Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Veľký Ďur opäť zaváhal

Novým lídrom sú Dvory.

Záber zo zápasu Kmeťovo (v červenom)– Nesvady 2:2.Záber zo zápasu Kmeťovo (v červenom)– Nesvady 2:2. (Zdroj: Kitty Nemesová)

FUTBAL

V. LIGA - východ

V. Kosihy – Tvrdošovce 2:1 (0:1)
Domáci mali počas celého zápasu výraznú prevahu, ale s koncovkou si opäť na dlhé minúty nepotykali, pričom trikrát trafili konštrukciu súperovej brány. Hostia šli do vedenia po ojedinelej útočnej akcii, keď sa strela Mária Lakatoša odrazila od tyče do siete. Veľké Kosihy prelomili streleckú smolu až v 71. minúte, kedy vyrovnal striedajúci Eugen Nagy. Snaha domácich bola napokon korunovaná víťazným gólom Bottyána v poslednej minúte duelu.
Góly: 71. E. Nagy, 90. Bottyán – 13. M. Lakatoš
R Flóriš, ŽK: Hegedüs – Vincze, Tkáč, 100 divákov.
V. KOSIHY: Jurčina – Hronec, Lőrincz, Bazinský (68. Janík), Csonka, Inczédi, Csicsó, Mayer, Hegedüs, Bottyán (46. E. Nagy), Turza.
TVRDOŠOVCE: Branický – Malý, Vincze, Kačerjak, Ladics, M. Lakatoš, J. Lakatoš, Csanda, Máté (55. Orban), Mikláš, Tkáč (77. Haluza).

Hurbanovo – V. Kýr 3:1 (1:0)
Hurbanovčania nastúpili pod vedením nového trénera Vozárika vo vysokom tempe. Súpera napádali vysoko a ten sa v prvej polhodine ledva dostal k lopte. Hurbanovo sa ujalo vedenia gólom Mokráša, hostia z ojedinelého útoku nastrelili žrď. V druhom polčase tempo hry trocha upadlo. Domáci zvýšili svoje vedenie v 62. minúte, kedy po súboji Gelleho s obrancom hostí spadla lopta na Juraja Száraz a od neho putovala do siete. Definitívu svojmu mužstvu zabezpečil Nothart, ktorý dal po úniku Szántóa tretí gól. Hostia stihli už len výsledok kozmeticky upraviť.
Góly: 18. Mokráš, 62. vl. (J. Száraz), 67. Nothart – 73. D. Bátora
R Srnec, ŽK: Kádek, Pastorek, Tárnok – Malý, Kugler
HURBANOVO: Juhás – Kádek, Kling, Gelle (82. Zajac), Nothart (90. Barton), Jóba, Pastorek, Szántó, Tárnok (61. Hajko), Mokráš (76. Danci), Hegedüs.
V. KÝR: Bálint – P. Malý, Babicz, D. Malý, Balog, Kováč (46. B. Bátora), J. Száraz, Ďurický (46. Prešinský), Sendrei, M. Száraz, Kugler (46. D. Bátora).

Kmeťovo – Nesvady 2:2 (1:1)
Do Kmeťova pricestovalo technicky vyspelé, konsolidované mužstvo. Domáci mali počas celého stretnutia tri šance, z ktorých dali dva góly. Nesvadom získal vedenie sedem minút pred koncom ich najlepší hráč Molnár,ale domáci stihli ešte odpovedať. Kmeťovo malo ešte v samom závere veľkú príležitosť, keď hosťujúca obrana odvracala z bránkovej čiary. Remízu možno tak považovať za spravodlivú.
Góly: 20. Bobák, 87. Zubek – 24. a 83. Molnár
R Magdolen, ŽK: L.Kalmár (Nesvady), 120 divákov.
KMEŤOVO: Mráz – Varga, Joz..Švec, J.Sádovský, Ján Švec, T.Sádovský (79. Mat.Jurkáček), Petráni, Juhás (85. Zubek), Mar.Jurkáček (58. Trungel), Bobák, Mjuller.
NESVADY: Slávik – Czabány, Kürti, Haris, Dibúz (85. Cingel), Sobonya, G.Kalmár, L.Kalmár, Molnár, Hengerics (76. Benča), Magyar.

Pribeta – Bešeňov 3:1 (1:1)
Prvých 25 minút boli domáci jednoznačne lepším mužstvom, svoje príležitosti však nevyužili, okrem iných premárnili aj pokutový kop. Napriek tomu sa však ujali vedenia v polovici prvého dejstva. Hostia o niekoľko minút nato po ojedinelej akcii vyrovnali a od tohto momentu boli lepším mužstvom až do polčasového hvizdu. Druhé dejstvo prinieslo medzi šestnástkový futbal, v ktorom domáci prejavili väčšiu vôľu po víťazstve, ktoré napokon aj dosiahli.
Góly: 22. Stano, 63. Gašparík (p.k.), 74. vl. (Gubó) – 25. T. Varga
R Bányi, ŽK: Vašíček – Kanás, 150 divákov.
PRIBETA: Kürti – Geleta, Kovács, Stano (46. Bagala), Kollár, Gašparík, Vašíček, Füle, Rigó, Lacza, Horňáček (46. Hudák).
BEŠEŇOV: Alaksza – Hruška, Kanás J. Varga, T. Varga, Benkó, Zrubec, Bórik, Deszát, Recska, Gubó.

