duelu pôsobili ospalým dojmom, neraz bolo veľmi rušno v ich pokutovom území. Po zmene strán bolo Kmeťovo v hre až do druhého inkasovaného gólu. Po ňom sa domáci upokojili, mohli pridať aj ďalšie, ale nestalo sa tak. Víťazstvo domáceho celku je však i tak úplne zaslúžené.
Góly: 10. Bottyán (11 m), 64. Hegedüs
R Haršány, ŽK: Bottyán – Jozef Švec, 100 divákov.
V. KOSIHY: Jurčina – Hronec, Bazinský (16. Ferencz, 74. Kiss), Csonka, Inczédi (83. Nagy), Pivoda, Bottyán, Csicsó, Tóth, Hegedüs, Turza.
KMEŤOVO: Mráz – Varga, Šulík, Ján Švec, Jozef Śvec, T. Sádovský (54. Tóth), Bobák, Petráni, Mjuller, Trungel (57. A. Švec), J. Sádovský.

Levice – Pribeta 3:1 (1:1)
Domáci sa od začiatku snažili o kombinačnú hru, boli však najmä vo finálnej fáze svojich akcií veľmi nepresní. Levice šli napriek tomu do vedenia po peknej akcii zásluhou Janúrika. Gól domácich až príliš uspokojil, čo hostia využili na vyrovnanie. Do druhého polčasu nastúpilo úplne iné domáce mužstvo. Levice hrali s rozvahou, vypracovali si šance, z ktorých dokázali dve premeniť a zaslúžene zvíťazili. Mohli si dovoliť nepremeniť ešte niekoľko vyložených šancí, medzi nimi aj pokutový kop.
Góly: 29. Janúrik, 52. Varga, 56. Konvický – 36. Stano.
R Vaňo, ŽK: Füle (Pribeta), 150 divákov.
LEVICE: Bielik – Varga (81. Kazár), Hajdamár, Bačík, Škorec, Rakica, Janúrik (74. Krenčan), Konvický, Szabó (48. Mäsiar), Suljič (72. Ivanics), Švec (84. Sedmák).
PRIBETA: Kürti – Geleta, Kovács, Horňáček (78. Csicsó), Gašparík, Vašíček, Füle, Lacza, Szmrecsek, Stano, Bagala.

V. Ďur – Podlužany 3:0 (1:0)
Typické okresné derby bolo zo začiatku nervóznejšie. Domáci sa ujali vedenia v 19. Minúte zásluhou Čejteiho. Zlomový moment zápasu nastal desať minút pred polčasovým hvizdom, keď gabaš z mužstva hostí nepremenil pokutový kop. Ďuranov definitívne upokojili druhý gól v polovici druhého dejstva. Od tohto momentu sa zápas prakticky už iba dohrával. Hostia hru kontrolovali a svoje vedenie si ešte poistili.
Góly: 19. Čejtei, 48. a 85. Pajdučák.
R Hubinský, ŽK: Štrba, Kovács (obaja V.Ďur) 150 divákov.
V.ĎUR: Štrba (85. Berka) – Nádašdy, Kovács, Lenard, Čejtei (69. Zoller), Predajniansky (85. Hanák), Smiknya, Pajdučák, Gregor, Szokol, Páchnik (75. Hraška).
PODLUŽANY: Mikuláš – Graus, Mazúch, Biely (88. Salinka), Múčka (30.Mandrák), Gabaš, Budovec (65. Obický), Kupča, Pavlík (82. Bukovčan), Poláčik, Vetor.

V. Kýr – Chotín 1:1 (1:0)
Zápas dobrej úrovne sa hral vo vysokom tempe. Šance sa striedali na oboch stranách, diváci si mohli prísť na svoje. Domáci sa ujali vedenia v 13.. minúte, kedy Sendrei pekne vysunul Šebíka, ktorý svoj samostatný nájazd premenil. Do šatní sa šlo za tesného vedenia domácich. Tempo hry neutíchlo ani po zmene strán. V 57. minúte sa domáci dopustili zbytočného faulu pred vlastným pokutovým územím a Nagy z priameho kopu vyrovnal. Potom mali viac z hry domáci, chceli veľmi vyhrať, ale takmer na to doplatili. V samom závere mohli rozhodnúť hostia, ale z brejku nastrelili iba žrď.
Góly: 13. Šebík – 57. Nagy.
R Flóriš, ŽK: Janík – Csintalan, 100 divákov.
V.KÝR: Bálint – Kugler, Balog, Malý, Šebík (67. M.Száraz), Babicz, B.Bátora, D.Bátora, J.Száraz, Janík (69. Prešinský), Sendrei.
CHOTÍN: Pásztó – Kovács, Nagy, Viderman, Németh, A.Tóth, Šebök (D.Tóth), Csintalan, Lesko, Maríkovec, Barton (52. Blaho).

