Ako sa hralo naposledy v piatej lige

Kontumácia pre Hurbanovo

Nesvady (v pruhovanom) zdolali Veľký Kýr 2:1.Nesvady (v pruhovanom) zdolali Veľký Kýr 2:1. (Zdroj: Kitty Nemesová)

FUTBAL

V. LIGA - VÝCHOD

6.kolo

FK Activ V. Kosihy – Podlužany 2:3 (0:2)
Domáci mali do stretnutia veľmi nevydarený vstup, keď dostali v 9. minúte lacný gól z kopačky Gabaša a vzápätí nepremenili pokutový kop. Hostia sa do prestávky tešili ešte raz, keď autorom gólu bol Rusnák a s domácimi to vyzeralo veľmi zle. Po zmene strán FK Activ prestriedal a vrátil sa do zápasu. Najskôr po hodine hry znížil z penalty Turza o 11 minút ten istý hráč vyrovnal. Schyľovali sa k dokonalému zvrat, ale hostia v závere využili aj svoju tretiu príležitosť v zápase a odchádzali tak s plným bodovým ziskom.
Góly: 60. (z p.k.) a 71. Turza – 9. Gabaš, 43. Rusnák, 86. Bukovčan
R Žember, ŽK: Hegedüs, Csicsó – Biely, Múčka, Poláčik, 100 divákov.
V. KOSIHY: Jurčina – Pivoda, Banda, Lörincz (78. Kiss), Csonka, Tóth (70. Janík), Mayer (46. Csicsó), Inczédi (46. Hronec), Hegedüs, Turza, Ferenczi (46. Nagy).
PODLUŽANY: Oboňa – Mazúch, Graus, Biely, Múčka, Poláčik, Bukovčan (89. Obický), Rusnák, Kosák, Gabaš, Pavlík.

Hurbanovo – Šahy 3:0 (1:0)
Domáci nastúpili na stretnutie s defenzívnou taktikou, čo sa im vyplatilo. Hurbanovo šlo do vedenie v 13. minúte, keď sa po rohovom kope presadil hlavou Kádek. V ďalšom priebehu prvého dejstva sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami, do šancí sa obe mužstvá dostávali len veľmi ťažko. Nezmenilo sa to ani po obrátke, domáci hru neotvárali, hostia hrozili iba ojedinele. V polovici druhého polčasu vybojoval Nothart pre domácich penaltu a Gelle z nej zvýšil na 2:0. Výsledok z pohľadu Hurbanovčanov ešte prikrášlil desať minút pred koncom Porubszky, ktorý tak pečatil víťazstvo svojho celku proti kvalitnému súperovi.
Góly: 13. Kádek, 67. Gelle (p.k.), 80. Porubszky
R Baboš, ŽK: Mokráš – Kapa, 200 divákov.
HURBANOVO: Juhás – Jóba, Pastorek, Kling, Gelle (85. Barton), Kádek, Hajko, Mokráš, Danci (78. Hegedüs), Nothart (89. Sárai), Porubszky.
ŠAHY: Ľ. Belák – Annus (46. Szekeres), Pál, Misko, Križan (K. Belák), Bolyo, Kapa, Mákrai, Kováč, Gyepes, Urblík.

MŠK Hurbanovo – TJ Družstevník Pribeta (5. kolo) - ŠTK ZsFZ kontumuje stretnutie podľa SP čl. 11/2 v náväznosti na SP čl. 82/1f a na SP 52/d. Priznáva 3 body a skóre 3:0 v prospech TJ Družstevník Pribeta ŠTK ZsFZ podáva na DK ZsFZ podnet na konanie v zmysle SP čl.82/2.

