FUTBAL
V. LIGA - východ
8.kolo
FK Activ V. Kosihy – V. Ďur 1:5 (1:3)
Spočiatku to vôbec nevyzeralo na domáci debakel. Prvú polhodinku bol FK Activ lepším mužstvom a po zásluhe sa ujal aj vedenia. Posledná desaťminútovka prvého dejstva bola však pre domácich doslova pohromou. Dostali v nej tri góly a navyše prišli o vylúčeného Pivodu, čo výrazne ovplyvnilo ďalší priebeh stretnutia. Hostia hneď na začiatku druhého dejstva pridali ďalšie dva góly a potom ukázali svoju vyspelosť, keď hru kontrolovali a zápas doviedli bez problémov do víťazného konca.
Góly: 24. Turza – 35. Smiknya, 38. Horniak, 45. Pajdučák, 47. Páchnik, 52. Čejtei
R Murín, ŽK: Horniak (V. Ďur), ČK: Pivoda (FK Activ), 100 divákov
V. KOSIHY: Jurčina – Hronec, Bazinský, Lörincz, Csonka (64. Kiss), Inczédi (84. Janik), Nagy (55. Csicsó), PIvoda, Hegedüs, Ferenczi (69. Mayer), Turza.
V. ĎUR: Šttrba – Kovács, Čejtei (59. Mudroň), Zollner, Predajniansky (62. Lenard), Smiknya, Pajdučák, Szokol, Páchnik, Horniak (55. Hanák), Kupča (75. Nádašdy).
Hurbanovo – Chotín 1:1 (0:1)
Domáci nastúpili v plnej sile, od začiatku diktovali tempo hry, ale v 5. minúte museli prežiť šok. Sánta zo 45 metrov nachytal domáceho brankára Juhása, ktorý stál mimo svojej šestnástky, na hruškách a hostia viedli. Po góle Hurbanovo ešte pridalo na obrátkach, ale čisté šance spálili Porubszky aj Szántó. Aj po zmene strán pokračovalo dobýjanie hosťujúcej brány. Chotínčania sa osmeľovali iba ojedinelými výpadmi, ktoré však nebezpečné na bránu neboli. Vyrovnať sa podarilo napokon v 65. minúte Nothartovi, ktorý po samostatnom nájazde posla loptu medzi nohami brankára do siete. Hurbanovčanom sa napriek enormnej snahe v ďalšom priebehu zápasu víťazný gól streliť nepodarilo.
Góly: 65. Nothart – 5. Sánta
R Čaja, ŽK: Szántó, Porubszky, Tárnok – Németh, Lesko, Sánta, 100 divákov
HURBANOVO: Juhás – Szántó (79. Tárnok), Pastorek (56. Jóba), Kádek, Kling, Mokráš, Gelle, Hajko, Nothart, Hegedüs (76. Danci), Porubszky (87. Barton).
CHOTÍN: Pásztó – Šipoš, Tóth, Kovács, Viderman, Németh, Tóth (46. Blaho), Lesko, Csintalan, Maríkovec, Sánta (78. Šebők).
Šahy – Dvory n/Ž. 1:0 (1:0)
Domáci sa na favorita súťaže vytiahli. Ich najväčšou zbraňou bola bojovnosť, ktorou napokon slávili úspech. Hostia od začiatku zápasu diktovali tempo hry, ale do výraznejších gólových príležitostí sa nedostávali. Jedinú chybu, ktorú spravili Dvory počas celého zápasu, dokázali v 28. minúte Šahy využiť a gól Gyepesa bol napokon pre domácich víťazným. Dvory mali aj v druhom polčase navrch, ale prekonať húževnatých domácich nedokázali. Šahy dokázali nesmiernou bojovnosťou vydrieť tri body.
Gól: 28. Gyepes
R Harsány, ŽK: Pál, Kapa, Urblík – Kováč, Kráľ
ŠAHY: Ľ. Belák – Annus, Pál, Misko, Križan, Bolyo, Kapa, Mákrai (88. Urblík), Kováč, Gyepes (90. Gáspár), K. Belák (84. Szekeres).
