Nedeľa, 27. november, 2022 | Meniny má Milan

Komárno má iba bod, hoci siahalo po všetkých troch

Pohronie zostalo aj po zápase v Komárne neporazené

Brankár Jenčo kapituluje po Nurkovičovej strele. Je vyrovnané 1:1Brankár Jenčo kapituluje po Nurkovičovej strele. Je vyrovnané 1:1 (Zdroj: Karol Scholtz)

FUTBAL

2.LIGA

14.kolo

KFC Komárno – FK Pohronie 1:1 (1:0)
Domáci chceli po dvoch prehrách bodovať doma naplno a uštedriť tak súperovi prvú prehru v súťaži. Do polovice prvého polčasu nebolo ani pred jednou bránou príliš veľa vzruchu. V 23. minúte musel hosťujúci brankár Jenčo reflexívne reagovať na nevydarený odkop svojho spoluhráča, ktorý sa odrazil nebezpečne od domáceho hráča. O dve minúty nato musel na opačnej strany vyrážať Parajovu bombu z dobrých 25 metrov Slávik.
V 35. minúte na Domonkosov roh si dobre nabehol jeho spoluhráč, ale hlavičkoval trestuhodne nad. Tri minúty pred prestávkou zahrali hostia nakrátko roh, Tesákov center našiel hlavu nekrytého Pavúka, ktorý z päťky nemal problém skórovať. Polčasový výsledok pre domácich trocha krutý, nakoľko boli v prvom oveľa iniciatívnejší ako ich súper.
Do druhého polčasu nastäpili fialovo-bieli s veľkým odhodlaním výsledok zvrátiť. Najviac sa pred súperovou bránou činil Nurkovič, ale dlho bez efektu. V 66. minúte mal veľkú šancu hosťujúci Špyrka, ale Šurnovský v poslednej chvíli zachránil. V 71. minúte to domácim konečne vyšlo, keď sa po dlhej lopte presadil v pokutovom území proti Jackovi Nurkovič a prestrelil Jenča Komárňania v ďalšom priebehu siahali po troch bodoch, ale nemali to šťastie streliť víťazný gól. Najvačšiu príležitosť mal v 88. Mészáros, ale z päťky netrafil bránu.
Góly: 72. Nurkovič – 42. D. Pavúk
ŽK: A. Mészáros – Jacko, Rozhodoval: Straka, 652 divákov
Komárno: Slávik – Popovič, Ondruš, Antálek, Šurnovský, Luzin, Szikonya, Domonkos, A. Mészáros, Ajrulahu (59. Kollár), Nurkovič. Tréner: Jozef Olejník
Pohronie: Jenčo – Tesák, Pelegríni (82. Pidruchnyi), P. Jacko, Ďungel, D. Pavúk (82. Litwiak), Hatok, M. Jacko, Paraj, Blahút (76. Košuda), Špyrka. Tréner: Milan Nemec.

SkryťVypnúť reklamu

Povedal po zápase
Jozef Olejník (tréner Komárna)
„Bol to bojovný zápas, v ktorom bolo dôležité, kto vyhrá viac osobných súbojov. Súper mal snáď dve šance, z ktorých jednu využil. My sme ich mali dostatok na to, aby sme tento zápas vyhrali, žiaľ sme ich nepremenili.“

Ostatné výsledky: Lok. Košice – Lipt. Mikuláš 1:1, Šamorín – Inter 5:1, Lipany – Banská Bystrica 0:0, Prešov – Dubnica 1:0, Poprad – Bardejov 5:2, Skalica – Petržalka, Žilina B – Trebišov 1:1.

16. Bardejov 14 1 6 7 17:30 9 (-9)

Program 15. kola: 26.10. Liptovský Mikuláš – Žilina B. FK Pohronie – Šamorín, 27.10. Inter – Lipany, Bardejov – Lok. Košice, Dubnica – Skalica, Banská Bystrica – Prešov, 28.10. Petržalka – Prešov, Trebišov – Komárno.