Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

FUTBAL

VI. MEVA LIGA ObFZ Komárno

2.kolo

Dulovce – Číčov 3:0 (2:0), 12. Rigó, 42. Kraslan, 74. Šmida. Zápas hraný od úvodu na jednu bránku, hostia sa bránili ako len vedeli, domáci len ťažko hľadali recept na úspech no napokon sa predsa len ujali vedenia, ktoré v závere polčasu ešte zvýšili. Druhý polčas sa hostia snažili o kontaktný gól no skúsenejší domáci ich do ničoho nepúšťali a zápas s prehľadom kontrolovali a podarilo sa im napokon pridať aj tretí gól s čím spečatili zaslúžené víťazstvo.

Nová Stráž – Iža 2:9 (0:5), 62. Rédler, 86. Andruskó – 12., 17. a 77. Pásztor, 38., 51. Mikle, 31. Jakab, 40. Simon, 65. Šušik, 90. Smolka. Hostia boli od úvodu lepším celkom a už po prvom polčase prakticky rozhodli zápas keď sa ujali až päť gólového vedenia. V druhom polčase boli hostia strelecky naďalej pri chuti a strieľali jeden gól za druhým, domáci sa však nevzdávali a podarilo sa im napokon kozmetická úprava výsledku v podobe dvoch gólov no na víťazstve hostí to už nič nemenilo.

Dedina Mládeže – Radvaň / Marcelová B 2:3 (2:1), Horváth, Balogh - Varga 2, Kósa (p.k.). Prvý polčas sa hralo medzišestnástkami, vedenia sa ujali hostia no domácim sa ešte do prestávky podarilo najskôr vyrovnať a vzápätí aj otočiť a tak po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom. V druhom polčase sa hostia od úvodu snažili vyrovnať, domáci nepremenili penaltu, no malú chvíľu neskôr hostia vďaka premenenej penalte vyrovnali následne začali tlačiť na domácich a napokon z po úspešnom protiútoku sa ujali vedenia, ktoré si ubránili až do konca zápasu.

Vrbová n/V./Kava – Moča 3:0 (1:0), 25. Czukár, 67. Tokár, 48. vl. (Gavoň). Domáci boli od úvodu lepším celkom, podarilo sa im hneď v úvode ujať vedenia, na ktoré sa hostia snažili odpovedať vyrovnávajúcim gólom no nedarilo sa im, domáci si vedenie dobre strážili. V úvode druhého polčasu sa gólu dočkali aj hostia akurát gólom do vlastnej siete čím zvýšili domáce vedenie, no i napriek tomu sa snažili o kontaktný gól ten však neprichádzal a boli to znova domáci, ktorý sa radovali z gólu, do záveru zápasu sa už nič nemenilo a tak sa z víťazstva mohli radovať domáci.

Bát. Kosihy – Patince 4:3 (1:3), 46., 66. Oláh, 23. Sátek, 48. Kečkéš – 6. Czúth, 16. Židek, 38. Markovics. Domáci mali slabý začiatok zápasu, čo hostia naplno využili ujali sa dvojgólového vedenia, na ktoré domáci odpovedali kontaktným gólom no ale ani to im nestačilo, hostia boli aktívnejší a po prvom polčase viedli dvojgólovým rozdielom. Druhý polčas kondične lepšie zvládali domáci, ktorý sa postupne gólmi vracali do zápasu, podarilo sa im vyrovnať a bojovať o víťazstvo až do konca čo sa im vyplatilo a zápas napokon doviedli predsa len do víťazného konca.

Zem. Olča – Šrobárová 3:1 (3:0), 12., 20. Horák, 17. Czizmadia – 60. Gere. Domáci mali vydarený úvod do zápasu keď už po 20. minútach viedli rozdielom triedy, následne ešte mohli toto vedenie navýšiť no nepodarilo sa im premeniť tri vynaložené šance za sebou čím by rozhodli už rozhodnutý zápas. V druhom polčase však boli lepší hostia, ktorý nepremenili penaltu no následne ten istý hráč vsietil gól čím znížili stav zápasu čím napokon skorigovali konečný stav zápasu po ktorom sa napokon radovali domáci.

Zlatná n/O. – Kameničná 4:1 (3:1), 33., 43. Olajos, 35., 78. Lelkes (1z 11 m) – 9. Badai. Hostia sa hneď v úvode ujali vedenia, domáci sa len ťažko presadzovali, vôbec sa im nedarilo no i napriek tomu sa im podarilo najskôr vyrovnať a zápas do prestávky otočiť vo svoj prospech. Druhý polčas sa hralo divácky neatraktívny, miestami nudný futbal, hostia sa snažili o zníženie no nedarilo sa im, domáci boli strelecky úspešnejší a gólom na 4:1 spečatili svoje víťazstvo.

