Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Kitty Nemesová)

VI. liga ObFZ Nové Zámky

6.kolo

Až trikrát sa zrodila remíza 1:1

Černík - Šurany juniori 2:3 (0:2), Simonides 2 – Kuruc, Zboja, Cirok
Od úvodu začali hostia nátlakovo, avšak svoje šance nedokázali premeniť. Zlom nastal v 27. minúte, kedy sa presadil Cirok. Hostia dokázali skórovať do polčasu ešte raz. Po zmene strán to boli znova hostia, ktorý sa strelecky presadili-0:3. Po tomto góle hostia z tempa ubrali, čo využili domáci na strelenie dvoch gólov, vyrovnať sa im však už do konca stretnutia nepodarilo.

Maňa-Vlkas 1:0 (0:0), Drahoš
V prvom dejstve sa hralo vyrovnane, zväčša medzi šestnástkami so šancami na oboch stranách. Po zmene strán hra pokračovala v rovnakom tempe ako v prvom polčase. Gól prišiel až v závere stretnutia, kedy sa v 82. minúte presadil Drahoš po štandardnej situácii. Výraznejšiu šancu si už do konca stretnutia nevypracoval ani jeden celok.

Svodín - Mužla 6:2 (3:1), Rom. Kovács 2,Rób. Kovács, Barna, Petrovič, Palúk - Csonka, Hakke
Hostia sa ujali vedenia už v 4. minúte stretnutia,keď domáci zaspali úvod. Následne však zvýšili aktivitu a v 16. minúte strelil vyrovnávajúci gól Petrovič. Od toho momentu mali domáci zápas jednoznačne na svojich kopačkách. Do polčasu sa podarilo presadiť Palúkovi i Romanovi Kovácsovi z pokutového kopu.V druhom polčase aktivita domácich pokračovala a pridali ďalšie tri góly. V závere stretnutia dokázal striedajúci Hakke streliť aj druhý gól do brány domácich ,čím stanovil skóre na konečných 6:2.

Semerovo – Zemné 1:4 (1:1), Havlík – T.Pristač, L.Pristač, Vanya, Dobrý.
V 14. minúte sa po ojedinelej akcii dostali do vedenia domáci. Následne iniciatívu prebrali hostia, a v 19. minúte vyrovnali. Po zmene strán aktivita hostí stúpla a do konca stretnutia skórovali ešte trikrát.Výraznejšiu šancu si počas celého stretnutia domáci nevytvorili.Víťazstvo hostí je tak zaslúžené.

Lipová - Úľany n. Ž 1:1 (0:0), Harmata - vl. (Vida)
V hodovom zápase pred peknou diváckou kulisou sa hral v prvom polčase veľmi slabý zápas z oboch strán bez vyloženej šance.V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, zatlačili hostí pred svoju bránu. Domáci sa ujali vedenia po štandardnej situácii. Domáci v nátlaku pokračovali i naďalej ale z ojedinelej šance po rohovom kope vyrovnali hostia. Hostia tak vyťažili z minima maximum.

Dolný Ohaj - Bánov 1:1 (0:1), Nagy - Valachovič
V derby zápase sa hralo nerozhodne. Počas celého stretnutia sa hralo zo strany na stanu so šancami na oboch stranách. Ujať sa vedenia sa podarilo hosťom, ktorý strelili gól v 40. minúte.Následne v druhom dejstve aktivita domácich stúpla, skórovať sa im podarilo však až v 90. minúte po góle Nagya.

Trávnica - Mojzesovo 1:1 (0:0), Mach - Slovák
Vstup do zápasu mali aktívnejší hostia, ku ktorým sa dostali cez krídla, avšak do víťazného konca ich nedotiahli. Následne sa hra vyrovnala. Brankár hostí výbornými zákrokmi vychytal vyložené šance domácich. V prvom polčase nariadil rozhodca penaltu, ktorú ale domáci hráč nepremenil. V druhom polčase sa domáci tlačili pred bránu hostí, čo využili hostia na rýchle a kvalitné brejky, z ktorého sa im podarilo streliť i gól. Následne domáci vrhli všetky sily do útoku a podarilo sa im už len vyrovnať na konečných 1:1.

Komjatice - Michal. n. Ž. 6:1 (4:1), Garay 3, Seidl 2, Ma. Marenčák – Sádovský
Od úvodu bol tento zápas jednoznačne v réžii domácich. Súper sa postavil na vlastnú polovicu kde sa zápas zväčša i odohrával. Z prvej nakopnutej lopty na polovicu domácich skórovali hostia po nedorozumení domáceho obrancu a brankára. Po tomto góle sa prebrali domáci, spresnili hru, hrali viac koncentrovane a do polčasu dokázali rozhodnúť o víťazovi stretnutia. V druhom polčase sa hra dohrávala na súperovej polovici, ktorý poctivo bránili. Domáci do konca stretnutia v druhom polčase skórovali ešte dvakrát.