Kmeťovo – Chotín 5:0 (3:0)
Domáci dokonale vyškolili hostí z futbalovej efektivity, keď prakticky zo šiestich svoj príležitostí strelili päť gólov. Už do prestávky bolo v podstate o osude stretnutia rozhodnuté. Počas celého duelu boli Chotínčania futbalovejší, v poli lepší ako ich súper, ale nič im to nebolo platné, keď si príležitosti vytvárali iba veľmi ťažko. Prvú, najvážnejšiu spálil v 75. minúte Maríkovec, keď netrafil odkrytú Mrázovu bránu.
Góly: 15. (z p.k.), 43. a 55. Mjuller, 30. Petráni, 82. Kršák
R Miakiš, ŽK: A. Švec – Kovács, Tóth
KMEŤOVO: Mráz – Varga, Zubek (83. A. Švec), Sádovský, Šulík (83. P. Švec), Petráni, Jo. Švec, Bobák (67. Mat. Jurkáček), Ján Švec (76. Mar. Jurkáček), Mjuller, Kršák.
CHOTÍN: Pásztó – Šipoš (63. Šebők), Nagy, Németh, Kovács, D. Tóth, Lesko (46. Kelko), Csintalan, Maríkovec, A. Tóth (46. Šenkár), Blaho (46. Barton).

Nesvady – V. Kýr 2:1 (1:1)
V hodovom zápase diváci videli od začiatku bojovný futbal, ani jeden z mužstiev nedaroval loptu súperovi. Na prvý gól sa muselo čakať až do 34. minúty keď Babicz krásnou technickou strelou obstrelil múr spoza šestnástky, čím hostia viedli 0:1. Nesvadčania vyrovnali o štyri minúty z pokutového kopu, tak sa do šatní išlo za stavu 1:1. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V 64. minúte hrejúce slnko narobilo problémy dobre chytajúcemu Sládečekovi, vďaka čomu sa domácim podarilo otočil výsledok vo svoj prospech. Do konca zápasu sa výsledok nezmenil, tak tri body ostali v Nesvadoch
Góly: 38. Molnár (p.k.), 60. Kalmár – 34. Babicz
R Magdolen ŽK Haris, Kurti – Ďurický, Babicz, B.Bátora, D.Bátora, Malý
NESVADY: Slávik – Haris, Czabány, Halanda, Kürti, Gy. Kalmár, L. Kalmár, Dibúz (69. Hengerics), Molnár (90. Valkovský), Cingel (88. Hrúz), Magyar (89. Kociha).
V. KÝR: Sládeček – Balog (75. Prešinský), P. Malý, Šebík (82. Kokényesi), Babicz, D. Malý, B. Bátora (68. Sendrei), D. Bátora, Janík, Ďurický, Kugler (80. Kotula).

Bešeňov – Levice 2:2 (2:2)
V hodovom zápase začali domáci s veľkým elánom, ale boli to hostia, ktorí sa už v 9. minúte ujali vedenia zásluhou Šveca. V 18. minúte vyšla domácim pekná akcia, po ktorej Zrubec vyrovnal. Viac z hry mali naďalej Bešeňovčania, ale po hrubej chybe opäť pykali. Hostí poslal do vedenie po necelej polhodine hry opäť Švec. S gólmi sa v tejto fáze zápasu roztrhlo vrece a v 35. minúte bolo znova vyrovnané. Po štandardnej situácii sa presadil Félis. Druhý polčas priniesol prevahu domácich, miestami aj drvivý tlak, ale Bešeňovčania víťazný gól streliť nedokázali. Nepomohol im v tom ani ich najlepší strelec Benkó, ktorý prekvapujúco nastúpil až v 63. minúte duelu.
Góly: 19. Zrubec, 35. Félis – 9 a 29. Švec
R Vaňo ŽK Vadkerti – Bačík, Švec, Konvický
BEŠEŇOV: Alaksza – Bórik (63. Benkó), Miškovič, Lantos, Kanás, J. Varga, T. Varga, Hruška, Zrubec, Félis, Vadkerti.
LEVICE: Bielik – Varga, Janúrik, Bačík, Škorec, Mäsiar, Suljič (86. Sedmák), Rakica, Mikula (79. Kazár), Konvický, Švec.

Salka – Dvory n/Ž. 2:2 (1:2)
V zápase vynikajúcej úrovne mohol líder tabuľky vyhrávať po prvom polčase aj výraznejším rozdielom, ale množstvo šancí premárnil. Vedenia sa ujali po štvrťhodine hry domáci, ale Santosova odpoveď prišla už po dvoch minútach. Do šatní šli predsa len veselší hostia, ktorým vedenie po druhýkrát v zápase získal Kráľ. Po zmene strán sa karta obrátila. Iniciatívu prebrali domáci a po hodine hry sa začínalo odznovu, autorom vyrovnávajúceho gólu bol Horňan. Aj v ďalšom priebehu mohli sledovať diváci výborný futbal, ale ďalší gól už nevideli.
Góly: 15. Varga, 60. Horňan – 17. Santos, 43. Kráľ
R Jordanov ŽK Pastorek – Gulyás, Semeniuk, Kováč
SALKA: Prohászka – Toběrný, Pasztorok, Horňan (81. Sliva), Gálik, A. Király, Varga, M. Király, Čižmár (46. Flekáč, 90. Trieb), Štugel, Horváth.
DVORY: Shpak – Löveri, Demydenko, Illés, Gulyás, Haulík, Kovács, Holeček, Santos (65.Semeniuk), Kráľ, Varga.

