Novozámčania sa v Gabčíkove strelecky nepresadili.

FUTBAL

III. LIGA - západ

10.kolo

P. Bystrica – Beluša 1:1 (1:0)

Derby lepšie začali domáci a v 10. min centri L. Slávika Čiernik bez prípravy do horného rohu otvoril skóre. Vangel o deväť minút vyrazil Slávikovu strelu a v 27. min kryl aj nepríjemný pokus Gajdošíka. Beluša mal do prestávky jedinú šancu, ale v 31. min Levaiovu strelu nadvihol jeden z domácich obrancov nad bránu. V 44. mi sa do šance dostal Gajdošík, ale akcia skončila iba rohom. V 60. min po rohu preletela lopta ž ku Gorelkovi, a ten zblízka nezaváhal – 1:1. Z protiútoku mohol dať gól Gajdošík, no obranca mu loptu odkopol. V 72. min Vangel neudržal strelu spoza šestnástky, ale dobiehajúci L. Slávik z kroku napálil loptu iba do žrde. O sedem minút J. Valient dobehol stretnú loptu, no Gorelka na ju bránkovej čiare posunul gólmanovi do náručia. V 90. min mal víťazný gól na kopačke Čiernik, lenže z päťky vystrelil tesne vedľa.

Góly: 10. Čiernik – 60. M. Gorelka. POV. BYSTRICA: Bobot – Mravec, Borovička, Vala, Petruš, M. Zavadzan, Čiernik, B. Gamboš, Marek Gajdošík, L. Slávik, Valašík (68. J. Valient). BELUŠA: Vangel – P. Mišutka, M. Gorelka, Cisár, Novisedlák, Gašpar, Ďuriš, Hrenák, Levai, Meliš (71. Bičan), Bielik (64. Oravec). JOZEF ŠPROCHA

FC Nitra jun. – Led. Rovne 2:2 (1:1)

Nitrianska juniorka mala výborný vstup do zápasu, veď už v 4. minúte sa Marek Fábry uvoľnil na hranici šestnástky a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre stretnutia. Následne sa Lednickým Rovniam podarilo vyrovnať hru a po rohu vyrovnal hlavičkou Híreš. Druhá štyridsaťpäťminútovka mala podobný scenár. Trogári lepšie kombinovali v strede poľa a odmenou im za to bola gólová akcia, keď sa po centri z ľavej strany hlavou presadil Valenta – 2:1. Hosťujúci celok vyrovnal po ďalšom rohovom kope a keďže ani záverečný tlak Nitry presný zásah nepriniesol, zrodila sa remíza 2:2.

Góly: 4. M. Fábry, 56. Valenta – 32. Híreš, 65. Kollár. R Sárai, ŽK: Čapkovič, Čeredničenko – Detko, 90 divákov. FC: Šípoš – Toma, Kóša, Križan, Homola, Čapkovič (46. Hambálek), Macho, Steinhübel, M. Fábry, Čeredničenko, Chobot (46. Valenta). Tréner A. Štefanka. LR: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Detko (90. Golej), Lipták (90. Novotný), Púček, Híreš, Riečičiar, Piaček (56. Poláček), Buček (83. Červený). (FC)

Tr. Teplice – Šaľa 1:3 (0:1)

Šaľa od prvej minúty nedovolila rozvinúť Trenčianskym Tepliciam hru. Kontrolovala loptu a snažila sa ohrozovať bránu z každej situácie. Do vedenia šli hostia z pokutového kopu Pechom, čomu predchádzal zbytočný faul Radenoviča. V druhom polčase sa Šaľa s výsledkom uspokojila. Tepličania mali územnú prevahu, ktorú pretavil do vyrovnávajúceho gólu Svorada. To bol impulz, ktorý naštartoval hosťujúce mužstvo. Po chybách defenzívy sa dvakrát presadil striedajúci Modrovics a Šaľa zvíťazila zaslúžene 3:1.

