Aj v komornom prostredí zostali vštky body doma

FKM zdolal rezervu FC Nitra

Zo stretnutia FKM NOvé Zámky - FC Nitra jun. 2:0.Zo stretnutia FKM NOvé Zámky - FC Nitra jun. 2:0. (Zdroj: Roman Guliš)

III. LIGA - západ

32. kolo

Púchov – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:2)

Púchovčania vykročil za troma bodmi potrebnými k záchrane výborne, keď už v 5. min. skóroval hlavou kanonier Marek Gajdošík. Ten istý hráč potvrdil svoje strelecké schopnosti aj o desať minút a strelou k žrdi pridal druhý gól. Uplynulo ďalších desať minút, keď po centri Ivána nekrytý Zsidek zblízka znížil na 2:1. V 35. min. hlavičkoval Gajdošík iba do žrde, kým na druhej strane Iván po prieniku domácou obranou strelou zo šestnástky vyrovnal na 2:2. O tri minúty sa v šanci ocitol domáci mladík Kvaššay, no z 10 metrov skórovať nedokázal. Druhý polčas začali lepšie hostia, no v 56. min. sa P. Pilný vyznamenal pri nebezpečnej hlavičke Ivána. V 66. min. brankár hostí Slíž s námahou likvidoval prudkú Sibandovu strelu a v 78. min. si poradil aj s pokusom J. Piláta. O nádherný moment sa v 81. min. postaral Vanák, ktorý z 20 m napálil loptu do horného rohu – 3:2. Púchovčanom zatrnulo v 90. min, no Iván v šanci loptu ideálne netrafil, a tak sa mohli tešiť z cennej výhry.

Góly: 5. a 14. Marek Gajdošík, 81. Vanák - 25. Zsidek, 40. Iván. R Gašparovič, ŽK: Riška (P), 200 divákov. DAC: M. Slíž - Kozel, Naeem, Chabreček, Iván, Viola (87. S. Slíž), Tešlár, Kelemen, Zsidek (70. Magyar), Janček, Trajkovski. Tréner B. Fodrek. (JŠ)

Nemšová – Dubnica 1:2 (0:1)

Hostia prišli do Trenčianskych Teplíc s cieľom vyhrať a spečatiť postup do 2. ligy. Herne boli lepší a v 15. min. sa dostali do vedenia po Čurikovej strele z uhla. Už o minútu mohlo byť vyrovnané, no Paška hlavičkoval len do brvna. Dubnica kontrolovala hru, mala ďalšie dve výborné príležitosti, ktoré zneškodnil brankár Škultéty. Po prestávke domáci pridali, hostia bránili tesný náskok. Nemšovania si vypracovali niekoľko šancí, no premenili len jednu, keď v 68. min. prekonal Digaňu hlavičkou Vlado. Tlak domácich pokračoval bez úspechu a prišiel trest. V nadstavenom čase s ak odrazenej lopte dostal Klemens, ktorý bol na ihrisku iba štyri minúty a presnou strelou dal víťazný gól, čím odštartoval postupové oslavy Dubnice.

Góly: 68. Vlado – 15. Čurik, 90. Klemens.

Nové Zámky – FC Nitra jun. 2:0 (1:0)