DVORY: Shpak – Denydenko, Illés, Gulyás, Haulík, Kováč, Holeček, Kráľ, Varga, Molda (35. Santos), Orémusz (73. Semeniuk).
Pribeta – Nesvady 1:3 (1:0)
V prvom dejstve mali domáci viac z hry,boli aktívnejší. Z prvej výraznejšej šance skórovali domáci pekným gólom.Následne v druhom dejstve domáci z tempa ubrali.Hostia dokázali vyrovnať nádhernou strelou z 20 metrov do horného rohu šibenice. Hostia si priklonili skóre vo svoj prospech hlavičkou Dibúza. V 90. minúte peknou kľučkou obišiel L.Kalmár obišiel brankára domácich a do prázdnej brány skóroval na konečných 1:3.
Góly: 39. Lacza – 57. Dibúz, 75. Gy.Kalmár, 89. L.Kalmár
R Baláž, ŽK: Vašíček, Szmrecsek, Kollár, Stano – Slávik, Czabány, 150 divákov
PRIBETA: Kürti – Geleta, Kovács, Hudák, Stano, Szmrecsek (58. Karvai), Vašíček, Füle, Kollár, Lacza, Bagala (54. Rigó).
NESVADY: Slávik – Haris, Cingel, Czabány, Kürti, Gy. Kalmár, L. Kalmár, Dibúz (85. Valkovský), Molnár, Magyar, Hengerics (90. Seres).
Tvrdošovce – Okoličná n/O. 1:2 (1:0)
Ďalší zápas, v ktorom Tvrdošovčania zlyhali doma strelecky. Už v 5. minúte nepremenili samostatný nájazd, pričom podobné dve šance mali v ďalšom priebehu zápasu. Hostia ich vyškolili z efektivity, keď prakticky dve svoje útočné akcie v zápase dokázali premeniť na góly a zvíťaziť
Góly: 45. Máté – 65. a 70. Hrabovský
R Majcher, ŽK: J.Lakatoš, Vincze – Rigó, Baksics, Fél, 150 divákov
TVRDOŠOVCE: Branický – Haluza (69. I.Lakatoš), Malý, Vincze, Kačerjak, Ladics, J. Lakatoš, M. Lakatoš, Csanda, Máté, Mikláš.
OKOLIČNÁ: Fél – Meleg, Halász, Mészáros, Szilágyi (66. M.Filko), Rigó, Csinger, Varga (89. Nyilas), Baksics, Hrabovský, O. Filko ( 83. Hupian).
Bešeňov – V. Kýr 3:0 (2:0)
Jednoznačný zápas pre domácich, ktorí sa ujali vedenia v 13. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Benkó. Po vedúcom góle pokračovali Bešeňovčania v tlaku , ktorý korunovali druhým gólom. Peknú akciu po osi Vadkerti – Félis zakončil gólom Benkó. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Naďalej tvrdili muziku domáci, hostia sa väčšinou iba bránili. Desať minút pred koncom uzavrel gólový účet zápasu ako aj svoj hetrik Benkó. Bešeňovčania zvládli tento zápas na výbornú.
Góly: 13. (z p.k.), 25. a 79. Benkó
R Cvešper, ŽK: Bórik, Vadkerti, Miškovič, Varga – Kugler, Balogh, Szendrei, 150 divákov
BEŠEŇOV: Bernátek – Bórik, Miškovič, Hruška, Kanás, J. Varga, T. Varga (83. Bernáth), Benkó (88. Pilek), Zrubec, Félis (83. Gubó), Vadkerti (80. Recska).
V. KÝR: Bálint – Babicz, Balog (46. Prešinský), Kökényesi, P. Malý (79. Bubla), B. Bátora (46. Száraz), D. Bátora, Sendrei, Janík, Ďurický (57. Šebík), Kugler.
