FUTBAL

VI. LIGA ObFZ Nové Zámky

13.kolo

Vonku vyhral len líder tabuľky

Šurany - Mužla 2:1 (1:1), Timoránsky, Halás – Csonka. Domáci vstúpili do stretnutia bez rešpektu voči celku z vrchnej časti tabuľky. Domáci sa ujali vedenia po individuálnej akcii Timoránskeho. Následne dokázali hostia po ojedinelej akcii vyrovnať. Pred polčasom bol vylúčený domáci hráč. V druhom dejstve domáci zatlačili hostí i napriek tomu že hrali v oslabení. Mužla svojim výkonom sklamala vzhľadom na ich postavenie v tabuľke.

Dolný Ohaj - Svodín 1:1 (0:1), Mjuller - Andris. Lepší vstup do stretnutia mali hostia, ktorý začali nátlakovo. Svoju aktivitu zúročil v 20. minúte Andris, ktorý sa presadil po peknej akcii. Následne v druhom dejstve prebrali iniciatívu domáci.Domácim sa podarilo streliť vyrovnávajúci gól až v závere stretnutia.

Vlkas - Semerovo 5:1 (3:1), Supek 2, Machyniak,M. Slovák, Máčovský – Pilný. Favoritom stretnutia bol jednoznačne domáci celok, ktorý si od úvodu vytváral postupne svoje šance.Domácim sa podarilo ujať vedenia už v 7. minúte, kedy sa presadil Supek a o niekoľko minút na to zvyšoval Machyniak. Po ojedinelej šance dokázali hostia znížiť skóre, avšak tesne pred polčasovým hvizdom strelili gól znova domáci-3:1. Po zmene strán sa hralo zväčša na polovici hostí, domáci pridali ďalšie dva góly a zaslúžene vyhrali.

Bánov - Mojzesovo 1:0 (0:0), Varga. Od úvodu stretnutia sa hralo vyrovnane. Oba celky si postupne vytvárali šance, ktoré premeniť nedokázali. Hernú prevahu mali počas stretnutia domáci. Jediný gól stretnutia mohli vidieť diváci v 54. minúte, kedy nariadenú penaltu premenil Varga. Od toho momentu domáci kontrolovali hru a hostí do žiadnej výraznejšej šance nepustili.

Úľany n. Ž.- Michal n/Ž. 2:1 (0:1), M. Ostrožlík,Malík – Gajdoš. Prvý polčas patril hosťujúcemu celku. V 15. minúte sa podarilo ujať vedenia hosťom, kedy sa presadil Gajdoš po peknej akcii. Následne hru kontrolovi, vytvárali si šance, avšak v premienaní sa im nedarilo. Po zmene strán aktivita stúpla na strane domácich a v 58.minúte sa im podarilo vyrovnať. Tento gól dal domácemu silu na otočenie skóre. Gól strelili v 82. minúte, kedy sa presadil striedajúci Malík a tým poslal domácich do vedenia.

Zemné - Komjatice 0:2 (0:1), Mi. Marenčák, Ma. Marenčák. Hostia boli od úvodu lepším celkom, avšak domáci hrali taktiež statočne a vytrvalo. Do vedenia sa dostali v 6. minúte Komjatičania po góle Michala Marenčáka. O tri minúty neskôr mohli domáci vyrovnať, ale nariadenú penaltu nepremenil Pristač.Následne sa hralo zväčša medzi šestnástkami so šancami na oboch stranách. V 35. minúte bola znova nariadená penalta domácemu celku ale ten istý hráč penaltu vynechal i po druhý raz. Po zmene strán bola nariadená penalta i hosťujúcemu celku, tí však penaltu využili a premenili ju. Domáci sa následne snažili o skorigovanie výsledku, avšak to sa im už do záverečného hvizdu nepodarilo.

Lipová - Trávnica 2:0 (0:0), Turan, Doms. Od prvej minúty sa vyrovnane, bez šancí na oboch stranách. V druhom dejstve pridali domáci na aktivite, zatlačili hostí pred ich bránu. Prvý gól dali domáci po chybe hosťujúceho stopéra. Druhý gól padol po peknej akcii ,keď domáci Turan peknou krížnou strelou nedal šancu hosťujúcemu brankárovi. Domáci pokračovali vo vysokom tempe. Hrali útočne. Ďalšie tri tutovky chytil hosťujúci brankár Návojský, ktorý zabránil tomu aby hostia neodchádzali s vyšším rozdielom.