Vo veľmi komornom prostredí sa obe mužstvá dostávali do tempa len veľmi pomaly. Viac z hry mali domáci, ale ich akcie končili väčšinou pred pokutovým územím súpera. Za prvú zmienku stojí strela P. Horáčka z dobrej pozície, ktorej však chýbala razancia. Po polhodine hry sa však už Novozámčania radovali, keď Švajda dostal dobrú prihrávku, po pravej strane vbehol do šestnástky, jeho krížnu strelu ešte Arpáš vyrazil, ale dobiehajúci dorastenec Király už upratal loptu do siete. Aj po vedúcom góle boli útočnejší domáci, ale svoje vedenie do prestávky už nezvýšili. Hostia mali v prvom polčase v ofenzíve iba jeden trestný kop, ktorý však minul bránu FKM. Druhý polčas začal chybou brankára hostí, ktorú však Király nepotrestal. Na opačnej strane si domáci gólman zle vypočítal centrovanú loptu, ktorú neudržal a takmer z toho bola pre neho a jeho spoluhráčov neriešiteľná situácia. V 70. min. našiel center z pravej strany pred bránou Patrika Horáčka, ktorý peknou hlavičkou zvýšil vedenie svojho mužstva. Posledná štvrťhodina sa odohrávala za veľmi prudkého dažďa, ktorý akoby oživil Nitranov, usilujúcich sa o kontaktný gól. Blízko k nemu mali päť minút pred koncom, ale Vrábelovu tutovku Strelčík zneškodnil.

Góly: 31. Király, 70. P. Horáček. R Kišš, bez kariet, 160 divákov. FKM: Strelčík – Hanzel, Ešek, Piskla, Szénási – Obert, Kaman, E. Horáček (46. Szitás), P. Horáček (81. Belokostolský) – Švajda, Király (87. Lengyel). Tréner P. Lérant. FC B: Arpáš – Krajčovič, Galko, Dunda, Stovička (58. Peseky), Vrábel, Záhon, Chobot, Kubica, Kinče, Mesároš. Tréner A. Štefanka. (RG)

Bánovce - Led. Rovne 1:3 (0:2)

Domáci opäť nastúpili s viacerými dorastencami v základnej zostave. Hostia boli futbalovejší, domáci však pozornou obranou odolávali. Prvá chyba domácich zadákov prišla v 32. minúte a Detko následne poslal hostí do vedenia. Domáci sa z úvodného gólu nestihli spamätať a domáci brankár vyťahoval loptu spoza chrbta už po druhýkrát – 0:2. Keď krátko po zmene strán pridal Pišta tretí gól hostí, tak o víťazovi bolo rozhodnuté. V závere čestný úspech domácich zaznamenal Mrocek. Víťazstvo hostí je zaslúžene.

Góly: 78. R. Mrocek – 32. S. Detko, 33. M. Krištof, 55. A. Pišta, R Gádoši, 120. SPARTAK: Kopčan – Minárik, Tabak, Mrocek, Zita, Láska, Bakši, Chrenko, Zajac, Halás, Turoň. ŠK: Bačík – Kollár, Ďurovec, Chmelík, Pišta (87. Prekop), Detko (69. Červený), Náther, Híreš (46. Poláček), Buček, Živčic (57. Řehák), Krištof. (RD)

ViOn Vráble B - Šaľa 4:3 (3:2)

Malé derby, ktoré si prišiel pozrieť aj bývalý tréner oboch tímov Ladislav Molnár, sa od úvodných sekúnd hralo svižne a malo aj druholigové parametre. Prvé šance mali Šaľania. V 4. min. bomba Plešivku trafila Balka stojaceho na bránkovej čiare! O pár minút predviedol individuálne sólo Ninković a jeho majstrovstvo pretavil na gólovú dorážkou Ukrajinec Lovska. Radosť Šaľanov netrvala dlho. V 13. min. Zrubec hlavičkoval do žrde, po následnom rohu ešte hostia vykopli loptu z bránkovej čiary, avšak Hamar ju zo 7 m nekompromisne vrátil do siete. Domácim dodal gól chuť a v 21. min. Krištof ešte bravúrne vyrazil strelu Šabíka, na pohotovú dorážku Zrubca už ale nárok nemal. Po polhodine hry prišla chvíľa, ktorá pohladila dušu každého nestranného fanúšika. K lopte sa dostal Ukrajinec Lovska a z 25 m poslal bezmocnému Pichňovi mierne padajúci gólový pozdrav do horného rohu - 2:2. Potom hostia nevyužili nebezpečný závar a tak piaty gól prvého polčasu prišiel na druhej strane. Matador Husár milimetrovo presne našiel hlavu Šlachtu, ktorý bez rozpakov upratal loptu do cieľa. Hneď po zmene strán v čistej šanci hosťujúci Kingsley gólmana neobišiel. Inak však druhé dejstvo prinieslo o niečo menej pútavý futbal ako prvá polovica duelu. Rodili sa len pološance a domáci výber si strážil najtesnejšie vedenie. Prišiel oň v 65. min., keď až príliš veľa priestoru na únik dostal Galbavý, ktorého prihrávku si spracoval Plešivka a následne umne poslal do siete. Už o minútu hlavičkoval Kingsley o centimetre vedľa Pichňovej svätyne! A tak sa gólu dočkali žlto-modrí. Sedem minút pred koncom sa v tutovke zoči-voči Krištofovi ocitol čerstvý Kuchta a svoj krátky pobyt na trávniku vyšperkoval chladnokrvným gólom od žrde. Šťastná ruka trénera Kasanu tak slávila úspech a všetky body ostali vo Vrábľoch.

