Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: archív)

FUTBAL

VI. MEVA LIGA ObFZ Nové Zámky

Zápas prvého s druhým vyhrali, Komjatice, Michal s poltuctom

Bánov – Maňa 3:1 (1:1), Varga, Valachovič, Král - Bock. Hostia sa počas celého stretnutia zameriavali na bránenie. V hodovom stretnutí sa hral vyrovnaný prvý polčas. Domácim sa podarilo ujať vedenia v 30. minúte stretnutia ,avšak hostia ešte pred koncom polčasu z ojedinelej šance vyrovnali. Domáci v druhom polčase hrali vyššie tempo, strelili dva góly a zaslúžene vyhrali.

Semerovo - Lipová 0:4 (0:2), Turan 2, Vida, Stacho . Tento zápas bol jednoznačnou záležitosťou hostí. Hostia sa presadili prvými dvoma gólmi až na konci prvého polčasu.V druhom polčase pridali hostia ďalšie dva góly, ktoré pre ne znamenali tri body. Domáci pôsobili odovzdaným dojmom.
Dolný Ohaj - Zemné 4:2 (2:2), Švajda, Eliáš, Ferus M., Ferus P.-Dobrý, Takáč. Prvý polčas bol bohatý na góly.Najprv sa ujali vedenia domáci dvoma gólmi,avšak hostia do konca prvého polčasu vyrovnali. Po zmene strán boli domáci aktívnejší a pridali ďalšie dva góly.

Černík - Úľany n./Ž. 2:1 (1:0), Soboňa, Simonides – Mart. Ostrožlík. Domáci sa ujali rýchlym gólom z 12. minúty, čo bol i jediným gólom v prvom polčase,následne sa hra vyrovnala. V tomto stretnutí sa ukázala výhoda doméceho ihriska, ktorú využili domáci k zisku troch bodov.

Svodín - Šurany Juniori 2:1 (1:1), Ró. Kovács, Pirtyák – Polák. Prvý polčas sa odohrával v kľudnom tempe, kedy dokázali oba celky skórovať. V druhom polčase skórovali domáci po peknej strele Pirtyák. Následne bol vylúčený hosťujúci hráč po trme - vrme. Po týchto nezhodách sa zápas už len dohrával.

Trávnica - Vlkas 5:2 (3:1), Drgoňa 2, Klobučník, Holík, Menčík -Machyniak, Horváth. Domáci mali aktívny vstup do stretnutia, kedy už v 15. minúte svietilo na svetelnej tabuli 3:0. Od tohto momentu sa hra vyrovnala, hostia dokázali po štandardnej situácii znížiť. V druhom polčase nastúpili domáci sebavedomejšie , z brejkov dokázali zvýšiť na 5:1. Následne ešte do konca stretnutia skórovali hostia ešte raz.

Komjatice - Mužla 2:1 (0:1), Krehák, Garay – Lampert. Od začiatku zápasu dominoval domáci celok, celý zápas sa hralo len na polovici súpera. Hostia sa zameriavali na pozornú obranu a rýchle brejky. Z jedného takého brejku sa hostia ujali vedenia gólom Lamperta. Od toho momentu sa hostia ešte viac stiahli na svoju polovicu. Na domácej strane viazla kombinácia, v 74. minúte sa presadil domáci Krehák a následne v 90. minúte aj Garay. Tri body tak zaslúžene zostali doma.

Michal. n. Ž.- Mojzesovo 2:6 (0:3), Oškerský, Sádovský - Hoppan 3, Slovák 2, Krehák. Hosťujúci celok odohrával výborný zápas, už v prvom polčase skórovali trikrát. V druhom polčase aktivita hostí stúpala, pridali ďalšie góly. Hosťom sa podarilo dvakrát skórovať, avšak priebeh hry to nezdramatizovalo.
16. Semerovo 8 1 0 7 9:36 3 (-9)

Zostava kola: Ruman(Mužla) – Vida(Lipová), Takáč (Zemné), M. Ferus (D. Ohaj), Ďuráč(Černík), Cvik(Úľany) Slovák(Mojzesovo),Rób. Kovács (Svodín), Drgoňa (Trávnica) Selický (Komjatice) Hoppan (Mojzesovo).