Zostava kola: Ostrožlík (Úľany)-Simonides (Černík) ,L. Pristač (Zemné) Zelenák (Šurany), Petrovič (Svodín),Seidl( Komjatice) Lang (Maňa), T.Slovák (Vlkas), P.Szlávik (Zemné), Drgoňa (Trávnica) M. Krehák (Komjatice).

Rastislavice - Palárikovo 6:1 (5:0), Lábsky 3, Arpáš2, Sýkora-Šimko
Už v prvom dejstve bolo prakticky rozhodnuté o víťazovi zápasu. Domácim sa podarilo ujať vedenia už v 3. minúte stretnutia a postupne zvyšovali i počet gólov. V prvom dejstve sa zastavila gólostrela na čísle 5. v druhom polčase domáci z tempa ubrali, avšak gól sa im podarilo streliť i tak. Čestný gól strelili hostia v 82. minúte.

Gbelce - Pozba 0:0
Od úvodu sa hralo vyrovnane. Šance si vytvárali oba celky, avšak do víťazného konca ich nedokázali dotiahnuť. I napriek tomu že mali hostia výkonnejších hráčov sa domáci nevzdali a výborne ustáli tempo i priebeh stretnutia.

Komoča - Podhájska 0:2 (0:1), Gábriš 2
Hostia boli úd začiatku stretnutia aktívnejší, domáci sa však snažili držať tempo hry. Hostia sa ujali vedenia tesne pred odchodom do kabín. V druhom polčase aktivita pokračovala na oboch stranách. Domáci si postupne vytvárali šance, avšak v premieňaní sa im nedarilo. Záver stretnutia vyšiel lepšie hosťom, ktorým sa podarilo streliť i druhý gól a zaslúžene vyhrali.

Kolta - Radava 3:1 (1:1), Chmelo, Karvaš, Kečkéš – Herceg
V úvodnom dejstve sa hralo vyrovnane. Už v 6. minúte mohli vidieť diváci gól, kedy sa z pokutového kopu presadil Karvaš. Následne však hostia z ojedinelej akcii vyrovnali. Po zmene strán mali priebeh hry vo svojich rukách domáci, ktorý do konca zápasu strelili ďalšie dva góly.

Strekov - Čechy 1:0 (0:0), Szombat
V prvom polčase hrali takticky oba celky.Oba celky sa snažili vytvárať si šance, ale v koncovkách sa nedarilo ani jednému z nich. V druhom dejstve spravili domáci viac zmien v zostave , čo domácim pomohlo v získaní troch bodov. Postupne si vytvárali i šance. K. Szombat dokázal spečatiť víťazstvo domácich v závere stretnutia po individuálnej akcii.

Štúrovo „B“- Maňa 10:1 (3:1), Gyetven 5, Tóth 3, Mišicák, Molnár – Száraz
V úvode stretnutia sa zdalo že zápas bude vyrovnaný. V 19. minúte sa presadili domáci, o minútu na to však bolo už vyrovnané. Po góle hostí prebrali priebeh hry domáci a jednoznačným víťazstvom a množstvom gólov si zaslúžene pripisujú tri body do tabuľky.

Bardoňovo - Jasová 3:3 (1:2), Sallai, Kuchár, Smažák – Užák2, Remeň
V prvom polčase boli hostia gólovejší, vyťažili z minima maximum. Najprv sa hostia presadili po góle Užáka, následne zvyšoval Remeň z penalty. Ešte pred polčasom dokázali domáci znížiť. V druhom polčase dokázali zo svojej hry vyťažiť maximum i domáci. Deľba bodov je spravodlivá.

Oláh – Abrhan 3, Petráni.
Kamenica n/Hr. – Jatov 6:0 (1:0), P. Kristofoli 4, Góra, Molnár.
Bruty – Kamenný Most 0:3 (0:1), Árendás 2, Borgula.
Dubník – Andovce 8:2 (4:0), Jakab 2, Csontos 2, Lakatos 2, Mlynár 2 – Tóth 2.
Nová Vieska – Dedinka 0:2 (0:1), Amrich, Lipták.

7.kolo

Dedina Mládeže – Vrbová n/V./Kava 7 :1 (4:0), 43., 48. a 62. Cs. Tóth, 22., 30. Izsák, 10. L. Dobi, 75. Bombicz – 80. Jancsó.
Domáci boli od úvodu lepším mužstvom, darilo sa im v útoku i v obrane, ujali sa v krátkom čase vedenia, ktoré s prehľadom zvyšovali a položili si tak základy svojho úspechu. Druhý polčas domáci kontrolovali tempo svojej hry, súpera do ničoho nepúšťali a zvýšili svoje vedenie na 7:0 no hostia sa nevzdávali a v závere sa im podarilo streliť aspoň gól no na vysokom víťazstve domácich to už nič nemenilo a tí sa po záverečnom hvizde mohli radovať zaslúžene.

