Súťaže ObFZ Nové Zámky pred posledným kolom

Pripomeňme si, ako sa hralo naposledy.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

29. kolo

Lipová - Semerovo 5:3 (3:1), Szabó 2, Stacho, Harmata, Poláček – Bartko, Gubrica, Garai. Od úvodu zápasu sa hralo vyrovnane. Hostia mali v prvom polčase tri obrovské šance, ktoré ale nepremenili.Domácim sa podarilo svoje šance premeniť.V druhom polčase domáci pritlačili hostí na svoju polovicu ale hostia po dvoch brejkoch vyrovnali. O pár minút neskôr Stacho zvýšil nádhernou strelou na 4:3. Keď sa už hralo len zo strany na stranu v posledných minútach zápasu, domáci zvýšili na konečných 5:3.

Černík-Svodín 6:2 (2:1), Soboňa 3, Simonides, Pečimúth,Klein – Pirtyák, Nothart Domáci mali výborný vstup do zápasu, podarilo sa im rýchlo ujať vedenia a následne pridať aj ďalší gól. Hostia po týchto góloch na tempe pridali a podarilo sa im znížiť, čo bol i polčasový výsledok. Po zmene strán boli lepší na lopte domáci, ktorým sa podarilo streliť dva góly z čoho jeden bol z pokutového kopu. V 70. minúte sa podarilo hosťom znížiť na 4:2. Od toho momentu sa hralo len na jednu stranu, čo využili domáci na strelenie ďalších dvoch gólov.

Hul - Trávnica 0:8 (0:6), Mach 3, Holík 3, Horák,vl. (Hozlár). Od začiatku zápasu potvrdzovali hostia úlohu favorita,striedali jednu útočnú akciu za druhou. Domáci sa zmohli iba 2-3 brejkové protiútoky ale tieto brankár hostí výborne vyriešil. Z celozápasového tlaku dali hostia osem gólov.

Veľký Kýr - Bánov 4:3 ( 1:0), Šebík 2, D. Bátora, Prešínský – Varga 2, Paška. Hostia vstúpili do zápasu rapídnym tempom, vytvorili si taktiež dve tutovky, ktoré ale nepremenili. Následne si vypracovali i domáci 2-3 šance ale premenené neboli ani tie. Pred polčasom sa podarilo domácim streliť gól. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hostia,ktorý strelili tri góly v úvodných pätnástich minútach.Následne sa domáci prebrali a za stavu 1:3 premenili pokutový kop, ktorý hostí zlomil.V závere zápasu domáci dokázali ešte skóre otočiť a vyhrať.

Mojzesovo - Michal n. Ž. 4:3 (2:3), Hoppan 3, Źigrai - Zrubec, Már. Oškerský, Mat. Oškerský. Hral obojstranne dobrý futbal. Domáci začali aktívne, vytvorili si šance, ktor nepremenili. Následne pohrozili aj hostia z rýchlych brejkov. V 20. minúte po vylúčené domáceho hráča sa ujali vedenia po priamom kope. Domácich to nepoložilo a podarilo sa im dvoma gólmi skóre otočiť. Húževnatí hostia stihli do polčasu ešte otočiť skóre. V druhom polčase sa hostia s výsledkom uspokojili , domáci naopak stále hrali aktívne, čoho bolo otočenie stavu na konečných 4:3.

Vlkas - Komjatice 1:5 (1:1), Máčovský - Mi. Marenčák 2, Krehák, Garay,Dragúň. Do zápasu lepšie vstúpili hostia, ktorý si vytvorili obrovskú šancu, ktorú ale nepremenili. Domáci následne pridali na aktivite, strelili gól z pokutového kopu, avšak o niekoľko minút na to hostia vyrovnali nádhernou strelou z priameho kopu. Polčas pokračoval kľudným tempom. Po zmene strán dominovali jednoznačne hostia, hrali pekný kombinačný gól. Podarilo sa im streliť pekné góly, posledný gól bol v tomto zápase najkrajší,kedy Dragúň strelil gól do pravého horného roku.

Zemné - Mužla 5:0 (3:0), L. Pristač, T. Pristač, Gogola, Kantár, Mešter. Od úvodu stretnutia domáci jednoznačne dominovali. Hostia sa zameriavali len na obranu a na rýchle protiútoky. Hosťom sa podarilo preniknúť na stranu domácich len raz. Domáci rozvlnili sieť hostí päťkrát, avšak zápas sa mohol skončiť i vyšším rozdielom.

Dolný Ohaj - Úľany n. Ž. 1:0 ( 1:0), Palacka. Domáci mali od začiatku stretnutia viac z hry, avšak svoje šance nedokázali premeniť. Zlom prišiel až tesne pred polčasom, kedy sa v 45. minúte presadil Palacka. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami zo strany na stranu avšak ani jeden celok sa už nedokázal strelecky presadiť.

Zostava kola: Racko (Vlkas) – Vanya (Zemné), Majerčík (Lipová) , Bartko (Semerovo), Soboňa (Černík), Mach (Trávnica) Šebík (V. Kýr), Varga (Bánov) Polák(Vlkas), Mi. Marenčák (Komjatice) ,Palacka (D. Ohaj).

