Bešeňov doma nepremenil dve penalty, ale i tak vyhral.

Chotín (v bielom) poriadne zaskočil domáce Nesvady.Chotín (v bielom) poriadne zaskočil domáce Nesvady. (Zdroj: Kitty Nemesová)

FUTBAL

V. LIGA - VÝCHOD

2.kolo

Okoličná n/O. – Podlužany 2:1 (0:0)
Do Okoličnej pricestoval veľmi zdatný súper, ktorý zanechal sympatický dojem. Domáci mali počas celého zápasu prevahu, pričom nevyužili rad dobrých príležitostí na skórovanie .Hostia vychádzali zo zabezpečenej obrany a hrozili väčšinou kontrami po nakopávaných loptách. Tak ako sa zápas mohol skončiť výrazným víťazstvom Okoličnej, mohol sa skončiť aj remízou. Podlužany svoju veľkú šancu na vyrovnanie premárnili.
Góly: 48. Szilágy, 81. Mészáros – 76. Cintula
R Stčko, ŽK: Meleg, Rigó, Hrabovský – Mandrák, Gabaš, Kupča, 120 divákov.
OKOLIČNÁ: Fél – Meleg, Halász, Mészáros, Uzola, Hupian (87. Nyilas), Szilágyi (65. Hrabovský), O. Filko, M. Filko, Rigó, Csinger.
PODLUŽANY: Oboňa – Mazúch, Budovec, Mandrák, Gabaš, Vetor, Rusnák (72. Pavlík), Kupča, Bukovčan (86. Maslen), Graus, Cintula.

SkryťVypnúť reklamu

FK Activ V. Kosihy – Hurbanovo 0:0
Napriek tomu, že sa diváci na novej tribúne vo Veľkých Kosihách gólu nedokčkali, videli kvalitný piatoligvý futbal zásluhou oboch celkov. Mužstvá si počas celého zápasu vyloženú gólovú príležitosť prakticky nevytvorili. Bližšie k trom bodom boli možno hostia, ale remízu na základe priebehu hry možno považovať za spravodlivú
R Mokrý, ŽK: Bottyán, Hegedüs – Szántó, Kádek, Hajko, ČK: Bottyán (FK Activ) po druhej žltej, 250 divákov.
V. KOSIHY: Jurčina – Banda, Bazinský (65. Lőrincz), Hronec, Pivoda, Inczédi (56. Hegedüs), Tóth, Mayer (77. Kiss), Bottyán, Nagy (65. Ferenczi), Turza.
HURBANOVO: Juhás – Szántó (81. Danci), Jóba, Pastorek (61. Zajac), Kling, Kádek, Hajko, Gelle, Mokráš (68. Pšenák), Porubszky, Nothart (90. Sárai).

Kmeťovo – Salka 5:2 (0:2)
V zápase dvoch diametrálne odlišných polčasov boli vtom prvom lepší hostia. Perfektne bránili a vyrážali do smrtiacich kontier, z ktorých dve aj premenili na gól zásluhou Mátyása Királya. Po zmene strán nastúpilo na trávnik úplne iná mužstvo. Kmeťovčania nesmiernou bojovnosťou dokázali výsledok zvrátiť. Už po hodine hry svietil na ukazovateli stav 3:2. Hostia sa s tým nechceli zmieriť, snažili sa vyrovnať. Otvorili však obranu a tak to boli domáci, ktorí ďalšími dvomi gólmi pečatili svoje víťazstvo, ktoré si za výkon v druhom polčase zaslúžili.
Góly: 51., 60. A 84. Bobák, 53. Ján Švec, 87. Mat. Jurkáček – 3. A 45- M. Király
R Petránek, ŽK: Horváth (Salka), 100 divákov.
KMEŤOVO: Mráz – Varga, T. Sádovský (86. P. Švec), J. Sádovský, Ján Švec, Jo. Švec, Petráni, Trungel (78. Zubek), Mar. Jurkáček (86. Mat. Jurkáček), Mjuller, Bobák.
SALKA: Demendi – Toběrný, Štugel, Horňan, Pasztorok, A. Király, Varga (32. Flekáč), Gálik (56. Sliva), Horváth (74. Trieb), M. Király (67. Čižmár), Dajcs.

V. Kýr – Levice 1:0 (1:0)
Zápas začali aktívnejšie domáci ale dobré príležitosti nevyužili. Našťastie prišla 25 min. a pokutový kop, z ktorého Boris Bátora získal domácim vedenie. Hostia sa v 1.polčase zameriavali na defenzívu, hrozili po kontrách. Do 2.polčasu nastúpili domáci ospalo, čo súper využil a vynútil, si prevahu. Koncovku však mali Levičania mizernú a tak sa stretnutie skončilo chudobným víťazstvom Kýranov.
Gól: 29. B.Bátora (p.k.)
R Kovačik, ŽK: P.Malý – Suljič, 150 divákov
V. KÝR: Bálint – Kökényesi, D. Malý, P. Malý, Šebík (58. Ďurický), Babicz, Száraz, B. Bátora (90. Janík), D. Bátora, J. Száraz, Szendrei (80. Kotula).
LEVICE: Bielik – Škorec, Bačík, Mikula, Králik (82. Tóth), Suljič (75. Varga), Rakica, Mäsiar, Konvický, Švec, Hajdamár.