Kmeťovo – Levice 3:1 (1:1)
Hostia začali nebojácne, zamerali sa na brejky, čo im aj prinieslo vedúci gól, ktorého autorom bol v polovici prvého dejstva Švec. To však bolo zo strany hostí v tomto zápase všetko. Naďalej pôsobili síce ako takticky zrelé mužstvo, ale na domácu bránu neboli vôbec nebezpeční. Kmeťovo vyrovnalo ešte do prestávky Mjullerom z pokutového kopu. Po zmene strán už dominovali po všetkých stránkach Kmeťovčania, ktorí strhli vedenie na svoju stranu a v závere si zaslúžené víťazstvo poistili.
Góly: 28. Mjuller (p.k.), 62. Bobák, 82. Juhás – 23. Švec
R Gembický, ŽK: Mjuller, Varga – Bielik, Švec, Konvický, Hajdamár, ČK: Bielik, 100 divákov
KMEŤOVO: Mráz – Varga, Zubek, Ján Švec, J. Sádovský, T. Sádovský (81. Matej Jurkáček), Jozef Švec, Juhás, Marek Jurkáček (78. Šulík), Bobák, Mjuller (90. A.Švec).
LEVICE: Bielik – Varga, Bačík, Konvický (90. Holka), Škorec, Mäsiar (81. Kazár), Suljič (76. Krenčan), Janúrik, Rakica (68. Hajdamár), Mikula, Švec.
Salka – Podlužany 2:2 (0:0)
Domáci podali v zápase sotva priemerný výkon, chýbal im pohyb, hral ťažkopádne, kŕčovito. Hostia boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Všetky góly padli v druhom polčase. Hostia dvakrát viedli, Salke sa podarilo dvakrát vyrovnať. Už keď sa zdalo, že si Podlužany odvezú všetky body, na rohový kop si najlepšie vyskočil Horňan a hlavičkou k bližšej žrdi uratoval svojmu celku aspoň bod.
Góly: 70. M. Király, 90. Horňan – 47. Mandrák, 87. Biely
R Bányi, ŽK: Horňan – Mazúch, Budovec, 150 divákov.
SALKA: Prohászka – Toběrný, Pasztorok, Horňan, M. Király, Čižmár (59. Flekáč), Štugel, Horváth, Dajcs, Szabó, Varga (84. Balázs).
PODLUŽANY: Oboňa – Mazúch, Graus, Biely, Múčka, Bukovčan (89. Obický), Rusnák (85. Vetor), Gabaš, Poláčik, Mandrák, Budovec.
Tabuľka
1. V. Ďur 8 7 1 0 30:5 22 (+13)
2. Dvory n/Ž. 8 6 1 1 26:7 19 (+7)
3. Šahy 8 5 0 3 17:12 15 (0)
4. Okoličná 8 5 0 3 17:18 15 (+6)
5. Hurbanovo 8 4 2 2 14:10 14 (-1)
6. Veľký Kýr 8 4 1 3 12:15 13 (+4)
7. Nesvady 8 4 0 4 17:14 12 (+3)
8. Kmeťovo 8 4 0 4 22:21 12 (-3)
9. Podlužany 8 3 2 3 15:15 11 (-1)
10. Chotín 8 3 2 3 13:15 11 (-1)
11. Bešeňov 8 3 1 4 13:14 10 (-2)
12. Levice 8 2 1 5 14:23 7 (-5)
13. Pribeta 8 2 1 5 10:19 7 (-5)
14. Salka 8 1 3 4 12:18 6 (-9)
15. Activ V. Kosihy 8 1 3 4 10:19 6 (-6)
16. Tvrdošovce 8 0 2 6 5:22 2 (-10)
Zostva kola: Kürti (Pribeta) – Horňan (Salka), Pál (Šahy), Tóth (Chotín), Mészáros (Okoličná) – Molnár (Nesvady), J. Varga (Bešeňov), Pajdučák (V. Ďur), Švec (Levice)– Benkó (Bešeňov), Mjuller (Kmeťovo).