Góly: 63. Svorada - 26. Pecho (11 m), 71. a 82. Modrovics. R Patrovič, ŽK: Radenovič, 234 divákov. TR. TEPLICE: J. Škultéty - A. Ambrož, N. Radenović, M. Beňo, M. Vaculík, I. Držík, O. Paška (82. M. Kostić), M. Petrović, M. Svatík (72. J. Švikruha), R. Šiko, M. Svorada. DUSLO: Čellár - Blaho, Osmanović, Hanzel, Nagy, Kochan (90. Hraňo), Mpofu, Pecho, Kele (85. R. Tóth), Tubonemi, Kingambo Body (30. Meszlényi, 70. Modrovics). Tréner L. Molnár. (MJ)

Galanta - Kalná n/Hr. 0:1 (0:0)

V Galante slepý porazil jednookého, diváci videli za 90 minút minimum šancí. V 7. min. vystrašila brankára Guťana strela Ondriša, ktorý ušiel medzi obrancami. Namieril však do žrde. V 33. min. Ondriš prihrával na päťku Kingsleymu, ale ten z prvej prestrelil bránu. Kalná nemala v prvom polčase žiadnu šancu, len sa úspešne bránila. Po obrátke sa obraz hry nezmenil. Domáci sa v ofenzíve dostali len po šestnástku. V 70. min. vyslali hostia dlhý nákop za obranu Galanty. Striedajúci Peseky loptu dobehol, chcel ju odcentrovať pred bránu, ale takmer z čiary ju tak zatočil, že zakotvila v zadnom roku. Šálka bol bezmocný, lopta ho prelobovala – 0:1. Domáci ešte v závere trafili brvno, a tak nezískali ani bod. Hostia z Kalnej n/Hr. prišli ubrániť remízu a nakoniec si odniesli všetky tri.

Góly: 70. Peseky. R Santa, ŽK: Revák, Lenárt - Pánik, Peseky, 107 divákov.

SLOVAN: Šálka - Baša, Hlavna, Eliáš, Tomiš, Revák, Popluhár, Bogdanovski, Ondriš (75. Lipovský), Kingsley, Lenárt. Tréner J. Kováč. KFC: Guťan - Szép, Flídr, Pacalaj (90. Rapavý), Turnai (68. M. Lackó), Chmelo (81. Švirik), Solčiansky (62. Peseky), Kalman, Vida, Dávid (87. R. Lackó), Pánik. Tréner P. Éhn. TIBOR DROZD

V. Ludince – Nové Mesto 2:0 (1:0)

Aj keď proti sebe hrali mužstvá z dolného konca tabuľky, hráči predvádzali „ľúbivý“ futbal. Viacej z hry mali futbalisti V. Ludiniec. V 31. min. krásne uvoľnil pomedzi dvoch hráčov Adam Kosák Adama Hamdaouiho, ten po pravej strane potiahol loptu do šestnástky a pri bránkovej čiare nadviazal na sebe obranu hostí. Následne spätne prihral Kojovi Matićovi a ten na trikrát prekonal brankára hostí. V 50. min. mal veľkú šancu hosťujúci Múdry, ale Benkó v bráne domácich jeho sólo zneškodnil. O minútu neskôr mohol dať gól domáci Martin Letko, ale po rohu trafil iba do brankára hostí. Domáci sa v 62. min. ujali vedenia 2:0, keď Patrik Horáček zmiatol svojim priamym kopom hosťujúcu obranu a kapitán Nového Mesta Šupka prekonal hlavou svojho brankára. Do konca zápasu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Hostia sa snažili vyťažiť z rýchlych protiútokov, avšak domáci brankár Daniel Benkó ich šance zneškodnil.