VII. MEVA LIGA ObFZ Nové Zámky

7.kolo

Strekov získal bod, Štúrovo B vysoko

Komoča - Rastislavice 4:0 (1:0), Tóth, Rozsnyó, Szabó, Farkas. Od úvodu stretnutia bola Komoča dominantným celkom. Ujali sa vedenia po góle Tótha v 19. minúte. V prvom polčase si vypracovali ešte množstvo ďalších gólových šancí, ktoré ale nepremenili. V druhom polčase sa darilo domácim i v premieňaní príležitostí, skórovali ešte trikrát a zaslúžene vyhrali.

Štúrovo „B“- Radava 8:1 (4:1), Kovács 4, Dajcs 2, Virág, Tóth, Kačák. Hostia vstúpili do stretnutia v oklieštenej zostava, čo využívali domáci od prvej minúty. Každú výraznejšiu šancu domáci premenili, čo sa odzrkadľuje i na konečnom výsledku.

Gbelce - Palárikovo 3:1 (0:2), Dolák, Ivanics, Franta – Kollár, Šiška. Hostia sa dostali rýchlo do dvojgólového vedenia, čo zaskočilo domáci celok.Domáci sa našťastie po týchto góloch spamätali a do konca prvého polčasu si vypracovali množstvo šancí, skórovať však nedokázali. Zlom prišiel v druhom dejstve kedy v 47. minúte znížil Dolák. Priebeh stretnutia zdramatizovali domáci po 80. minúte, kedy najprv vyrovnali a následne si v 89. minúte priklonili skóre vo svoj prospech.

Kolta - Pozba 1:3 (0:2), Chmelo – Husovský. Varga, Sásik. Hostia odohrali parádne stretnutie. Na začiatku sa hrala vyrovnaná hra, avšak v prvej polovici prvého polčasu prebrali hru na svoje kopačky hostia. V 32. minúte sa ujali vedenia hostia z pokutového kopu a následne v 33. minúte pridali ďalší nádherný gól. V druhom polčase tempo hry kleslo, hostia strelili i tretí gól. Domáci dokázali taktieť skórovať z ojedinelej šance.

Strekov - Podhájska 1:1 (0:0), vl. (Michalíček) – Gábriš. V prvom polčase sa hrala vyrovnaná partia. Oba celky si vytvorili niekoľko šancí, avšak bez streleného gólu. V druhom polčase hrali hostia kombinačne, čo pre nich prinieslo i strelený gól. Následne pridali domáci na aktivite, hrali kombinačne čo znamenal gól i pre nich. Diváci mohli vidieť kvalitný zápas, deľba bodov je zaslúžená.

Bardoňovo - Čechy 2:2 (2:0), Tóth 2 - Dózsa, Laktiš. V prvom polčase hrali výbornú hru domáci, ktorý z kombinačnej hry dokázali dvakrát skórovať. V druhom polčase domáci z tempa ubrali, a hostia pridali. Hostia dokázali dvakrát skórovať, deľba bodov je zaslúžená.

Jasová – Nána 3:2 (2:1), Zsembera, Varga, Kečkéš – Molnár,Kovács. Už v 8. minúte sa dostal hosťujúci celok do vedenia. Následne však hostia skóre otočili. Najprv sa presadili po štandardnej situácii a následne aj z pokutového kopu. V druhom dejstve domáci pridali i ďalší gól, hostia však stretnutia zdramatizovali. V 72. minúte skóroval hosťujúci Kovács, od tohto momentu sa zameriavali hostia na útok, gól však už nedokázali streliť.

Andovce vyhrali vonku

Bruty – Belá 3:3 (2:1), Valakovič, Zámola, Kocsis – Václav 2 (2 z 11m), Velicsányi.

Kamenica n/Hr. – Hul 3:0 (1:0), P. Kištofoli 3.

Dubník – Jatov 3:1 (2:0), Lakatos, Mlynár (11 m), Jakab – Lénart.

Nová Vieska – Kamenný Most 0:4 (0:1), Škvarenina 2, Tóth 2.

Zlatná vyhrala vonku a prebrala vedenie

Radvaň / Marcelová B – Zlatná n / O. 1:2 (0:0), 74. Szorád – 48. Lelkes, 68. Berecz. Vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách no v prvom polčase ostali nevyužité a tak ostal nerozhodný výsledok. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom, ktorý sa ujali vedenia, ktoré ešte neskôr aj zvýšili, domáci sa však nevzdávali a bojovali, podarilo sa im gólom vrátiť do zápasu a snažili sa aj o vyrovnanie no hostia si svoje najtesnejšie vedenie ustrážili a zápas doviedli až do víťazného konca.