Góly: 14. Hamar, 21. Zrubec, 37. Šlachta, 83. Kuchta - 11. a 30. Lovska, 65. Plešivka. R Drobec, ŽK: Kudry, Jurík (Š), 220 divákov. VRÁBLE: Pichňa - Balko, Hlaváč, Hamar, Husár - Krkoška, Šabík (52. Švec), Marek, Zrubec (82. Kuchta) - Galamboš (73. Tonka), Šlachta. Tréner I. Kasana. DUSLO: Krištof - Sekulić, Lovska, Plešivka (90. Melicher), Hraňo, Ninković, Kingsley, Jurík, Tubonemi, Kudry (72. Tóth), Galbavý. Tréner P. Zelenský.

ĽUBOŠ MODZGA

V. Ludince – Borčice/P.B. 2:1 (0:1)

Hráči oboch mužstiev predvádzali v prvom polčase kvalitný futbal, ktorý sa divákom musel páčiť. Prevahu mali V. Ludince, keď najmä šance Krupánszkeho a dve Keleho volali po góle. V závere polčasu sa potvrdilo známe pravidlo „nedáš–dostaneš“. Po priamom kope hostí sa k odrazenej lopte dostal Boris a sám pred bránkou prekonal hlavou domáceho gólmana Benkóa. V. Ludince začali druhý polčas veľkým tlakom, čoho výsledkom bolo vyrovnanie umiestnenou strelou k tyčke. Autorom gólu bol Marek Horniak. Následne mohol Matić dostať domácich do vedenia, ale svoju prvú veľkú šancu nepremenil. Podarilo sa mu to až o niekoľko minút neskôr, keď zúžitkoval Čtvrtníčkov center. Zápas pokračoval zásluhou oboch mužstiev vo vysokom tempe, so šancami na oboch stranách. Bližšie ku gólu boli domáci, keď šance Hlaváčika, Matića a Valentu boli viac než tutové. Hráči V. Ludiniec si víťazstvo svojou hrou zaslúžili a pripísali si tak štvrtý trojbodový zápas v rade.

Góly: 50. Horniak, 58. Matić - 45. Boris, R Santa, ŽK: Podlucký – Mravec, Valient, Masaryk. ČK: 69. Mravec (B), 100 divákov. DRUŽST.: Benkó - Krupánszki, Podlucký, Kele (64. Letko), Čtvrtníček (90. Vígľaš), Soboňa (57. Semeniuk), Petráš, Valenta, Matić (88. Kovács), Hlaváčik, Horniak (79. Tóth). Tréner M. Mrllák. ISKRA: Lastovica - Baránek (72. Púpala), Vala, Mravec, Petruš, Boris, Čiernik, Zubek, Slávik, J. Valient, A. Valient. Tréner J. Vágner. (IP)

Trnava jun. – Galanta 0:4 (0:1)

