Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

Žiačky AC Nové Zámky vo finále M-SR tesne štvrté

Najúspešnejšie trio reprezentovalo v Košiciach.

Najúspešnejšie trio novozámockých žiačok na majstrovstvách Slovenska družstiev v Košiciach. Zľava:Janka Kusyová, Lea Farkas, Rebeka ŽibritováNajúspešnejšie trio novozámockých žiačok na majstrovstvách Slovenska družstiev v Košiciach. Zľava:Janka Kusyová, Lea Farkas, Rebeka Žibritová(Zdroj: AC NZ)

Úplne poslednou tohtoročnou atletickou majstrovskou súťažou na dráhe boli 13. septembra 2018 v Košiciach Majstrovstvá Slovenska družstiev žiactva.

V tomto roku sa z tretieho miesta v rámci našej Západoslovenskej oblasti podarilo vybojovať postup kolektívu žiačok, keď sa to vlani podobne podarilo družstvu žiakov. V samotnom finále dievčatá novozámockého AC po bojovnom výkone nakoniec obsadili štvrté miesto, len s minimálnou stratou za medailovými pozíciami.
A tak sa opäť potvrdilo, že kolektív, ktorý skončil v oblastných súťažiach za prvými najlepšími s výraznými bodovými odstupmi, v samotnom finále M – SR bol už na ich úrovni, podobne ako vlani chlapci, ktorí nakoniec obsadili druhé miesto ako najlepšie umiestnenie družstva Zsl. oblasti.
Ak by mal tohtoročný kolektív dievčat o niečo silnejšie 4 vrhačské disciplíny, viac pretekárok v chôdzi, resp. by dokázal aspoň jednou pretekárkou obsadiť náročný skok o žrdi, zisk medaily by bol veľmi reálny.
Zo sedemnásťčlenného družstva sa v Košiciach darilo najviac týmto pretekárkam: 150 m – 1. Lea Farkas 19,33, 300 m – 1. Janka Kusyová 42,47, 2. L. Farkas 43,41, 4. Lea Procházková 44,28, čo bola v bodovaní najúspešnejšia disciplína pretekárok AC, 800 m – 8. Angelika Šranková 2:38,92, 2000 m – 3. Abigel Szabó 8:14,35, 8. Eliška Laktišová 8:42,35, 100 m prek. 3. Rebeka Žibritová 15,39, 300 m prek. 3. J. Kusyová 46,99, 4. R. Žibritová 47,57, 1500 m prek. 2. Laura Tomanová 5:57,82, vrh guľou a hod oštepom 5. Liana Melišková 8,49, resp. 24,11, hod diskom – 6. L. Melišková 21,17, skok do výšky – 1. J.Kusyová 150, skok do diaľky – 7. R. Žibritová 491, chôdza 3000 m – 9. Nina Černá 23:53,49.
V bodovaní bola najlepšia Janka Kusyová s 29 bodmi, ako druhá L.Farkas 20 bodov – tej však nevyšli len dva kvalifikačné skoky v diaľke, čím stratila minimálne 8-9 bodov...3. Rebeka Žibritová 19, 4. Liana Melišková 17.
Nakoľko v kategórii žiačok končia z tých najlepších len L.Farkas a J.Kusyová, aj v budúcom roku by mala mať táto veková kategória minimálne na postup do finále M SR a po posilnení hlavne všetkých štyroch vrhačských disciplínach možno aj na medailové umiestnenie.
Konečné poradie družstiev: 1. Slávia ŠG Trenčín 189b, 2. AK Slávia TU Košice 188b, 3. AK Bojničky 150,5b, 4. Atletický club Nové Zámky 136,5b, 5. MŠK Žiar nad Hronom 124,5b, 6. CVČ Liptovský Mikuláš 86b, 7. ŠŠK Bardejov 72,5b, 8. KLŠ Kryha Bratislava 51b.