FKM dotretice rovnako 0:2

Šance už áno, gól a body ešte nie.

Túto akciu hostí obrana FKM odvrátila, kapitulovala len dvakrátTúto akciu hostí obrana FKM odvrátila, kapitulovala len dvakrát (Zdroj: Roman Guliš)

FUTBAL

III. LIGA - západ

3.kolo

Nové Zámky – Led. Rovne 0:2 (0:1)
Domáci nastúpili aj v treťom zápase proti favorizovanému súperovi a s odhodlaním nepredať svoju kožu lacno. Už v prvých sekundách nedočiahli pred domácou bránou dvaja hosťujúci útočníci na center z ľavej strany. Boli to však domáci, ktorí mohli ísť v 7. minúte do vedenia, keď po veľmi peknej akcii z pravej strany našiel prízemný center na päťke nikým neatakovaného Maríka, ktorý však strelil len do brankára Bačíka. V 13. minúte hlavičkoval kanonier hostí Detko nad a na konci prvej štvrťhodiny musela na opačnej strane zachraňovať hosťujúca obrana v poslednej chvíli. Po polhodine hry nemal presnú mušku hosťujúci Krištof, hráči FKM šli do protiútoku, Marík pekne vysunul Moravčíka, ale ten nemal dostatok síl zakončiť dôrazne sľubnú akciu. Hostia, ktorí mali viac z hry, šli napokon predsa len do vedenia. V 34. minúte vbehol po ľavej strane do pokutového územia domácich Púčik a prízemnou strelou ku vzdialenejšej žrdi nedal Nevoľnému šancu. Do konca polčasu si už ani jedno z mužstiev výraznejšiu príležitosť nevypracovalo. Druhé dejstvo začali aktívnejšie hostia. Niekoľko ich pokusov stačila obrana FKM na čele s brankárom Nevoľným odvrátiť, ale v 56. minúte už bola bezmocná, keď sa presadil po prízemnom centri zblízka Živčic. V 63. minúte kryl Púčikovu gólovú strelu Nevoľný. Domáci sa snažili s výsledkom čo-to urobiť, ale svoje akcie nedokázali finalizovať. Nakoľko ani hostia už nič do konca zápasu nevymysleli, aj tretie vystúpenie novozloženého mužstva FKM sa skončilo rovnakým výsledkom 0:2.
Góly: 34. Púček, 56. Živčic. R Valentová, ŽK: Kosztolányi (NZ), 226 divákov. FKM: Nevolný – Petráš, Moravčík (73. Kucharovič), Békešský, Gašparík (60. Csief), Šimunek, Marík (69. Segéň), Nazarenko, Kosztolányi (90. Lengyel), Prišťák, Belokostolský (58. Kupecký). Tréner T. Adamovics. CRYSTAL: Bačík – Kollár, Chmelík, Pišta (77. Piaček), Detko, Lipták (82. Novotný), Živčic (87. Červený), Púček, Poláček (68. Riečičiar), Híreš, Krištof. Tréner A. Homér.⋌ (RG)

Kalná n/Hr. – Púchov 2:2 (2:1)
Kalná nad Hronom privítala vyspelého súpera z Púchova v Novom Tekove, pretože na ihrisku v Kalnej sa ešte finišuje s rekonštrukciou trávnika. Hostia sa rýchlo ujali vedenia, keď sa po centri z ľavej strany presadil Daniel Pilný. Odpoveď domácich futbalistov nenechala na seba dlho čakať, keď sa lopta po skrumáži odrazila od hosťujúceho Sibandu a bolo vyrovnané. Kalnej sa však ešte do polčasu podarilo ísť do vedenia, keď sa po centri z ľavej strany hlavičkou presadil útočník Marek Kalman. V druhom dejstve skúsení hráči Púchova domácich zatlačili, ale Kalnej sa podarilo odolávať. Hostia boli futbalovejší, ale hra sa postupne začala odohrávať väčšinou medzi šestnástkami. Keď už to vyzeralo, že KFC získa prvé domáce víťazstvo v tretej lige, prišla v 90. minúte opäť akcia z ľavej strany a vyrovnávajúci gól po hlavičke Frederika Marmana. Remíza síce bola zaslúžená, ale domácich napriek tomu mrzí strata dvoch bodov.
Góly: 8. vlastný (Sibanda), 44. Kalman – 5. Pilný, 90. Marman. R Fehér, bez kariet, 150 divákov. KFC: Švec – Szép, Turnai, Solčiansky, Chmelo (81. Jasenek), Pánik, Vida (65. Pacalaj), M. Lackó, Peseky (72. Švirik), Kalman (57. Flídr), Dávid (88. Almáši). Tréner P. Éhn. MŠK: Strelčík – Riška, Ozimý (72. Hrančík), Kosorín, Pilát, Sibanda, Pilný, Kvaššay (57. Kopiš), Vanák, Krčula, Brezničan. Tréner E. Pagáč. ⋌(IP)

