Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Triumf nad Popradom znamená aj víťazstvo vo Vyšehradskom pohári

Hokej ako remeň v piatok večer na novozámockom ľade.

Pred popradskou bránou dvaja osamotení útočníci Nových Zámkov Branislav Fábry a Juraj Jurík. Gól však z tejto príležitosti nepadol.Pred popradskou bránou dvaja osamotení útočníci Nových Zámkov Branislav Fábry a Juraj Jurík. Gól však z tejto príležitosti nepadol. (Zdroj: Zsolt Geleta)

MHC Nové Zámky - HK Poprad 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Zápas 9.kola Tipsportligy bol zároveň aj finálovým vyvrcholením Vyšehradského pohára. Už v úvodných sekundách mali domáci skvelú príležitosť, ale nájazd dvoch na jedného zakončil Hruška ledabolo. O niekoľko chvíľ mali na opačnej strane podobnú šancu hostia, ale rovnako z nej gól nebol. Ten padol až v 8. minúte, kedy Koyšov pokus stačil ešte Košarisšťan zlikvidovať, puk zostal osamotený v bránkovisku, dokorčuľoval ho Bondra a bolo 0:1. Novozámčania sa snažili o vyrovnanie, ale v zakončení im chýbal väčší dôraz. Domáci sa dočkali až v poslednej minúte prvej tretiny, kedy našiel Novák ideálne pred bránkou Zbořila, ktorý si stihol prihrávku spracovať a rozvlniť sieť Vošvrdovej brány.

Druhá tretina priniesla hokej, ktorý znesie aj tie najprísnejšie kritériá. Hralo sa naďalej vo veľkom tempe, domáci mali viac príležitostí, ale rýchle kontry Podtatrancov boli takpovediac životu nebezpečné. Hokejové predstavenie sa muselo divákom páčiť a tí to dali aj patrične najavo potleskom, ale gólu sa v druhej časti hry nedočkali.

Hokej na ostrie noža pokračoval aj v tretej tretine. V jej polovici dostali domáci možnosť hrať päťminútovú presilovku. Tú síce narušilo Kudlovo vylúčenie, ale zverenci trénera Milana Jančušku sa predsa len dočkali vytúženého vedúceho gólu. V 52 minúte obranca Andersons nahodil puk pred bránu a po teči Fábryho sa na veľkú radosť tribún čierne čudo došmýkalo do popradskej svätyne. V ďalšom priebehu sa hostia snažili o vyrovnanie, mali aj príležitosti, ale narážali na skvelého Košarišťana v novozámockej bráne. Záverečná minúta sa niesla v znamení "standing ovation" domácich tribún a tak aj za výdatnej pomoci obecenstva, Novozámčania udržali svoje najtesnejšie vedenie až do konca. Po stretnutí sa tak netešili iba z troch ligových bodov, ale aj z víťazstva vo Vyšehradskom pohári.

Góly a asistencie: 20. Zbořil (Novák, Bajtek), 52. Fábry (Andersons, Bajtek) – 8. Bondra (Koyš)

Rozhodovali: Baluška, Konc – Kollár, Rojík

HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, Juraško, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jurík – Bajtek, Videlka, Rogoň – Jakúbek, Fábry, Ondrušek.

Ostatné výsledky: Žilina - Lipt. Mikuláš 4:3, Košice - Nitra 3:1, Miškovec - B. Bystrica 2:5, Detva - Trenčín 2:4, Zvolen - MAC 5:3.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.