Góly: 31. Matić, 62. vlastný. R Hybský, bez kariet, 200 divákov. DRUŽST.: Benkó - Krupánszki, Hamdaoui, Podlucký, Kosák (87. E. Horáček), P. Horáček (79. Hlaváčik), Németh, Ešek, Matić (70. Vígľaš), M. Letko (85. Kováč), Bilyk (90. Bartal). Tréner I. Kasana. AFC: Vavrúš - Bošanský, Múdry, Šupka, Jurica, Holíček, Nemček (55. Klemens), Martinko (82. Bončo), Železník, Marták (70. Miklovič), Kopín (46. Šebek). Tréner J. Kamenčík. (IP)

Malženice – Púchov 0:2 (0:1)

Malženice nepotvrdili vysoké víťazstvo z Kalnej. Púchovčania nehrali naivne, práve naopak, na svojho súpera sa pripravili a boli mu chvíľami viac ako vyrovnaným súperom. Prvýkrát sa menilo skóre v 32. minúte, kedy po strate lopty na domácej strane prišla rýchla kontra a Sibanda po prihrávke prekonal Székelyho. Druhý polčas bol o domácej snahe, ktorú však Púchov umne pokrýval a keď náhodou aj neuspel, domácim nebolo súdené presnejšie zakončenie. Zápas tak definitívne rozhodol v 83. minúte po centri Pilný – 0:2.

Góly: 32. Sibanda, 83. Pilný.

Gabčíkovo - Nové Zámky 5:0 (4:0)

Diváci čakali gólové hody, ale Gabčíkovčania sa do tempa dostávali ťažšie, hostia z chvosta tabuľky dlho odolávali. Až v 25. min. sa favorit ujal vedenia, keď Bazsó strelou spoza šestnástky rozvlnil sieť. V 32. min. po sóle zakončil chladnokrvne Tóth. Strelec druhého gólu v 40. min. síce trafil v dobrej pozícii iba do žrde, lenže do odrazenej lopty sa oprel ľavý obranca domácich Cingel, a proti jeho pokusu bol brankár hostí už bezmocný. O chvíľu Novozámčanom zlyhala ofsajdová pasca a Krištan už nemal veľa práce s presným zakončením tutovky. Tesne pred odchodom do kabín Zsigmond krásne preloboval vybehnuvšieho brankára, lenže lopta o vlások minula prázdnu bránu súpera. Bol to oku lahodiaci futbalový moment. Do druhého polčasu nastúpili Gabčíkovčania opäť gólovo naladení a v 47. min. po rohovom kope Nagy nekompromisnou hlavičkou zaznamenal piaty gól domácich. Tí naďalej útočili, ale pozahadzovali aj nemožné. Niekedy im chýbala presná muška, inokedy zakročil brankár hostí, ktoré mal navyše dobre postavené žrde. Napokon Gabčíkovo úlohu splnilo. Zdolalo tím, ktorému snahu uprieť nemožno, ale jeho kvality sú nateraz na najvyššiu krajskú súťaž nedostatočné.

Góly: 25. Bazsó, 32. Tóth, 40. Cingel, 43. Krištan, 47. Nagy. R A. Gádoši, ŽK: Polák, Végh, Szelle - M. Blaži, J. Blaži, 350 divákov. ŠK: M. Slíž - Cingel (83. D. Slíž), Gányovics, Prágai, Krištan (52. Čemba), Nagy, Tóth (71. Labuda), Bazsó (64. Szelle), Zsigmond, Huszár, Polák (59. Végh). Tréner M. Radványi. FKM: Nevolný - Koreň, M. Blaži, Petráš, Békešský (71. Prišťák), Kucharovič (65. Virág), Belokostolský (85. Čoknay), Šimunek, J. Blaži, Nazarenko (78. Csief), Cingel (83. D. Slíž). Tréner T. Adamovics. ŠTEFAN ÁGH

ViOn B Vráble - Trnava B 0:2 (0:1)