ViOn B Vráble – FC Nitra jun. 1:2 (0:1)
Vo Vrábľoch sa hralo derby prvoligových rezerv z regiónu. Vyhrať potrebovali viac domáci. Prvú šancu prepásol Nitran Chobot, keď jeho pokus zblízka bol stečovaný. Po štvrťhodine žlto-modrí prepadli v útoku a na Pichňu sa v rýchlom brejku rútil Fábry, avšak tutovku do gólu nepretavil. O chvíľu na druhej strane pekne prenikol Švec, ale jeho nebezpečnú prihrávku na päťku juniori odvrátili. V 20. min. jednu sľubnú šancu hostia nedali, ale o štyri minúty Fabiš presným centrom našiel voľného Fábryho, ktorý zblízka vsietil. V 34. min. sa až pred bránu prekľučkoval domáci Budinský, ale z bezprostrednej blízkosti pozdĺžnou strelou pálil tesne vedľa. Po zmene strán si Nitrania hlavne udržiavali najtesnejšie vedenie a smerom dopredu veľmi aktívni neboli. V 55. min. však mohol zvýšiť Fábry, keď neobsadený hlavičkoval nad. Poctivá defenzíva juniorov robila Vrábľanom problémy, kombinácia im fungovala len po šestnástku súpera. V 65. min. sa po prečíslení dostal do šance rodák z Vrábeľ v drese Nitry Guláš, jeho pokus zblokoval Plešivka, nanešťastie však vedľa vybiehajúceho Pichňu – 0:2. O desať minút neskôr sa už domáci gólman vyznamenal pri pokuse Fábryho pri tyč. Kontaktný gól mal na hlave Šlachta, ale do priestoru brány nenamieril. Ani sľubný prienik Zrubca zmenu stavu nepriniesol. A keď žlto-modrí prepadli v útoku, tretí gól mohol z nájazdu dať Chobot, ale neuspel. Až v poslednej minúte lopta dlhšie „tancovala“ pred bránou Nitry, niekoľko pokusov juniori odvrátili, ale Budinského nekompromisná strela už sieť rozvlnila. Na viac už však domácim neostal čas a čakajú na prvé víťazstvo.
Góly: 90. Budinský – 24. M. Fábry, 65. Guláš. R Otiepka, ŽK: Macho, Homola, Fábry (N), 271 divákov. VRÁBLE: Pichňa – Balko, Miličević, Plešivka, Zelník – Budinský, Švajlen (66. Zrubec), Karlík, Švec – Šlachta, Krkoška. Tréner R. Zima. FC: Šípoš – Fabiš, Dubeň, Straňák, Homola (46. Toma) – Guláš (76. Hambálek), Vrábel (79. Franko), Steinhübel, Macho – M. Fábry, Chobot. Tréner A. Štefanka.
ĽUBOŠ MODZGA

Trnava jun. – Beluša 0:0
Trnavská juniorka, posilnená o troch hráčov širšieho kádra A-mužstva, mala proti dobre brániacim hosťom mierne navrch, ale nedokázala to využiť. Jarović sa však vrchom nevedel presadiť a po zemi to domácim príliš nešlo. Hostia z Beluše vyčkávali na brejky, ktoré sa im aj naskytli, ale nedokázali ich dotiahnuť do úspešného konca, a tak sa body po bezgólovej remíze delili.

Nové Mesto – Šaľa 0:0
Stretnutie začali lepšie hostia zo Šale, keď hneď na úvod zápasu zatlačili domácich. Hráči AFC hrozili rýchlymi protiútokmi. Veľké príležitosti mali domáci Holíček a Knížka, no brankár Slovana Čellár bol pozorný. Najväčšiu príležitosť mali hostia v 43. minúte, no Pecho prekopol. Aj druhý polčas začali lepšie slovanisti zo Šale, keď v 49. min. prešla lopta pozdĺž novomestskej brány, ale nikto ju nedokázal umiestniť. V 70. min. unikol Body, no obrana AFC bola na svojom mieste. Novomešťania si s pribúdajúcimi minútami vytvárali viac príležitostí, ale bez gólového efektu. V závere stretnutia sa viac rozdávali žlté karty, ako sa hralo, a tak stretnutie skončilo spravodlivou remízou.
R Sárai, ŽK: Pecho, Kele, Body, Hučko, 250 divákov. AFC: S. Vavrúš – J. Kubrický, P. Šupka, M. Jurica, R. Holíček, D. Martinko (27. Ľ. Železník), I. Múdry, F. Buček (72. T. Fabuš), D. Knižka, M. Václav, R. Marták (58. O. Hornáček). DUSLO: Čellár – Blaho, Osmanović, Hanzel, Lovska, Meszlényi (65. F. Prúčny), Mpofu, Pecho, Kele, Tubonemi (82. Hučko), Body. Tréner L. Molnár. ⋌(NM)