Stretnutie tabuľkových susedov sa začalo lámať po polhodine hry. V 30. min. mali domáci výhodu penalty, no kapitán Gombala opečiatkoval pravú žrď. O dve minúty sa v šestnástke dostal k zakončeniu Madarász a strelou k pravej žrdi prekonal Urminského. Po zmene strán najskôr Hlavna zvýšil hlavou na 0:2 a po hodine hry krížnou strelou k pravej žrdi upravil Pecho na trojgólový rozdiel. Desať minút pred koncom uzavrel zblízka skóre na hrozivých 0:4 striedajúci Herceg.

Góly: 32. Madarász, 57. Hlavna, 61. Pecho, 80. Herceg. R Pecek, ŽK: Vdovjak, Pecho (G), 101 divákov. SLOVAN: Šálka - Eliáš, Hlavna, Jakabovič, Vdovjak, Jakubjak (85. Winkler), Popluhár, Madarász (73. Lenárt), Kočiš (81. Marafkó), Pecho (90. Korman), Baša (66. Herceg). Tréner A. Štellár.

Beluša – Prievidza 1:5 (0:2)

Prvú šancu zápasu mala Beluša, ale P. Mišutka v tutovke trafil iba Lehockého. Na druhej strane Lazár potrestal veľkú chybu Kršáka a Prievidza viedla 0:1. Gorelkova hlavička skončila na brvne a Gažov pokus kryl hosťujúci gólman. Prievidza bolo vysoko efektívna a po dorážke D. Krčíka viedla v 27. min 0:2. Do druhého dejstva Beluša vstúpila veľmi dobre. Mišákova hlavička po rohovom kope v 47. min znamenala zníženie na 1:2. Domáci nevyužili šance na vyrovnanie, čo súper vzápätí potrestal tretím gólom po ukážkovom protiútoku A. Krčíka v 53. min -1:3. O deväť minút D. Krčík namieril presne z priameho kopu a Baník viedol prekvapivo rozdielom triedy. Beluša zvolila hru vabank, čo využil na piaty gól osamotený Šlabjar v 68. min. Domáci nezvládli jeden z najdôležitejších zápasov v sezóne a záchrana v tretej lige sa im vzďaľuje.

Góly: 47. Mišák - 27. a 62. D. Krčík, 9. Lazár, 53. A. Krčík, 68. Šlabjar.

Gabčikovo – Topoľčany nehrali, hostia nepricestovali

Už cez týždeň sa po Topoľčanoch šuškalo, že nedeľný zápas v Gabčikove sa neodohrá. Dôvodom mal byť úzky káder MFK. Legionári z Topoľčian odišli a dorastenci už postupne odmietajú hrať cez víkend na dvoch frontoch – za dorast i A-mužstvo. Aj preto pred odchodom do Gabčíkova bolo k dispozícii len desať hráčov. Pred ďalšou potupnou prehrou sa tak radšej hráči Topoľčian rozhodli nevycestovať na zápas. Stretnutie tak bude kontumované 3:0 v prospech domácich, Topoľčancov čaká pokuta. Pred necelými dvomi týždňami topoľčianski funkcionári na mestskom zastupiteľstve prezentovali, ako zachraňujú futbal... Pravda je taká, že hráčom dlžia peniaze a už i tým dochádza postupne trpezlivosť. (JŠ)

1. Dubnica 32 25 5 2 75:10 80 (+32)

2. Borčice/PB 32 22 4 6 76:32 70 (+22)

3. Nové Zámky 32 21 4 7 55:29 67 (+19)

4. Led. Rovne 32 19 3 10 52:33 60 (+12)

5. Galanta 32 14 8 10 53:38 50 (+2)

6. DAC B/Vrakúň 32 15 5 12 49:36 50 (+2)

7. Trnava B 32 16 1 15 57:43 49 (+1)

8. ViOn B Vráble 32 13 10 9 57:47 49 (+1)