Nesvady – Šahy 3:3 (2:2)
Úvod vyšiel lepšie domácim, ktorý sa už v 11.minúte ujali vedenia.V 14. minúte po peknej akcii zvýšil na 2:0 svojim druhým gólom L.Kalmár. Následne domáci z tempa ubrali,čo využili hostia na zníženie stavu na 1:2 a následne po chybe v domácej obrane dokázali pred koncom prvého polčasu vyrovnať s gólom do šatne.Po zmene strán sa hral obojstranne kvalitný futbal.Hostia sa ujali vedenia z priameho kopu, keď bol domáci brankár vylúčení za hranie rukou mimo pokutového územia. Domáci sa nechceli zmieriť s prehrou a preto zvýšili tempo hry a i s desiatimi hráčmi dokázali vyrovnať,kedy sa po priamom kope do šibenice presadil Molnár a zápas sa skončil spravodlivou remízou.
Góly: 11. a 14. L.Kalmár, 73. Molnár – 38. Mákrai, 43. Gyepes, 60. Pál.
R Majcher, ŽK: Pál (Šahy), ČK: Fabián (Nesvady), 200 divákov.
NESVADY: Fabián – Czabány, Kürti (59. Slávik), Haris, Cingel, Sobonya, G.Kalmár, L.Kalmár, Molnár, Magyar, Hengerics (69. Benča).
ŠAHY: Belák – Misko, Križan, Mákrai (64. Belák), Pál, Kováč, Gyepes (90. Urblík), Anh, Bolyo, Baráti, Kapa.

Tvrdošovce – Hurbanovo 1:5 (0:3)
Hostia rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve už v prvom polčase. Domácich načal už po prvej štvrťhodine Tárnok, ktorý tesne pred prestávkou pridal svoj druhý gól. Medzitým stihol ešte skórovať Nothart. Tvrdošovčania sa snažili po zmene strán niečo s výsledkom urobiť. Ani nie po hodine hry znížil Csanda, ale to bolo z ich strany všetko. Hurbanovčania do konca zápasu stihli streliť ďalšie dva góly.
Góly: 58. Csanda – 16. a 42. Tárnok, 36. a 72. Nothart, 62. Gelle.
R Urbanovič, ŽK: Vincze, I.Lakatoš – Szántó, ČK: J.Lakatoš – Pasztorek, 100 divákov.
TVRDOŠOVCE: Branický (46. Máté) – Vincze (77. I.Lakatoš), Malý, Ladics, M.Lakatoš, Csanda, J.Lakatoš, Mikláš, Orban (62. Kačerjak), Haluza (77. Csábi), Tkáč.
HURBANOVO: Juhás (89. Hamran) – Hajko, Kling, Jóba, Tárnok (86. Barton), Nothart (83. Zajac), Hegedüs, Porubszky (61. Mokráš), Pastorek, Szántó, Gelle.

Bešeňov – Salka 1:3 (1:1)
Oslabené domáce mužstvo malo už v 1. minúte obrovskú príležitosť, ale Tamás Varga ju nezužitkoval. V 5. minúte pretlačili hostia loptu do siete po hrubej chybe brankára domácich a viedli. V 36. minúte vybojoval loptu útočník Bešeňova Benkó a strelou zo 14 metrov vyrovnal. Krátko po prestávke šli hostia po ďalšej chybe bešeňovského brankára do vedenia. Ešte predtým však Zrubec opečiatkoval tyč. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale v 68. minúte zachránil hostí skvelým zákrokom brankár Prohászka. V 71. minúte Benkó premárnil ďalšiu dobrú šancu. Desať minút pred koncom stanovil konečný výsledok stretnutia strelou z 25 metrov hosťujúci Dajcs.
Góly: 38. Benkó – 5. a 80. Dajcs, 54. M.Király.
R Gregora, ŽK: Lantos – Horňan, Gálik, 211 divákov.
BEŠEŇOV: Bernátek – Varga, Kanás, Félis, Benkó, Zrubec, Bórik, Vadkerti, Deszát, Lantos, Kukan.
SALKA: Prohászka – Pasztorok, Gálik, Toběrný, A.Király, Horňan, Dajs, M.Király, Varga, Szabó, Trieb.

Zostava kola: Jurčina (V. Kosihy) – Psztorok (Salka), Illés (Dvory), Nádašdy (V. Ďur), Németh (Chotín) – Sendrei (V. Kýr), Nagy (Chotín), Dajcs (Salka), Tárnok (Hurbanovo) – Gulyás (Dvory), L. Kalmár (Nesvady).

1. Dvory n/Ž. 15 13 1 1 49:10 40 (+16)
2. V. Ďur 15 10 2 3 42:16 32 (+11)
3. Šahy 15 9 1 5 26:20 28 (+4)
4. Hurbanovo 15 8 3 4 26:18 27 (+3)
5. Nesvady 15 7 3 5 35:23 24 (+3)
6. Okoličná 15 8 0 7 28:30 24 (+3)
7. Chotín 15 6 5 4 26:24 23 (-1)
8. Levice 15 7 2 6 25:29 23 (-1)