Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

Ani body, ani góly.

Prekvapujúca domáca prehra MHC po najslabšom výkone sezóny.

Spoľahlivý brankár Vay nepustil za svoj chrbát ani jediný puk.(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

18.kolo

MHC Nové Zámky - DVTK 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Prvá tretina sa hrala v akomsi tréningovom tempe. Vzruchu pred bránami bolo pomenej, zato nepresností na oboch stranách viac než dosť.

Na začiatku druhej časti hry hrali hostia presilovú hru, v ktorej Craword opečiatkoval ľavú žrď Koľarišťanovej brány. O niekoľko sekúnd však už Miskolczi dostal puk do siete - 0:1. Po vedúcom góle hostí ubehlo iba niekoľko sekúnd, keď Vas precedil puk cez Košarišťana a bolo 0:2. Domácich druhý inkasovaný gól poriadne naštval. Vyvinuli na súperovu bránu veľký tlak, ale gól streliť nedokázali. Naopak to bol opäť Vas, ktorý po rýchlom brejku upravil už stav stretnutia na 0:3.

Posledná tretina sa niesla v znamení veľkej prevahy Novozámčanov. Hostia sa dostávali pred Košarišťana len sporadicky. Hráčom v čiernych dresoch však chýbal najmä dôraz pri zakončovaní a nepomohli ani presilovky. Čo prešlo, zlikvidoval spoľahlivý Vay a tak si Miskolc odviezol z Nových Zámkov prekvapujúco všetky body.

Góly a asistencie: 22. Miskolczi (Magosi, Crawford), 23. Vas, 34. Vas (Pance). Rozhodovali: Milan Adamec, Róbert Müllner – Jozef Valo, Michal Orolín. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Košarišťan 10 minút za nešportové správanie, Novák 5+DKZ za pästný súboj a hrubosť - Harrison 10 minút za pästný súboj a hrubosť+DKZ za nešportové správanie sa. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci:1123. Strely na bránu: 43:32.

MHC N. ZÁMKY: Košarišťan (Glosár) – Andersons, Kudla, Hain, Juraško, Ordzovenský, M. Novák, Henderson, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík – Bajtek, T. Urban, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Slávik.

Povedal po stretnutí

Jerguš Bača, asistent trénera Nových Zámkov: "Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi. Opticky aj strelecky sme mali z hry viac. Dnes sme sa nedokázali presadiť ani z najväčších gólových príležitostí a to rozhodlo. Šancí aj streleckých pokusov sme mali veľa, no boli málo dôrazné."

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!