Hosťujúci Spartak ťahal šnúru troch výhier po sebe, Vrábľania však chceli potvrdiť domáce víťazstvo z minulého kola. Hral sa vyrovnaný zápas, ale o niečo viac šancí mali Trnavčania. V 7. minúte musel až na bránkovej čiare ratovať loptu smerujúcu do siete domáci Hamar. Onedlho však už zacentroval Lupták a Jarović presnou strelou poslal hostí do vedenia. V 18. minúte po chybe obrany hostí hlavičkoval Švajlen nad bránu. Žlto-modrí pohrozili aj trestňákom Marhevszkeho, ktorý bravúrne vyrazil Urminský. Po polhodine mohla Trnava vedenie zvýšiť, avšak proti legionárovi Yilmazovi stála žrď. Zvyšok prvého dejstva už väčšiu šancu neprivial. V podstate rovnaký scenár ponúkol divákom aj druhý polčas, hostia si kontrolovali najtesnejšie vedenie a domáci do ich defenzívnych radov zúfalo búšili. A tak, ako sa dávajú góly, im ukázala rezerva účastníka skupinovej fázy Európskej ligy. Po hodine hry prišiel rýchly brejk a center takmer od rohovej zástavky, na ktorý si nabehol Vantruba a pridal dôležitú gólovú poistku. Tento moment definitívne zlomil aktívny odpor žlto-modrých a poslednú polhodinu mierne dominovala na trávniku Trnava. Šance na kontaktný gól sa už domácim vypracovať nepodarilo. Zaujalo ešte päť striedaní v posledných piatich minútach normálnej hracej doby. V dueli sa tak zrodil triumf hostí, ktorí po troch bodoch túžili zrejme o trochu viac.

Góly: 11. Jarović, 60. T. Vantruba. R Bezák, ŽK: Plešivka - Gombala, Marjanović, Horník. 270 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Marhevszki, Plešivka, Milićevic, Zelník - Švajlen, Šabík (66. Balko), Hamar (85. Sabo), Kanu (77. Zrubec) - Šlachta, Budinský (66. Krkoška). Tréner R. Zima. SPARTAK: Urminský - Marjanović, Horník, Lipták (90. Sviatko), Pekár (87. Bango), Brigant (88. Dvorák), Vantruba, Gombala, Jašúrek, Jarović, Yilmaz (88. Malaševskyj). Tréner V. Ekhardt. JÁN ZRUBEC

Dohrávka: Nové Mesto – Tr. Teplice 2:2 (0:1)

Zápas začali lepšie hráči AFC, keď už v 5. min po centri Hornáčka hlavičkoval Nemček tesne vedľa. I v ďalších minútach prvého polčasu si viac šancí na strelenie gólu vytvorili domáci, no strely Knižku i Hornáčka zneškodnil Hodál. V 37. min však po rohu skóroval hosťujúci Šiko. Druhý polčas priniesol viac vzruchu pred bránami. Z Tepličanov sa nepresadil Švikruha, Šiko ani Petrovič. V 72. min našiel Martinko Šebeka a ten vyrovnal. O sedem minút skúsený Šebek prešiel obranou a zvýšil na 2:1. V nadstavenom čase domáci obranca fauloval v šestnástke a nariadený pokutový kop premenil Radenovič. Stretnutie skončilo nerozhodne, z čoho mali väčšiu radosť hostia z Teplíc.

Góly: 72. a 79. L. Šebek - 38. R. Šiko, 90. N. Radenović (11 m).

1. Nitra jun. 10 6 2 2 22:12 20 (+5)

2. Gabčíkovo 9 6 1 2 19:10 19 (+4)

3. Šaľa 9 5 2 2 14:8 17 (+2)

4. Púchov 9 5 2 2 11:7 17 (+11)

5. Trnava B 10 5 1 4 20:16 16 (+1)

6. Malženice 9 5 0 4 22:10 15 (0)

7. Beluša 8 4 3 1 14:3 15 (+6)