Salka – Okoličná n/O. 4:2 (2:1)
Zápas začali oba celky vo vysokom tempe. Hostia hrozili nakopávanými loptami, čo domáci prežili a začali prezentovať kombinačnú hru. Práve vtedy však inkasovali, ale vzápätí hneď vyrovnali a ešte do prestávky strhli vedenie na svoju stranu. Po zmene strán Okoličná vyrovnala kurióznym gólom, čo však Salku nevyviedlo z miery. Domáci zabojovali a odmenou im boli dva góly a cenné víťazstvo.
Góly: 9.Štugel, 29. M.Király, 59. Horňan, 69. A,Király – 8. Mészáros, 54. Rigó
R Piaček, ŽK: Gálik – Halász, Rigó, Fél, ČK: Meleg, 100 divákov
SALKA: Prohászka – Gálik, Toběrný, Štugel (85. Flekáč), A.Király, Dajcs, Varga, Szabó (51.Balázs), M.Király (87. Čizmár), Horňan, Pasztorok
OKOLIČNÁ: Fél – Meleg, Halász, Mészáros, Szilágyi (42. Parádi), Rigó, Csinger, Varga, Hrabovský, O.Filko, M.Filko.

Dvory n/Ž. – Levice 3:0 (3:0)
Hostia nastúpili na stretnutie veľmi aktívne a už v 3. minúte mali obrovskú príležitosť, ktorú však domáci brankár Shpak zneškodnil. Favorizovaní domáci ako keby zaspali úvod duelu a chvíľu im trvalo, kým sa spamätali. Od 10. minúty však prevzali iniciatívu a tromi gólmi rozhodli ešte do polčasového hvizdu o osude stretnutia. Levičanom sa zranil brankár, takže medzi tri žrde putoval hráč z poľa, ale domáci to v druhom polčase využiť nedokázali, takže na polčasovom výsledku sa už nič nezmenilo.
Góly: 14. a 29. Santos, 16. Illés
R Mráz, bez kariet, 100 divákov
DVORY: Shpak – Demydenko, Illés, Haulík, Holeček, Varga, Orémusz (61. Gulyás), Santos (90. Szekeres), Kováč (78. Huttner), Molda, Lövei.
LEVICE: Bielik (33. Krenčan) – Varga (54. Ivanič), Janúrik (84. Sedmák), Bačík, Hajdamár (46. Škorec), Mäsiar, Suljič, Rakica, Mikula, Konvický, Švec.

Chotín – Podlužany 1:1 (0:0)
V prvom polčase sa domáci snažili súperovi nanútiť svoju hru, čo sa im aj v podstate darilo. Hostia prvýkrát vystrelili na domáci bránu po polhodine hry, ale Chotínčania mali dovtedy tri vyložené šance, ktoré však nevyužili. Po zmene strán sa hra vyrovnala, domáci narážali na dobre organizovanú obranu hostí. Chotín sa však predsa len ujal vedenia po vysunutí Maríkoveca. Podlužany vyrovnali nešťastným vlastencom Nagya a odniesli si z Chotína bod.
Góly. 65. Maríkovec, 82. Nagy (vl.)
R Vido, ŽK: Csintalan, Kovács – Bukovčan, Mazúch, Múčka, 200 divákov
CHOTÍN: Pásztó – Šipoš (46. Kovács), Nagy, Viderman, Németh, Andr.Tóth (85. Blaho), Csintalan, Šebök, Lesko, Maríkovec, Barton (56. Sánta).
PODLUŽANY: Oboňa – Mazúch, Graus, Biely, Múčka, Gabaš, Budovec, Bukovčan (77. Obický), Pavlík (90. Rusnák), Kupča, Vetor.

Šahy – V. Ďur 1:0 (1:0)
Na piatoligové pomery sa hral v Šahách vynikajúci futbal zásluhou oboch celkou. Hostia vyrukovali kvalitou, domáci im kontrovali bojovnosťou. Viac nebezpečných akcií mali domáci, ktorí rozhodli o svojom víťazstve ešte do prestávky gólom Beláka po peknej akcii. Po zmene strán bola hra vyrovnaná, šance sa vyskytli pred obom bránami. Domáci mali a j šťastie najmä pri závaroch pred svojou bránu, ale tesné víťazstvo si napokon uratovali.
Gól: 33. K.Belák
R Šima, ŽK: Horniak (V.Ďur), 400 divákov
ŠAHY: Ľ.Belák – Misko, Križan, Mákrai (80. Szekeres), Pál, Kováč, K.Belák (85. Gáspár), Gyepes (90: Baráti), Kapa (70. Bolyo), Anh, Studva.
V.ĎUR: Štrba – Nádašdy, Kovács, Lenard, Čejtei, Predajniansky, Smiknya, Pajdučák (78. Gregor), Szokol (74. Hraška), Páchnik (65. Kupča), Horniak.
Zostava kola: Shpak (Dvory) – Kling (Hurbanovo), J. Varga (Bešeňov), Hronec (V. Kosihy), Czabány (Nesvady) – Pál (Šahy), K. Belák (Šahy), Molnár (Nesvady), Horňan (Salka) – M. Király (Salka), Santos (Dvory).
1. Dvory n/Ž. 12 10 1 1 39:8 31 (+10)
2. V. Ďur 12 9 2 1 38:10 29 (+14)
3. Okoličná 12 8 0 4 27:25 24 (+9)
4. Šahy 12 7 0 5 20:16 21 (0)
5. Nesvady 12 6 2 4 29:18 20 (+5)
6. Hurbanovo 12 5 3 4 19:17 18 (-3)
7. Chotín 12 5 3 4 21:21 18 (-3)
8. Veľký Kýr 12 5 2 5 18:25 17 (+2)