Tvrdošovce – Dvory n/Ž. 1:4 (1:1)
Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru aj skóre, hoci o niečo viac príležitostí mali domáci. V druhom polčase Tvrdošovčanom postupne ubúdali sily, čo pohyblivejší súper využil a tromi gólmi stanovil konečný účet stretnutia a zaslúžený zisk troch bodov.
Góly: 14. J.Lakatoš – 48. a 78. Haulík, 21. Gulyáš, 63.Kováč
R Kollár, ŽK J.Lakatoš, M.Lakatoš, I.Lakatoš – Semeniuk
TVRDOŠOVCE: Branický – Ladics, Vincze (54.Tkáč), Mikláš, J. Lakatoš, Malý, Kačerjak, M. Lakatoš, Máté (58.I.Lakatoš), Császár (67.Haluza), Csanda.
DVORY: Shpak – Orémusz, Illés, Haulík, Holeček, Kráľ, Gulyás (67.Santos), Demydenko, Kovács (81.Huttner), Semeniuk (75.Molda), Varga.

Bešeňov – Šahy 1:0 (1:0)
V zápase sa stretli dve vyspelé mužstvá tejto súťaže, čo sa odzrkadlilo na hracej ploche. Domáci mali od úvodných minút viac z hry, čo vyústilo vo vedúci gól, ktorý strelil v 29. minúte Tamás Varga. Hneď po góle kopali domáci penaltu, ktorú však ján Varga zahodil. Po zmene strán vyvinuli Bešeňovčania na súperovu bránu veľký tlak, ale jeho výsledkom bola len ďalšia nepremenená penalta, V nervóznom závere si domáci tesné víťazstvo udržali.
Gól: 31.T.Varga
R Belanský, ŽK Vadkerti – Bolyo, Belák, Anh, Urblík
BEŠEŇOV: Bernátek – Félis, Zrubec, Bórik, Benkó, J. Varga, Miškovič, T. Varga, Lantos (76 Vadkerti), Hruška, Kukan (62.Kanás). ŠAHY: Ľ. Belák – Pál, Baráti, Misko, Križan, Bolyo, Kapa, Annus, Kováč, Urblík, Anh.

Pribeta – V. Ďur 0:0
Hostia sa predstavili v Pribete vo veľmi dobrom svetle. Vypracovali si viac príležitostí, ale koncovku nemali zďaleka tak dobrú, ako v predchádzajúcom kole v Leviciach. Domáci sa zamerali na kvalitnú defenzívu. PO zápase boli s deľbou bodov spokojné oba celky.
R Pacher, ŽK Lenard, Páchnik –V.Ďur, 120 divákov.
PRIBETA: Kürti – Geleta, Kovács, Hudák, Stano, Gašparík, Vašíček, Füle, Rigó, Horňáček (64.Csicsó), Bagala.
V. ĎUR: Štrba – Nádašdy, Lenard, Čejtei, Zoller, Predajniansky, Smiknya, Gregor (72.Kupča), Szokol (56.Pajdučák), Páchnik, Horniak

Nesvady- Chotín 2:4 (1:3)
Domácich prekvapili hostia už v úvode stretnutia. Hostia si v 13. minúte vybojovali pokutový kop, ktorý úspešne premenil Nagy. Tento gól domáci celok narušil , snažili sa však o vyrovnanie, avšak namiesto strelenia gólu gól dostali. Následne domáci celok pridal a podarilo sa im znížiť po góle Magyara. Minútu pred odchodom do kabín dostal domáci celok nešťastný gól- 1:3. V druhom polčase mali hru jednoznačne pod kontrolou domáci, ktorí si vytvorili množstvo šancí, nastrielali niekoľkokrát i žrď, ale v premienaní šancí sa im nedarilo. Stratenú loptu domácich potrestali gólom hostia. V 90. minúte dokázal Magyar už len znížiť na konečných 2:4.
Góly: 20. a 90. Zs. Magyar – 13. J. Nagy (p.k.), 14. Maríkovec, 45. Németh, 80. Blaho.
R Palkovič, ŽK: Magyar, Hengerics – Lesko, Barton, 100 divákov.
NESVADY: Slávik – Czabány, Seres (46. Hengerics), Cingel, Haris, Gy. Kalmár, L. Kalmár, Dibúz, Molnár, Kciha, Magyar.
CHOTÍN: Pásztó – Šipoš, Nagy, Viderman, Németh, Lesko, Kovács, Šenkár (84. Šebők), Barton, Marikovec, Blaho.

16. Levice 2 0 0 2 1:9 0 (-3)

Zostava kola: Pásztó (Chotín) – Kökényesi (V. Kýr), Miškovič (Bešeňov), Geleta (Pribeta), Kling (Hurbanovo)– Haulík (Dvory) , M. Király (Salka), Németh (Chotín), Ján Švec (Kmeťovo) – Bobák (Kmeťovo), Mészáros (Okoličná).