FUTBAL

III. LIGA - západ

4.kolo

Šaľa – Kalná n/Hr. 0:1 (0:0)

Stretnutie začalo minútou ticha za bývalého šalianskeho športového aktivistu Ladislava Košičára, ktorý zomrel vo veku 62 rokov. Miernym favoritom v krajskom derby bolo Duslo, ale nováčik zohral najmä v prvom polčase viac ako vyrovnanú partiu. V úvodnej štvrťhodine zaujali príležitosti Tubonemiho a na druhej strane Pacalaja. Chemici sa ťažko presadzovali v pokutovom území, a tak vzruch priniesli iba strely Pecha a Bodyho spoza vápna, nováčik kontroval nebezpečným Pánikom, ale skóre sa nemenilo. Lovska v koncovke chyboval a po nebezpečnej strele Vidu sa vyznamenal brankár Čellár. Do druhého polčasu nastúpilo Duslo s úmyslom naplno bodovať a už v 48. min. zobral z hlavy Bodyho gólovú tutovku Szép. Domáci boli v tlaku, Tubonemi mieril tesne vedľa. Po hodine hry centroval Kele a Kingambo Body z malého vápna napálil loptu pod brvno. Gól však na pokyn asistenta rozhodcu neplatil. Hostia sa z hlbokej defenzívy osmelili a po dlhom centri vsietili hlavičkou 39-ročného Pánika vedúci gól. Domáce striedania oživili hru, ale hostia aj vďaka výbornému brankárovi Guťanovi odolávali. V 79. min. bol faulovaný Pecho a kopal sa pokutový kop. Domáci sa však netešili z vyrovnania, pretože strelu striedajúceho Meszlényiho Guťan bravúrne vyrazil. Meszlényi neuspel ani v 83. min. po hlavičke z piatich metrov. Keď Guťan vyrazil aj strelu Lovsku, tešili sa v krajskom derby z nečakaného trojbodového zisku hostia. Nováčik z Kalnej, v drese ktorého sa objavilo v Šali na hracej ploche zo 16 hráčov až jedenásť, ktorí prešli levickou futbalovou školou, sa po víťazstve možno posunie do prvej päťky v III. lige, zatiaľ čo Levice sa brodia vo futbalovom bahne.

Gól: 66. Pánik. R Bartko; ŽK: Vida, Lackó, Szép, Dávid (K), 186 divákov. DUSLO: Čellár – Nagy, Osmanovič, Hanzel, Blaho – Lovska, Pecho, Mpofu, Kele (68. Th. Hučko) – Tubonemi (60. R. Meszlényi), Kingambo Body. Tréner L. Molnár. KFC: Guťan – Vida, Szép, Solčiansky, Chmelo (78. Peseky) – Lackó, Dávid (83. Švirik), Jasenek (90. Almáši), Flídr, Pacalaj (86. Turnai) – Pánik (70. Kalman). Tréner P. Éhn. JOZEF SKLENÁR

P. Bystrica – Púchov 2:0 (0:0)

V derby v prvom polčase futbal nenadchol. Hostia boli aktívnejší, v 15. min. pálil Vanák nad a v 23. min. Kosorínov prienik skončil iba rohom. Potom domáci Bobot vyrazil strely Kvaššaya v 25. min. a Vanáka v 28. min. a Strelčíka neprekonal Gajdošík. Až v 44. min. ohrozili Považskobystričania ako tak súperovu bránu, no Gáborík nemieril presne. Po prestávke skúšal šťastie hosťujúci Krčula, no v 57. a v 59. min. bránu netrafil. Jeho ďalšiu nebezpečnú strelu v 63. min. vyrazil Bobot. Domáci pridali a v 73. min. po Borovičkovom priamom kope najvyššie vyskočil na jar ešte hráč Púchova Zavadzan a hlavou dal na 1:0. O šesť minút po Gajdošíkovom centri s ak odrazenej lopte dostal Borovička a zvýšil na 2:0. V 86. min. mohol pridať gól ešte Valašík, lenže bránu minul.