V. Ludince – Malženice 1:0 (0:0)
Duel dvoch vyrovnaných mužstiev sa kludne môže nazvať zápasom nepremenených šancí. Mužstvo V. Ludiniec malo takmer po celý zápas územnú prevahu. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal hráč hostí Sekera, avšak nedorazil brankárom Benkóm vyrazenú loptu do takmer prázdnej brány. Nepremenené šance predviedli obidve mužstvá najmä v druhom polčase, keď v rozpätí dvoch minút najprv domáci na trikrát nevedeli dotlačiť loptu do súperovej brány a následne hráči Malženíc odpovedali spálenými možnosťami v dvoch po sebe idúcich útokoch. Jediný gól zápasu strelil hlavičkou Ešek po štandardnej situácii z pravej strany. Záver zápasu sa niesol v nervóznom duchu so šancami hráčov Malženíc.
Gól: 49. Ešek. R Gašparovič, ŽK: A. Kosák, Ešek, Hamdaoui – Sekera, Lančarič, Kovársky, ČK: 82. Hamdaoui, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó – Krupánszki, Podlucký, A. Kosák (90. Petráš), Németh, P. Horáček (68. Hamdaoui), Obert, Mészáros (90. Kováč), Ešek, E. Horáček (73. Letko), Bilyk (87. Víglaš). Tréner M. Mrllák. OFK: Planický – Rehák, Chynoradský, Kovársky, Balážik, Magdolen (76. Krajčovič), Orolín, Lulovič, Lančarič, Sekera (60. Halmo), Královič (80. Hlúch). Tréner V. Glonek. ⋌(IP)

Galanta – P. Bystrica 1:1 (1:1)
V prvom polčase sa hralo prevažne medzi veľkými vápnami. Vzruch priniesla 32. minúta, keď Jakabovič dával malú domov. Šálka si dovolil kľučku, ale Gajdošík mu loptu zobral a otvoril skóre. O desať minút bolo vyrovnané. Pavelka sklepol Kingsleymu, ktorý krížnou strelou prekonal Bobota. Považania umne vytláčali hráčov Slovanu mimo nebezpečného územia. V druhom polčase nastúpili Galanťania viac nabudení. V 47. min. strieľal Ondriš nad, strelu Ninkoviča gólman hostí kryl. V 52. min. ušiel opäť Ninkovič, ale pálil nad. V 64. min. centroval Baša, k lopte sa dostal Pavelka, zo záklonu mieril nad. O minútu unikli hostia, Petruš centroval na Gajdošíka, jeho hlavička z päťky išla nad. V 75. min. strieľal Lenárt, jeho strela o centimetre minula bránu. Desať minút pred koncom vnikol do šestnástky R. Baša, bol podrazený a pískala sa penalta. Hlavna však trafil pravú tyč. V 85. min. bol na opačnej strane faulovaný Gajdošík. Ani on nepremenil nariadenú penaltu – netrafil bránu. Duel ukončila strela Bosého zo 16 metrov nad bránu.
Góly: 43. Kingsley – 32. Gajdošík. R Drobec, 150 divákov. SLOVAN: Šálka – D. Baša, Jakabovič, Hlavna, Eliáš, Jakubjak, Ondriš (59. Bosý), Ninkovič, Pavelka, Lenárt, Kingsley (77. R. Baša). Tréner J. Kováč. MŠK: Bobot – Borovička, Vala, Kršák, Petruš, Zavadzan, Gamboš, Čiernik, Valient (89. Masaryk), Gajdošík, Slávik (9. Gáborík). Tréner J. Vágner.⋌TIBOR DROZD

Gabčíkovo – Tr. Teplice 2:1 (1:1)
Domáci začali tlakom, prvú šancu vynechal Tóth. Po peknej kontre a prihrávke Gányovicsa zakončil samostatný nájazd Prágai. Gabčíkovčania boli na koni, čistú šancu nepremenil opäť Tóth. Gányovics v 16. min. nastrelil zblízka žrď. Tepličania sa postupne po prvej polhodine prebrali. Po chybe domácej obrany v 37. min. Hrnko zblízka vyrovnal. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale po chybe hosťujúceho brankára, keď mu vypadla lopta, nevedeli doraziť loptu z dvoch metrov do siete. Hostia boli vpredu nebezpeční, hlavne Šiko a Petrovič, ktorý dobre dirigoval zálohu. Domáci tréner prestriedal, ale jeho zverenci si nevedeli dať rady s dobre organizovanou obranou. Hostia čakali na protiútoky, dvakrát prečíslili obranu ŠK. V 91. minúte dali z ofsajdu gól. Keď sa už začalo na záverečný hvizd, v 94. min. Zsigmond trafil nádherne cez múr.
Góly: 9. Prágai, 90. Zsigmond – 37. Hrnko. R Santa, ŽK: Vaculík, Petrovič, Šiko, 510 divákov. ŠK: Hipp – Cingel, Varga, Gányovics (68. Čemba), Prágai, Nagy, Tóth (65. Szelle), Bazsó (57. Krištan), Zsigmond, Huszár, Polák. Tréner M. Radványi. MŠK: Hodál – Svatík, Beňo, Kostič, Vaculík (80. Vlado), Držík, Paška (81. Stojkov), Petrovič (87. Švikruha), Hrnko (90. Svorada), Jambor (70. Božovič), Šiko. Tréner M. Bubenko.