Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

KFC otočil po prestávke a vzal si späť prvé miesto

Komárňania chýbali na čele iba jedno kolo.

Záber z predchádzajúceho vzájomného zápasu týchto dvoch súperov, ktorý sa hral na jar súťažného ročníka 2017/2018 v Komárna.Záber z predchádzajúceho vzájomného zápasu týchto dvoch súperov, ktorý sa hral na jar súťažného ročníka 2017/2018 v Komárna. (Zdroj: Karol Scholtz)

FUTBAL

II. LIGA

10.kolo

MŠK Žilina B – KFC Komárno 1:2 (1:0)
Prvé šance si vypracovali hostia, ktorí dvakrát ohrozili Petráša v domácej bráne pokusmi Mészárosa. Z domáceho tímu skúšal šťastie kapitán Minárik, po ktorého ďalekonosnej strele kopali Žilinčania roh. V 18. minúte vytiahol skvelý zákrok domáci brankár, ktorý čelil technickej strele Mikeša. Hostia boli nebezpečnejší, ale do vedenia šli domáci. V polovici prvého dejstva sa na Majdánov center skvele zavesil do vzduchu Balaj a hlavou nedal Slávikovi šancu. Gól pomohol domácim a strele Kopasa chýbali iba centimetre. Gól mohol dať aj mladý Myslovič, ale je strelu stihla obrana KFC zblokovať.
Aj začiatok druhého polčasu patril Komárňanom, ale domáca obrana bola na mieste. Odolávať však stačila len do 66. minúty, kedy sa po dlhom aute dostala lopta k Domonkosovi, ktorý ju poslal nekompromisne pod brvno – 1:1. O niekoľko sekúnd sa rútil na bránu Slávika domáci Kovaľ, ale trafil iba telo gólmana hostí. V 70. minúte hralo so Žilinčanmi brvno, ale o tri minúty už také šťastie nemali.
Kanonier KFC Nurkovič sa po nedôraznom odkope domáci dostal v spleti tiel k lopte a poslal ju k žrdi. Ten istý hráč mal na kopačke definitívu, ale jeho strela skončila na tyči. Nakoniec to však Komárňanom nechýbalo a zo Žiliny si odviezli vštky body.
Góly: 23. Balaj – 66. Domonkos, 73. Nurković ŽK: 59. Majdan, 90. Moško – 55. Mészáros, 58. Popović, 65. Šurnovský, 84. Antálek, rozhodoval Ziemba, 198 divákov
MŠK B: Petráš – Majdan, Moško, Minárik (C), Tevzadze – Kopas, Chríbik (59. Kovaľ), Myslovič (87. Farský) – Vallo (73. Petrák), Balaj, Ďuriš. Tréner N. Guľa
KFC : Slávik – Popović, Ondruš, Antálek, Šurnovský, Domonkos (90. Luzin), Mikeš (89. Maximilián), Mészáros, Nurković, Duda (46. Fronc), Zemko. Tréner J. Olejník
.
Ostatné výsledky: Lok. Košice – Šamorín 1:0, B. Bystrica – L. Mikuláš 0:1, Lipany – Petržalka 0:2, Dubnica – Bardejov 1:1, Poprad – Inter 2:1, Skalica – Pohronie 0:2, Prešov – Trebišov 3:0.
16. Bardejov 10 1 4 5 13:22 7

Program 11. kola: 28.9. Šamorín – Žilina B, FK Pohronie – Poprad, 29.9. Komárno – Lipany, Inter – Lok. Košice, L. Mikuláš – Prešov, Bardejov – B. Bystrica, 30.9. Petržalka – Dubnica, Trebišov – Skalica.

1. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Ján Holiga na trati.

Tohtoročná sezóna na najjužnejšej slovenskej zjazdovke v obci Čechy v Novozámockom okrese lyžiarom zatiaľ veľmi nepriala.

52m

Prvé kolo testovania trvalo v Nových Zámkoch päť dní.

1 h
Ilustračné foto

Senát zamietol odvolanie obžalovaného.

1 h
V zápase proti ŠKP Bratislava (v čiernom) v obrannej činnosti mladí Novozámčania zľava Papp, Kucsera a Salgó. V pozadí v strehu brankár Michal Meluš.

Novozámčania trénujú, pripravujú sa na pokračovanie ligy.