Góly: 73. Zavadzan, 79. Borovička. P. BYSTRICA: Bobot – Borovička, Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, Čiernik, J. Valient (88. Majerčík), Marek Gajdošík (86. K. Masaryk), Popelka, A. Gáborík (69. Valašík). PÚCHOV: Strelčík – Riška, Ozimý (77. M. Luhový), Kosorín, J. Pilát, Sibanda, Marek Kvaššay (64. Kopiš), Marman (55. D. Pilný), Vanák, Krčula, Brezničan. ADRIÁN DEMÁČEK

FC Nitra jun. - Trnava B 3:2 (1:1)

V upršanom dopoludní sa pod Zoborom stretli ligové rezervy. Skóre otvoril Čeredničenko po centri od Chobota. Hostia sa snažili rýchlo vrátiť do zápasu a od 24. minúty sa začínalo odznova, keď Sviatko z uhla vyrovnal. Nitrania kontrolovali priebeh prvého polčasu, ďalší gól však nestrelili, v dobrej šanci bol Straňák. Zverenci A. Štefanku išli do vedenia z penalty (po faule brankára na Vrábela) M. Fábrym. Trnave sa podarilo vyrovnať po peknom oblúčiku Zolvíka. Nitrania však boli lepším mužstvom a za celozápasovú aktivitu si výhru zaslúžili. Rozhodol o nej opäť Čeredničenko strelou z prvej z hranice šestnástky, keď mu loptu posunul Straňák. Nitrania poskočili na druhé miesto v tabuľke.

Góly: 14. a 77. Čeredničenko, 54. M. Fábry (11 m) - 24. Sviatko, 65. Zolvík.

R Kukan, 89 divákov, ŽK: Čeredničenko - Urminský, Tumma, Malaševskyj, Jašúrek.

FC: Šípoš - Dubeň, Kóša, Straňák, Toma, Machovec, Macho, Chobot, Čeredničenko, M. Fábry, Vrábel (80. Hambálek). Tréner A. Štefanka. SPARTAK: Urminský - Marjanović, Tumma, Sviatko, Martinka, Dvorák (69. Marík), Malaševskyj, Bango, Pavlovčík, Jašúrek, Zolvík. Tréner V. Ekhardt. (FC)

Malženice – Gabčíkovo 3:1 (1:0)

Malženice si na domácom trávniku opäť vrátili chuť do futbalu. Už v 12. min. premenil pokutový kop po ruke v šestnástke Orolín. Hral sa vyrovnaný futbal, ale domáci už vedenie do polčasu udržali. Po zmene strán však dobre zakončil hlavou Orolín a poslal domácich do dvojgólového vedenia. Definitívu dal zápasu po úniku obstrelom Královič – 3:0. Hostia znížili pekným gólom po strele zhruba z 30 metrov.

Góly: 12. (11 m) a 47. Orolín, 58. Královič – 69. Bazsó. R Drobec, ŽK: Krajčovič, Čmilanský – Prágai, Polák, Krištan, 250 divákov. R ŠK: Hipp - Cingel, Varga (63. Szelle), Gányovics, Prágai, Nagy (87. Labuda), Tóth (63. Bazsó), Zsigmond (69. Simon), Huszár, Polák (77. Čemba), Krištan. Tréner M. Radványi.

Tr. Teplice – ViOn B Vráble 2:2 (2:0)

Tepličania potrebovali bodovať naplno a zápas začali výborne. Po ruke v šestnástke skóre otvoril z bieleho bodu Šiko. O jedenásť minút pridal druhý presný zásah Beňo. Od toho momentu začali domáci výsledok brániť. Bolo na nich vidieť, že im chýba štvorica hráčov zo základnej zostavy. Po prestávke Vrábľania dominovali, a aj keď gólman Škultéty chytil minimálne tri vyložené šance, hostia sa presadili. V 53. min strelou Zrubec a o polhodinu neskôr po rohovom kope hlavičkou Plešivka. V konečnom dôsledku je remíza spravodlivá.

Góly: 8. Šiko (11 m), 19. Beňo – 53 Zrubec, 83. Plešivka. R Bezák, ŽK: Paška - Miličevič, Krkoška, Budinský, 150 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Marhevszki, Miličević, Plešivka, Zelník, Krkoška, Zrubec (87. Sabo), Švajlen (72. Šabík), Richtárech, Švec, Budinský. Tréner R. Zima.

Led. Rovne - Nové Mesto 0:0

V rušnom zápase sa hralo od brány k bráne. V svižnom zápase mali hostia náznaky šancí, no tie končili na pozornej obrane. Až po prestávke si sklári vypracovali dve výborné príležitosti, no Riečičiarovu technickú strelu Vavrúš vyrazil a poradil si aj s tutovkou striedajúceho Goleja v 80. min. V 86. min sa o vzruch postarall hlavný rozhodca, ktorý najprv nariadil jedenstku, ktorú po protestoch hostí odvolal a duel skončil bezgólovou remízou.

L. ROVNE: Bačík – Kollár, Chmelík, Pišta, Detko (77. Golej), Lipták (67. Riečičiar), Živčic, Púček, Poláček (72. Ďurovec), Híreš, Krištof. N. MESTO: Vavrúš – Knižka, Bošanský, Kubrický, Jurica, Suchý (77. Železník), Janco (67. Nemček), Buček (63. Kopin), Holíček, Martinko (89. Hornáček), Múdry.