Búč – Bajč 1:1 (1:1), 37. Mánya – 22. Ľ. Nagy. Bojovný zápas, mnoho šancí, ktoré však ostali nevyužité, vedenia v zápase sa ujali najskôr hostia no netrvalo dlho a domáci vyrovnali no ani z jedno z mužstiev sa nechcelo uspokojiť s remízou a tak sa hralo útočne. V druhom polčase obe mužstvá pokračovali vo svojom tempe no strelecky sa nedokázali presadiť a tak sa už stav zápasu nemenil a zápas skončil zaslúženou remízou.⋌Ján Tóth

VI. MEVA LIGA - ObFZ Nové Zámky

Vlkas - Úľany n. Ž 5:2 (2:2), Gašparík, Machyniak, Supek, Chovanec – Ölvecký, Sádovský.
Hostia sa mali rýchly vstup do zápasu, kedy už v 10. minúte viedli dvojgólovým rozdielom.Následne začali domáci viac bojovať,a do konca polčasu sa im podarilo vyrovnať. Po zmene strán sa domácim podarilo prikloniť si skóre vo svoj prospech a počas celého druhého dejstva mali priebeh hry jednoznačne vo svojich rukách. Domáci celok chváli i výkon rozhodcovskej trojice.

Šurany Juniori - Bánov 0:0
Hral sa kvalitný zápas dvoch vyrovnaných celkov. V prvom polčase mali priebeh hry v rukách domáci, následne však v druhom polčase z tempa ubrali, čo využili hostia na vytvorenie si minimálnych šancí. Zápas sa skončil zaslúžene bezgólovou remízou.

Svodín - Semerovo 8:0 (3:0), Petrovič 4, Rób. Kovács 2 Ferkodič, Palúk
Od úvodu stretnutia mali domáci zápas pod kontrolou. V 30. minúte sa im podarilo ujať sa vedenia a do konca prvého polčasu skórovali ešte dvakrát. Po zmene strán ich aktivita stúpla a podarilo sa im rozvlniť sieť súpera až päťkrát. Strelecky sa v tomto stretnutí darilo Krištofovi Petrovičovi, ktorý strelil štyri góly.

Trávnica - Maňa 5:2 (3:0), Szabó 2, Smreček, Holík, Mach-Drahoš 2
V prvom polčase sa domáci presadzovali kombinačnou hrou, boli silný na lopte, čo vyústilo k trojgólovému vedeniu.Hostia sa snažili presadiť len po nakopávaných loptách. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Už v 60. minúte dal gól domáci Smreček na 4:0. Po tomto góle domáci prestriedali troch hráčov a od toho momentu sa hosťom začalo viac dariť, strelili i dva góly. Konečnú podobu výsledku dal po brejku Holík.

Komjatice - Černík 7:3 (3:0), Krehák 3, Ma. Marenčák,Krehák, Garay – Soboňa 2, Šebík
Domáci mali v prvom polčase zápas pod kontrolou, hostia sa spoliehali len na rýchle brejky. Domáci sa v prvom dejstve dostali do trojgólového vedenia. Po zmene strán zahodil Garay tutovku, čo potrestali hostia, ktorý strelili z protiútoku gól. Súper ožil, domáci zostali prekvapení a následne strelili hostia i druhý gól a súper následne dokázal i vyrovnať. Domácim pomohla občerstvovacia prestávka , po ktorej mali priebeh hry jednoznačne vo svojich rukách a skórovali ďalších štyrikrát. Hostia podali sympatickí výkon ale kvalita bola na strane domácich.

Michal n. Ž. – Dolný Ohaj 0:1 (0:0), Skačan
V prvom polčase boli lepším celkom domáci. Podarilo sa im vytvoriť si množstvo šancí, nastreliť i žrď, avšak skórovať sa im nepodarilo. Druhé dejstvo bolo vyrovnané. Hosťom sa podarilo streliť šťastný gól po chybe domáceho brankára.

Mojzesovo - Lipová 1:1 (1:0), Halás, Stacho
Hral sa vyrovnaný zápas z oboch strán. Domáci sa ujali vedenia po štandardnej situácii. V druhom dejstve hostia zvýšili obrátky,čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól na 1:1. Remíza je spravodlivá.

Mužla- Zemné 1:0 (0:0), Pathó
Počas celého stretnutia sa hralo vyrovnane. Hralo sa zo strany na stranu a taktiež sa tvorili šance na oboch stranách. V druhom dejstve sa ujali vedenia domáci z pokutového kopu čo bol i jediný gól v tomto stretnutí.

Zostava kola: Mokráš (Bánov) - T. Slovák ( Vlkas), Garay (Komjatice), Prochadzka (Šurany) Machyniak (Vlkas), Petrovič (Svodín), Szabó (Trávnica), Bock (Maňa), Keszeg (Zemné), M. Krehák (Komjatice), Halás (Mojzesovo).⋌