Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Odchádza režisér hry

KFC už v príprave s jednou vážnou zmenou.

Režisér hry KFC Goran Matič sa stal hráčom Serede(Zdroj: Karol Scholtz)

Druholigista z Komárna začal po veľmi krátkej prestávke prípravu na novú sezónu.

Tréningový proces sa začal v pondelok 18. júna o 16.00. Tak ako sa predpokladalo zmena na trénerskom poste nenastala, šiesty tím z prechádzajúceho ročníka povedie aj naďalej Jozef Olejník. Hoci najväčšou hodnotou pre Komárňanov by bolo udržať čo najväčší počet hráčov z úspešnej predchádzajúcej sezóny, určité zmeny v kádri však dozaista nastanú. Tou najväčšou, ktorá je už istá, je odchod režiséra hry fialovo-bielych Gorana Matiča k nováčikovi našej najvyššej súťaže do Serede.
Podľa informácii z klubu odchádza tento futbalista z Komárna v dobrom. Za rok odviedol pri sútoku Dunaja a Váhu kus veľmi kvalitnej roboty. Zachoval sa veľmi korektne ako hráč aj ako človek. Klub neopustil ani v tých najťažších chvíľach, hoci mal lepších ponúk niekoľko. Prisľúbil, že odíde iba do najvyššej súťaže a to aj dodržal.
Komárňania sa teda už pripravujú už bez svojho špílmachra z predchádzajúcej sezóny a odohrali už aj niekoľko prípravných duelov. V zostave KFC sa v nich objavilo aj niekoľko nových tvárí, o ich angažovaní však je ešte priskoro hovoriť.
Prehľad výsledkov doteraz odohraných prípravných zápasov:
FC ViOn Zlaté Moravce – KFC Komárno 2:1 (1:0) gól KFC Giuseppe Nicolao.
KFC: Maťašovský – Popovič, Ondruš, Luzyn, Nicolao – Mikuš, Nagy, Abrahám – Mikes, Zemko, Patrick. Striedali: Šurnovský, Nurkovič, Martinič, Jaduro, Tawe.
MŠK Hurbanovo – KFC Komárno 0:5. Zápas sa odohral hodovej atmosfére v rámci Hurbanovských dní. Domáci hrali proti druholigistovi s veľkým rešpektom.
MTK Budapešť – KFC Komárno 3:1 (2:1). Vedenia sa ujal čerstvý účastník najvyššej maďarskej súťaže v 36. minúte, ale o tri minúty si dal vlastný gól. Ešte do prestávky získal MTK vedenie, ktoré si ešte poistil.
Puskás Akadémia FC – KFC Komárno 4:2 . Fialovo – bieli vyhrávali v zápase 2:0 a ešte ani potom, čo súper otočil výsledok, nehrali druhé husle. Výsledok ovplyvnili aj striedania v mužstve KFC po prestávke.