Číčov – Zem. Olča 1:5 (1:1), 40. Klánik – 32., 67. Ferenczi, 74., 87. Horváth, 85. Hipp (11 m).
Prvom polčase sa hralo vyrovnane, opatrne, domáci sa dobre bránili no napokon sa hostia ujali vedenia na ktoré však do prestávky domáci dokázali odpovedať a tak bol po prvom polčase nerozhodný stav. Hostia v druhom polčase zaskočili domácich rýchlou kombinačnou hrou po ktorej sa ujali vedenia, ktoré postupne zvyšovali a v závere ovládli hru a zápas s prehľadom doviedli až do víťazného konca.

Šrobárová – Dulovce 2:1 (1:1), 38. Sýkora, 81. B. Babiš – 7. vl. (B. Babiš).
Bojovné stretnutie na oboch stranách, hralo sa hore dole, od úvodu vyrovnané stretnutie, domáci mali o čosi viac šancí no chýbalo im viac šťastia v koncovke. Po vyrovnanom druhom polčase domáci zabojovali tlačili na hostí, ktorí dobre bránili, no viac síl v závere ostalo domácim ujali sa vedenia, ktoré si ustrážili až o záverečného hvizdu a zápas vyhrali zaslúžene.

Patince – Zlatná n/O. 2:5 (0:2), 61. Szakál, 88. Židek – 43., 74. a 84. Lelkes, 12. Olajos, 89. Berecz.
Hostia boli od úvodu lepší, ujali sa rýchleho vedenia, následne sa ich hra skľudnila, no domácich i napriek tomu do ničoho nepúšťali, kontrolovali stav zápasu, ktorý do prestávky ešte gólom zvýšili. V druhom polčase sa domácim podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu no domáci sa dobre bránili a znova sa ujali dvojgóĺového vedenia, ktoré vzápätí ešte zvýšili no posledné slovo v zápase mali domáci, ktorí v samom závere gólom znížili konečný výsledok no na víťazstve hostí to už nič nezmenilo.

Moča – Bajč 7:1 (4:1), 25, 44. a 58. Kováč, 18. a 23. Vida, 77. Bóna, 82. Horák – 3. Kolompár.
Jednoznačný zápas, domáci boli od úvodu lepším celkom, ujali sa vedenia, ktoré do prestávky zvýšili, hostia len upravovali polčasový výsledok. V druhom polčase sa hostia snažili dostať do zápasu no nedarilo sa im, domáci dobre bránili a ešte zvýšili svoje vedenie a zápas s prehľadom doviedli až do víťazného konca.

Iža – Kameničná 2:0 (1:0), 22. Smolka, 79. Petrík.
Domáci mali od úvodu o čosi viac šancí, hostia dobre bránili no domáci sa i napriek tomu ujali vedenia, ktoré do prestávky chceli navýšiť no nedarilo sa im a tak po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom. V druhom polčase hostia bojovali, snažili sa o vyrovnanie avšak domáci dobre bránili svoje vedenie, ktoré v závere zvýšili až napokon zápas doviedli do víťazného konca.

Nová Stráž – Bát. Kosihy 2:2 (1:1), 31. Andruskó, 81. Molnár – 20. Dobai, 86. Oláh.
Vyrovnaný zápas, domáci mali viac šancí, vedenia sa ako prvý ujali hostia no domácim sa do prestávky podarilo vyrovnať. Druhý polčas lepšie začali domáci, ktorý sa ujali vedenia, ktoré mohli zvýšiť no hostia sa dobre bránili, domáci kontrolovali svoju hru avšak záver lepšie zvládli hostia, ktorí v záverečných minútach vyrovnali vďaka čomu si zabezpečili cenný bod za remízu.

Radvaň/Marcelová B – Búč 2:1 (0:1), 64. Vörös, 82. Varga – 14. Kovács.
Ťažký zápas z pohľadu domácich, ktorým vôbec nevychádzal zápas, hostia využili svoje šance a hneď v úvode sa ujali vedenia na ktoré domáci nedokázali odpovedať. V druhom polčase sa domáci naďalej trápili a snažili sa vrátiť do zápasu čo sa im aj podarilo, vyrovnali a v závere napokon víťazným gólom spečatili svoje trápenie v zápase.

Sokolce – Tôň 10:1 (5:0),
Zs. Császár 5, Hury 2, A. Császár 2, Csápai.
Bodza/Holiare – Bodzianske Lúky 2:4 (2:1), Nagy, Inczédi (p.k.) – Németh, Füri, Harcsa, Fekete.

1. Sokolce 5 5 0 0 25:4 15 (+9)
2. B. + Holiare 5 3 0 2 12:14 9 (0)
2. B. Lúky 5 2 0 3 9:15 6 (0)
4. Tôň 5 0 0 5 5:24 0 (-9)