Dedina Mládeže – Zem. Olča 2:2 (2:1), 8. Bombicz, 13. Izsák – 27. Ledeczki, 66. Szetei. Domáci boli od úvodu lepším celkom, ujali sa v krátkom čase dvojgólového vedenia, následne sa ich hra ukludnila čo hostia využili a znížili stav zápasu na rozdiel jedného gólu. V druhom polčase boli hostia čoraz aktívnejší podarilo sa im vyrovnať, domáci bojovali o víťazstvo no hostia sa dobre bránili a zápas sa skončil nerozhodným výsledkom.

Vrbová n/V./Kava – Bát. Kosihy 3:1 (1:1), 72., 87. Bende, 7. Szemenyei – 21. Száraz. Prvý polčas sa hralo dosť vyrovnane, šance sa striedali na oboch stranách, vedenia sa najskôr ujali domáci no hostia o chvíľu vyrovnali, obe mužstvá sa snažili ísť do vedenia no nedarilo sa im. V druhom polčase domáci viac tlačili, hostia sa bránili, v závere mali viac síl domáci, ktorý sa ujali vedenia a v závere ďalším gólom spečatili svoje víťazstvo.

Patince – Dulovce 1:7 (1:3), 6. Szakál – 4., 43. a 53. Šmida, 20., 47. Szabó, 55. R. Habara, 75. Németh. Jednoznačný zápas, hostia boli od úvodu lepším celkom, ujali sa vedenia na ktoré však domáci v úvode dokázali odpovedať no netrvalo dlho a hostia už znova viedli no tentokrát už dvojgólovým rozdielom a do prestávky sa už nič nezmenilo. Úvod druhého polčasu znova lepšie vyšiel hosťom, ktorý po góle viedli už rozdielom triedy, no boli naďalej pri streleckej chuti, mali množstvo šancí ktoré sa im darilo premeniť o čom svedčí aj ich vysoké víťazstvo.

Moča – Šrobárová 1:4 (1:1), 19. A. T. Varró – 6. Géč, 53. Kosztolányi, 70. Gere, 82. Töltési. Zápas dvoch vyrovnaných celkov čo bolo v prvom polčase aj badať, vedenia sa ujali hostia no domáci ešte dokázali odpovedať a vyrovnali, následne však otvorili hru začali viac útočiť no nedarilo sa im v koncovke. Druhý polčas domáci hrali otvorene vrhli sa do útoku, hostia využili priestor začali tvoriť hru, dokázali premeniť šance ujali sa vedenia, domáci nedokázali vyrovnať, hostia svoje vedenie ešte zvýšili a zápas zaslúžene vyhrali.

Iža – Bajč 6:0 (1:0), 41., 61. a 89. Smolka, 52. Zachar, 55. Konc, 79. Pásztor (11 m). V prvom polčase domáci množstvo šancí nevyužili no i napriek tomu sa ujali vedenia v zápase, ktoré si s prehľadom ustrážili až do prestávky. V druhom polčase boli domáci naďalej aktívnejší, začalo sa im dariť aj v koncovke a postupne zvyšovali svoje vedenie, góly padali jeden za druhým až sa zastavili na čísle šesť a boli to domáci kto sa mohol po záverečnom hvizde zaslúžene radovať.

Číčov – Búč 0:5 (0:4), 11., 27., 33. a 56. Csicsó, 7. Benkó. Jednoznačný zápas, hostia boli od úvodu lepším celkom, ujali sa rýchleho dvojgólového vedenia, ktoré ešte zvýšili do prestávky a prakticky po prvom polčase rozhodli zápas. V druhom polčase sa domáci nevzdávali, snažili sa dostať do zápasu no hostia boli proti tí ešte zvýšili svoje vedenie, no domáci sa snažili no nedarilo sa im a tak napokon hostia udržali svoje vedenie a mohli sa tak radovať z víťazstva.

Nová Stráž – Kameničná 3:4 (1:3), Fiala, Salma, Nikker – Budai 2, Zobák, Szabó. V prvom polčase boli lepší hostia, ktorý sa po rýchlej akcii ujali vedenia, domáci včas vyrovnali no hostia boli dobre rozbehnutý a znova sa ujali vedenia, ktoré ešte do prestávky zvýšili. Druhý polčas hostia zvýšili svoje vedenie už na 1:4 čo domácich nakoplo tí napokon znížili stav na rozdiel jediného gólu a nechýbalo veľa mohli aj vyrovnať a získať aspoň bod za remízu. Avšak hostia sa už ubránili a svoje vedenie nepustili.