Černík – Maňa 3:1 (1:1), Simonides, Klein,Ondrišek – Sádovský
Hostia vstúpili do stretnutia s desiatimi hráčmi, avšak ani to pre nich žiadna zábrana. Hosťom sa podarilo ujať vedenia v 19. minúte po peknej strele Sádovského. Domácemu celku sa podarilo vyrovnať tesne pred polčasovým hvizdom. Druhé dejstvo patrilo jednoznačne domácim, ktorý si vytvárali pekné akcii a podarilo sa im do konca zápasu dvakrát rozvlniť sieť hostí.

Zostava kola: Návojský (Trávnica) – Polák (Šurany), Andris (Svodín), Ferus (D. Ohaj), Csonka(Mužla), Supek (Vlkas), M. Ostrožlík (Úľany), Zrubec (Michal), Rigó (Zemné), Mi. Marenčák (Komjatice), Banás (Lipová).⋌(KN)

Strelci pálili ostrými

Pozba - Nána 7:0 (7:0), Nagy 3,Husovský, Podhorec, Kukan, Bartek. Hostia vstúpili do zápasu s počtom hráčov 11. Domáci mali aktívny vstup, a postupne svoje šance i premieňali. V 40. minúte bol vylúčený hosťujúci hráč, za riskantné podrazenie domáceho hráča. Po zmene strán bol v 48. minúte zápas ukončený.

Komoča - Štúrovo „B“ 7:0 (5:0), Szőke 5,Szabó, Domáci začali od úvodu nátlakovo. Hostia vstúpili do stretnutia len s jedenástimi hráčmi. Počas prvého dejstva dokázali domáci prekonať hosťujúceho brankára až päťkrát. Na konci prvého polčasu sa zranil hosťujúci hráč, a tak štúrovčania dohrávali zápas s desiatimi hráčmi. Domáci v druhom dejstve z tempa ubrali, avšak i tak sa im podarilo pridať ďalšie dva góly.

Podhájska – Čechy 9:2 (6:0), Janák 4,Gábriš 2, Andrášik, Sládeček, Kende r- Kádár, Lépés. Od úvodu stretnutia mali priebeh hry vo svojich kopačkách domáci, ktorý od začiatku začali s vysokým tempom. Vysoké tempo, ktoré diktovali odzrkadľuje i polčasový výsledok. Po zmene strán aktivita neubúdala. Hostia sa dostávali do šancí z rýchlych brejkov.

Palárikovo - Radava 5:2 (2:1), Kollár 3, Hauselitner, Šimko-Kiripolský, Melišek. Domáci vstúpili do stretnutia s veľkým elán, čo sa odzrkadľuje i gólom , ktorý strelili v 3. minúte.Svoj druhý gól strelili domáci o 15 minút neskôr. Pred koncom prvého polčasu vsietili gól i hostia. Po zmene strán hneď v úvode strelil dva rýchle góly Kollár. Hostia sa dostali po ojedinelej chybe do šance, ktorú dokázali premeniť-4:2. V samom závere stretnutia spečatil konečný výsledok Hausleitner na 5:2.

Rastislavice - Jasová 1:1 (1:1), Lábsky - Užák. Počas celého stretnutia sa hralo vyrovnane. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami s ojedinelými šancami na oboch stranách. Do vedenia sa dostal domáci celok v 38. minúte kedy strelili nádherný gól po štandardnej situácii.Radosť domácich netrvala dlho, nakoľko ešte pred koncom prvého polčasu hostia vyrovnali. V druhom polčase oba celky z tempa ubrali, zápas sa už len dohrával.

Gbelce - Bardoňovo 1:2 (0:1), Dolák – Benčík. Dudák.Od úvodu stretnutia boli dominantým celkom hostia, ktorý sa ujali vedenia už v 13. minúte. V druhom dejstve Domáci vyrovnali po peknej strele Doláka.O niekoľko minút sa znova ujali vedenia hostia, ktorý si víťazné skóre do konca stretnutia dokázali ustrážiť.

Kolta - Strekov 1:0 (0:0), Martišek. Počas celého priebehu stretnutia sa hralo vyrovnane. Od úvodu to vyzeralo tak, že zápas bude jednogólový čo sa i potvrdilo. Gól sa podarilo streliť domácemu celku v 73. minúte, kedy sa peknou strelou presadilo Martišek.

Už tradičná zmena na líderskej pozícii.

Dulovce – Kameničná 2:1 (2:0), 20. M. Rigó, 30. Szabó – 49. Budai. Domáci mali dobrý úvod do zápasu, vypracovali si šance, ktoré premenili, ujali sa dvojgólového vedenia a udržali si ho až do prestávky. V úvode druhého polčasu sa hostia presadili, znížili stav zápasu na rozdiel jediného gólu čo ich nakoplo, domáci sa báli o výsledok, nakoniec však vyhrali skúsenosti a zápas doviedli až do víťazného konca.