14. Dolný Ohaj 29 8 4 17 54:75 28 (-17)
15. Michal n. Ž 29 8 4 17 44:85 28 (-14)
16. Hul 29 0 0 29 6:159 0 (-45)
⋌(KN)

VII. MEVA LIGA

25. kolo

Tvrdošovce „B“- Maňa 3:0 (0:0), Kačerjak,Csabai,Máté. V prvom polčase sa hralo vyrovnane, zväčša medzi šestnástkami, ani jeden z celkov sa nedokázal strelecky presadiť. V druhom dejstve hostia z tempa ubrali , čo využili domáci. V priebehu piatich minút sa im podarilo vytvoriť si trojgólové vedenia. Najprv sa presadil v 65. minúte Csabai, o 3 minúty neskôr z pokutového kopu Kačerjak a o minútu na to strelil tretí gól Tvrdošovčanov Máté. Domáci si do konca zápasu skóre ustrážili, i keď mohli vyhrať i vyšším rozdielom.

Nána - Komoča 3:1 (2:1), Kováč, Dávid, Farkaš – Szabó. Do vedenia sa dostali už v 9. minúte domáci po peknej strele Kováča. Hostia však na vyrovnanie nečakali dlho a v 15. minúte sa im podarilo streliť gól. Náne sa podarilo ešte do konca prvého polčasu skórovať, keď sa presadili z pokutového kopu. V druhom polčase sa snažili oba celky o strelenie gólu,avšak šťastie stálo na strane domácich, ktorý strelili gól v 54. minúte a od toho momentu mali zápas jednoznačne vo svojich rukách.

Radava - Čechy 1:2 (1:0), Melišek – Kádár, Dráfi. Do zápasu mali lepší vstup domáci, ktorý skórovali už v 10. minúte, čo bol i polčasový výsledok. Po zmene strán domáci z tempa hry ubrali, čo využili hostia ktorý prebrali tempo hry. Svoju aktivitu ukázali hostia, ktorý do konca zápasu strelili dva góly a zaslúžene vyhrali.

Kolta - Gbelce 2:3 (0:0), Karvaš, Kopáč-Dolák 2, Gergely V úvodnom dejstve sa hralo vyrovnane, zväčša medzi šestnástkami, so šancami na oboch stranách. Po zmene strán sa dostali do vedenia hostia, kedy sa najprv presadil Gergely z priemeho kopu a následne zvyšoval Dolák dvoma gólmi. Domáci dokázali záver hry zdramatizovať, avšak ich sily stačili už len na zníženie stavu na konečných 2:3.

Rastislavice - Štúrovo „B“ 1:0 (0:0), Lábsky. Vo vyrovnanom stretnutí dominovali obrany nad ofenzívami. O osude stretnutia rozhodol gól domáceho Lábskeho tri minúty pred koncom

Bruty - Šurany „B“ 1:2 (0:1), Elzer – Skačan, Zelenák. Hostia boli od začiatku stretnutia lepší na lopte. Skórovať sa im podarilo už v 16. minúte. Následne bol vylúčený hráč hostí, avšak hostí ani toto nezlomilo. Do kabín sa išlo s jednogólovým vedením. Po zmene strán boli aktívnejší hostia i s desiatimi hráčmi. Podarilo sa im zvýšiť skóre z pokutového kopu. Následne o niekoľko minút strelili i domáci gól z pokutového kopu, avšak domácim nestačili sily na vyrovnanie.

Strekov – Jasová 1:1 (1:0), Ivanič – Kečkéš
V prvom polčase dominovali na ihrisku domáci, čo ukazoval i polčasový výsledok 1:0.Smolou pre domácich bolo vynechanie množstva šancí. V druhom polčase sa hralo vyrovnane, avšak hostia dokázali skórovať po obrovskej chybe v obrane domácich.
1. Šurany jun. 25 17 1 7 68:39 52 (+16)
2. Tvrdošovce B 25 16 1 8 77:36 49 (+10)

25. kolo
Andovce – Pozba 0:7 (0:3), Rom. Kovács 4 (2 z 11 m), Rób. Kovács 2, Bartek.
Jatov – Bardoňovo 0:2 (0:1), Kuchár, Baláž.
Belá – Podhájska 1:10 (0:5), Danislav – Nagy 5, Sásik 3, Ševčík, Kanás.
Kamenica n/Hr. – Kamenný Most 2:6 (0:4), P. Krištofoli, Borbély – Árendás 4, Debnári, Balogh.
Nová Vieska – Obid 3:1 (2:0), Szabó, Marcibál, Janega – Farkaš.
Kamenín – Palárikovo 2:1 (1:0), Ubár 2 – Horváth.
Dedinka – Dubník 6:4 (2:1), Lipták 3 (1 z 11 m), Polák, Amrich (11 m), Knopp – Pálinkáš 2, Jakab.
1. Podhájska 25 25 0 0 198:16 75 (+39)
2. Pozba 25 22 0 3 136:20 66 (+30)
3. Kam. Most 25 17 1 7 97:52 52 (+16)
4. Palárikovo 25 16 0 9 75:44 48 (+12)
5. Bardoňovo 25 13 3 9 59:24 42 (+6)
6. Dubník 25 12 1 12 66:65 37 (+1)
7. Kamenica 25 11 2 12 49:46 35 (-4)
8. Andovce 25 10 2 13 40:60 32 (-7)