Utorok, 23. apríl, 2019 | Meniny má Vojtech

Indiáni z Bratislavy priveľkým sústom

Novozámčania bojovali o postup do posledných chvíľ.

Súper z hlavného mesta (v čiernom) bol pre Novozámčanov veľmi tvrdým orieškom.Súper z hlavného mesta (v čiernom) bol pre Novozámčanov veľmi tvrdým orieškom.(Zdroj: Roman Guliš)

HOKEJBAL

Baráž o extraligu - 1. kolo

1. zápas

HBK Nové Zámky – Bratislava Indians 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Už od prvých minút bolo zrejmé, že do Nových Zámkov zavítal veľmi silný súper. Bratislavčania boli rýchlejší, technickejší a domáci môžu ďakovať len svojmu brankárovi Vyžinkárovi, že už v prvých minútach zápasu neinkasovali. V 12. minúte však šli do vedenia Novozámčania, keď počas ich presilovej hry vystrelil Dékány, loptička sa dostala k dobre postavenému Czuczorovi, ktorý už vedel čo s ňou – 1:0.
O necelé dve minúty zahrmelo na opačnej strane, keď Bratislavčania využili takisto presilovú hru. Prudkú strelu Lukačoviča šikovne tečoval do siete Šavol. Od vyrovnávajúceho gólu Bratislavčanov ubehlo iba niekoľko sekúnd, keď domáca obrana vyrobila hrubú chybu, puku sa zmocnili Voska s Čambalíkom, ktorí išli sami dvaja na brankára domácich a inak ako gólom to skončiť nemohlo.
Do druhej tretiny nastúpili domáci s odhodlaním výsledok otočiť. Mohla im k tomu pomôcť presilová hra hneď v úvode druhej časti hry, ale paradoxne v nej inkasovali z hokejky šikovného Vosku, ktorý zdiaľky prekvapil Vyžinkára. Hostia sa potom pri svojom dvojgólovom vedení viac sústredili na obranu. Do Nových Zámkov pricestovali iba jedenásti a tak museli so svojimi silami šetriť.
Tretia tretina patrila jasne Novozámčanom, ktorí zatlačili svojho súpera pred jeho bránu, ale gól streliť nedokázali. Blízko k nemu mali najmä Uhnák s Fialom, ale pri ich príležitostiach v poslednej chvíli zakročila bratislavská obrana.
Góly: 12. Czuczor (Dékány) – 14. Šavol (Lukačovič), 14. Čambalík (Voska), 16. Voska (Čambalík)
Rozhodovali: Kralovič – Trpiš, vylúčení: 7:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 70 divákov.
Nové Zámky: Vyžinkár – Viszkocsil, Dékány, Štumpf, Vaďovský, Juhász, Bórik, Kudrna, Uhnák, Pénzeš, Fiala, Hlinka, Vnuk, Balla, Czuczor, Pernický, Kolek, Trávniček
Indians: Dubnický – Bohuslav, Goga, Melíšek, Strapek, Voska, Šavol, Žákovič, Janík, Lukačovič, Čambalík, Miklaš.

2.zápas
Bratislava Indians – HBK Nové Zámky 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Novozámčania začali aktívnejšie ako v prvom zápase, avšak boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia pri presilovej hre. Vyrovnanie prišlo o necelé dve minúty z hokejky Fialu a na prvú prestávku sa šlo za nerozhodného stavu.
V druhej tretine sa hra prelínala z jednej strany na druhú, hral sa zaujímavý hokejbal. V 25. minúte to boli opäť Bratislavčania, ktorí strhli vedenie na svoju stranu zásluhou Lukčoviča, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí. Ešte pred druhou sirénou dokázali Novozámčania odpovedať, autorom gólu bol opäť Fiala, ktorý si rovnako pripísal v zápase druhý zásah.
Tretia časť hry sa podobala tej z prvého zápasu. Novozámčania zatlačili svojho súpera pred jeho bránu, vytvárali si šance, z ktorých sa ujala iba jediná, keď Dékány získal po prvýkrát v zápase svojim vedenie. Nové Zámky siahali po postupe, nakoľko naň by im bol stačil ešte jeden gól. Ten však neprišiel ani v hre bez brankára a pri takomto stave to boli Bratislavčania, ktorých tretí vyrovnávajúci gól bol zároveň postupovým.
Góly: 5. Lukačovič (Voska), 25. Lukačovič (Voska, Bohuslav), 45. Lukačovič (Goga) – 7. Fiala (Trávniček, Štumpf), 27. Fiala (Balla), 33. Dékany (Fiala. Trávniček)
Rozhodovali: Slezák – Linek, vylúčení: 4:4, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.
Prvý zápas 3:1, postupuje Bratislava Indians
Indians: Dubnický – Žákovič, Dojčák, Novák, Čambalík, Bohuslav, Šavol, Strapek, Goga, Schickhofer, Andel, Miklaš, Lukačovič, Voska, Janík
Nové Zámky: Vyžinkár – Vaďovský, Dékany, Juhász, Kudrna, Balla, Pénzeš, Hlinka, Fiala, Vnuk, Czuczor, Pernický, Trávniček, Štumpf, Váczlav.