Búč – Zem. Olča 3:2 (1:1), 25. Csicsó, 74. Lucza, 79. Mánya – 11. Horváth, 66. Ódor. Bojovný zápas, hostia sa v úvode ujali vedenia, ktoré im však dlho nevydržalo, domácim sa do prestávky podarilo vyrovnať. Úvod druhého polčasu znova lepšie vychádzal hosťom, ktorí sa ujali vedenia no i na toto vedenie dokázali domáci odpovedať vyrovnávajúcim gólom a o malú chvíľu to boli už domáci kto sa ujal vedenia, ktoré si ubránili až do záverečného hvizdu.

Bajč – Bát. Kosihy 1:0 (0:0), 49. Tapolcsányi. Ťažký bojovný zápas, šance sa striedali na oboch stranách no ani jedno z mužstiev sa v prvom polčase nepresadilo. Úvod druhého polčasu lepšie zvládli domáci keď sa ujali vedenia, hostia sa po celý čas snažili vyrovnať avšak domáci boli proti a bojovným výkonom si najtesnejšie vedenie ustrážili a zápas zaslúžene vyhrali.

Zlatná n/O. – Vrbová n/V./Kava 0:0. Nervózny zápas, šance sa striedali n oboch stranách, obe mužstvá sa snažili ujať vedenia no nedarilo sa im, aktívnejší boli domáci no hostia sa dokázali za každým ubrániť. Druhý polčas lepšie začali domáci, zatlačili hostí no ani to im gól neprinieslo, obe mužstvá chceli vyhrať snažili sa no nedarilo sa im až napokon zápas skončil bezgólovou remízou.

Šrobárová – Dedina Mládeže 2:0 (0:0), 46. Géč, 66. A. Babiš. Prvý polčas sa hralo poväčšine medzišestnástkový futbal, bez nejakých vynaložených šancí a po nemastnom výkone oboch mužstiev bolo skóre bezgólové. V úvode druhého polčasu sa domáci ujali vedenia, postupne sa ich tempo začalo zvyšovať, skvalitnila sa aj ich hra, podarilo sa im zvýšiť svoje vedenie, ktoré si s prehľadom ustrážili vďaka čomu si do tabuľky môžu pripísať ďalšie tri body za víťazstvo.

Patince – Nová Stráž 3:0 (2:0), 16. Czúth, 18. Jóba, 59. Markovics. Jednoznačný zápas z pohľadu domácich, ktorí sa dvoma rýchlymi gólmi ujali vedenia na ktoré hostia do prestávky nedokázali odpovedať. V druhom polčase boli domáci naďalej lepším celkom, zvýšili svoje vedenie už na rozdiel triedy a svoje vedenie už udržali až do záverečného hvizdu.

Moča – Číčov 2:1 (0:0), 58. Varró, 68. Kováč – 79. Szabó. V prvom polčase sa hralo dosť vyrovnane, hostia svojím výkonom zaskočili domácich ktorí sa len ťažko dostávali do zápasu no podarilo sa im ubrániť a neinkasovať v priebehu prvého polčasu. Domáci v druhom polčase nenechali nič na náhodu ujali sa vedenia, ktoré za malú chvíľu zvýšili no sympaticky hrajúci hostia znížili na rozdiel jediného gólu no skúsenejší domáci si vedenie ustrážili a v závere sa mohli radovať z víťazstva.

Marcelová B – Iža 4:1 (1:1), 75., 84. Cseplö, 10. Kósa, 49. Gál – 13. Konc. Prvý polčas sa hralo dosť vyrovnane, šance sa striedali na oboch stranách, vedenia sa ako prvý ujali domáci no hostia za krátko vyrovnali a mohlo sa hrať od znova, obe mužstvá boli naďalej aktívne no do prestávky sa už stav zápasu nezmenil. Úvod druhého polčasu lepšie začali domáci ktorí sa ujali vedenia, hostia sa snažili o kontaktný gól no domáci sa dobre bránili zvýšili svoje vedenie už na dvojgólové a neskôr ešte v závere zápasu pridali aj štvrtý gól čím potvrdili svoje víťazstvo v zápase.

12.kolo
Bodzianske Lúky – Tôň 3:3 (2:1), Mokuš, Zsoldos, Leckési – Bognár 2 (1 z 11 m), Cseh.
Sokolce – Bodza/Holiare 2:1 (1:1), Dorozlai, Csápai – Nagy.

1. Sokolce 12 11 0 1 58:7 33 (+15)
2. Bodza+Hol. 12 9 0 3 29:17 27 (+9)
3. B. Lúky 12 3 1 8 16:41 10 (-8)
4. Tôň 12 0 1 11 11:49 1 (-17)