Tvrdošovce – V. Ďur 0:3 (0:1)
Favorizovaní hostia sa dokázali presadiť gólovo už v 9. minúte, keď brankárom vyrazenú strelu poslal do siete Predajniansky. Aj v ďalšom priebehu prvého dejstva mali prevahu, ale ďalší gól nepridali.Domáci začali druhý polčas tlakom, ktorý však trval iba desať minút, ale vyrovnanie nepriniesol. Hostia zvýšili svoje vedenie v 56 minúte po vlastnom góle Malého a ich zaslúžené víťazstvo pečatil svojim druhým zásahom v predposlednej minúte Predajniansky.
Góly: 9. a 89. Predajniansky, 56. vl.(Malý)
R: Zachara ŽK J.Lakatoš (Tvrdošovce)
TVRDOŠOVCE: Branický – Ladics, Vincze (60. Tkáč), Mikláš, J. Lakatoš, Malý, Kačerjak, M. Lakatoš (82. Csábi), Máté, Csanda, Orban (57. J.Lakatoš)
V.ĎUR: Štrba – Nadašdy, Mudroň (46. Smiknya), Kovács, Lenard (78. Hraška), Čejtei, Predajniansky, Pajdučák (Kupča), Szokol, Páchnik (59. Zoller), Horniak.

Pribeta – Okoličná n/O. 3:2 (2:1)
Domáci nastúpili na stretnutie odhodlaní získať tri body. Ich túžby začal napĺňať v 18. minúte Vašíček, ktorý premenil nariadený pokutový kop. Z hry neubehla ešte ani polhodina a ten isť hráč pridal druhý gól. Kontaktný gól do šatne strelili hostia v 43. minúte zásluhou Riga, ktorý v 55. minúte aj vyrovnal. V druhom dejstve mali trocha navrch hostia, ale výraznejšie šance si nevytvorili. O osude troch bodov rozhodol v 61. minúte domáci Kovács. Záver bol trocha nervózny, ale domáci si už tesné víťazstvo nenechali vziať.
Góly: 18. Vašíček (p.k.), 27. Vašíček, 61. Kovács – 43 a 55. Rigó
R Kovačik ŽK Meleg, Hrabovský, Baksics, Nyilas (všetci Okoličná)
PRIBETA: Kürti – Szmrecsek, Kovács, Hudák (90. Csicsó), Horňáček, Kollár, Vašíček, M.Karvai (46. Š.Karvai), Rigó, Lacza, Bagala (86. Stano).
OKOLIČNÁ: Fél – Meleg, Halász, Mészáros, Szilágyi (70. Nyilas), Rigó, Csinger, Farkas (52. Hrabovský), Varga, Parádi (61. Hupian), Baksics..

Zostava kola: Sládeček (V. Kýr ) – Nádašdy (V. Ďur.), Czabány (Nesvady), Graus (Podlužany), Kling (Hurbanovo) – Zrubec (Bešeňov), Švec (Levice), Horňan (Salka), Santos (Dvory) – Predajniansky (V. Ďur), Mjuller (Kmeťovo).

1. V. Ďur 6 5 1 0 23:3 16 (+10)
2. Dvory n/Ž. 6 5 1 0 23:5 16 (+7)
3. Hurbanovo 6 5 1 0 15:4 16 (+4)
4. Veľký Kýr 6 4 0 2 10:10 12 (+6)
5. Nesvady 6 3 0 3 14:11 9 (0)
6. Kmeťovo 6 3 0 3 19:18 9 (-3)
7. Šahy 6 3 0 3 11:10 9 (0)
8. Okoličná 6 3 0 3 13:17 9 (+3)