Beluša – Nové Zámky 7:0 (5:0)

Beluša začala aktívne a už v 5. min po strele Ďuriša z dorážky otvoril skóre Levai. Za hostí mohol vyrovnať Gašparík, ale Ciesar podržal domáci celok. V 27. min. Novisedlákov nadýchaný center našiel P. Gaža, ktorý hlavou zvýšil na 2:0. O tri minúty neskôr upravil vedenie na rozdiel triedy hlavou Cisár. Janček sa predral obranou súpera a svetelná tabuľa signalizovala domáce vedenie 4:0. Na polčasových 5:0 upravil strelou pomedzi nohy brankára Hrenák. V druhom dejstve pokračovala dominancia domácich. Po faule Halasiho na Mišutku premenil pokutový kop sám faulovaný hráč 6:0. Mužom druhého dejstva bol hosťujúci brankár, ktorý vychytal niekoľko gólových príležitostí. O konečnú bodku za stretnutím sa postaral Levai, ktorý svojim druhým gólom spečatil jednoznačné víťazstvo domácich v pomere 7:0.

Góly: 5. a 80. Levai, 27. P. Gažo, 30. Cisár, 38. Janček, 43. Hrenák, 49. P. Mišutka (11 m).

R Matulová, bez kariet, 200 divákov. BELUŠA: Ciesar – Janček, P. Gažo (60. Čačko), Cisár, Novisedlák, Ďuriš (72. Mišák), Gašpar, Levai, Hrenák, Mišutka (80. Meliš), Oravec (69. Bielik). FKM: Nevolný - Petráš, Moravčík (60. Csief), Békešský, Gašparík, Šimunek, Marík, Čoknay, Kucharovič (71. Prišťák), Nazarenko (80. Segéň), Belokostolský (46. Koreň). MILAN HRUBO

Galanta – Veľké Ludince 4:0 (1:0)

Duel otvorili nožničky R. Bašu v 5. minúte, išli tesne vedľa. Iniciatívu prevzali hostia, v ôsmej minúte zakončoval po priamom kope P. Horáček hlavou tesne vedľa. O desať minút strieľal z 10 metrov Kováč, Šálka jeho pokus vyrazil na roh. Po ňom hlavičkoval Petráš do brvna. Osmelili sa aj domáci, v 27. min. po šikovnej rozohrávke Lenárta zakončoval Pavelka tesne vedľa. V 39. min. sa dostal do sľubnej príležitosti P. Horáček, ale Šálka bol opäť na mieste. „Nedáš-dostaneš“ platilo aj v tomto zápase, na konci polčasu trafil po rohu presne hlavou Eliáš. Hostia sa nevzdávali ani po prestávke, ale obrana Galanťanov bola pozorná. V 54. minúte išla strela P. Horáčka nad. Ludince vytláčali vysoko obranu. V 56. minúte ešte strieľal po osi Kingsley – Lenárt – R. Baša posledne menovaný nad. O dve minúty polocenter-polostrela Lenárta zapadla do vinkla. V 60. min. prenikol R. Baša, obišiel dvoch obrancov aj Benkóa – 3:0. V 73. min. prihrával aktívny Lenárt osamotenému Kingsleymu, ktorý sa v čistej šanci nemýlil. Domáci prestriedali, hra sa rozkúskovala. Poslednú príležitosť mal D. Baša, jeho strelu vytlačil Benkó nad brvno.

Góly: 44. Eliáš, 58. Lenárt, 60. R. Baša, 73. Kingsley. R Valent, ŽK: Krupánszki (V.L.), 200 divákov. FC: Šálka – D. Baša, Eliáš, Jakabovič, Tomiš, Hlavna (87. Popluhár), Jakubjak (83. Ondriš), Ninkovič (78. Vukovič), R. Baša (74. Bosý), Lenárt, Pavelka (39. Kingsley). Tréner J. Kováč. TJ: Benkó – Krupánszki, M. Kováč, Podlucký, Kosák (71. Hlaváčik), Horáček (66. Vígľaš), Németh, Obert, Petráš, Horáček (66. Letko), Bilyk. Tréner J. Mrllák. TIBOR DROZD

1. Galanta 4 3 1 0 9:2 10 (+1)

2. Nitra jun. 4 3 0 1 9:7 9 (+3)

3. Led. Rovne 4 2 2 0 8:2 8 (+2)

4. Beluša 3 2 1 0 9:1 7 (+1)

5. Kalná n/Hr. 4 2 1 1 5:3 7 (+4)

6. Malženice 4 2 0 2 10:5 6 (-3)

7. Nové Mesto 4 1 3 0 1:0 6 (0)

8. Gabčíkovo 3 2 0 1 5:5 6 (+3)