Nesvady zdolali prvého

Chotín prehral vysoko v Šahách.

Nesvady (v pruhovanom) zdolali vedúci celok tabuľky gólmi Magyara.Nesvady (v pruhovanom) zdolali vedúci celok tabuľky gólmi Magyara. (Zdroj: Kitty Nemesová)

V. LIGA - VÝCHOD

27. kolo

MŠK Želiezovce – TJ Salka 3:2 (1:1)
Domáci chceli týmto zápasom nadviazať na víťaznú šnúru. V 30. minúte sa dokázali dostať do vedenia gólom z priameho kopu. Na tento gól však hostia dokázali zanedlho odpovedať a bolo vyrovnané. Domáci si dokázali v prvom polčase vytvoriť ešte niekoľko šancí, gólovo sa však už nepresadili. Do druhého dejstva nastúpili s odhodlaním zabojovať o víťazstvo. Vytvorili si množstvo šancí, z ktorých dokázali pridať do siete hostí dva góly a zaslúžene tak zvíťaziť.
Góly: 56. a 30. R. Szokol, 83. P. Klimaj – 36. P. Horňan, 64. R. Varga, R: Marián Kačička, 200 divákov
DOMÁCI: N. Barecz (90. P. Balogh) – D. Páchnik, R. Szokol, J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, T. Čík (60. F. Vašíček), G. Dulai, D. Burin, D. Palovčík, M. Herceg (75. P. Klimaj)
HOSTIA: O. Prohászka – M. Toběrný, P. Horňan, R. Pasztorok, M. Király, R. Štugel (63. E. Gálik), R. Varga, G. Dajcs, P. Čizmár, E. Horváth, J. Blaskó (63. A. Sliva)

FC Okoličná na Ostrove – FK Slovan Levice 3:1 (0:1)
Od úvodných minút sa hral dobrý futbal. Obe mužstvá sa snažili podať čo najlepší výkon a na ihrisku to mohli postrehnúť aj diváci. Útoky sa striedali na oboch stranách. Obrana hostí pracovala pozorne a nakoniec to boli Levičania, ktorí išli do vedenia, keď v 27. minúte Švec po prihrávke A. Konvického prekonal domáceho gólmana – 0:1. Ten istý hráč trafil žrď Félovej bránky. V druhom dejstve sa obrat stretnutia príliš nezmenil. Hostia dobre bránili a snažili sa neustále o ohrozenie súperovej bránky. Mali dve možnosti na zmenu skóre, ale v koncovke zlyhali. Postupne domáci prebrali kontrolu nad zápasom a od 65. minúty dominovali na lopte. V 74. minúte Hencz hlavou vyrovnal a o minútu nato dostal svoj tím do vedenia – 2:1. V závere duelu 84. minúte po rohovom kope Filko stanovil konečný výsledok – 3:1. Pri odchode hráčov do kabín diváci odmenili mužstvá mohutným potleskom za predvedený výkon.
Góly: 74. a 75. P. Hencz, 83. Ondrej Filko – 27. G. Švec, R: Vladimír Gál, 150 divákov
DOMÁCI: K. Fél – I. Meleg, Z. Halász, Ondrej Filko, G. Rigó, M. Mészáros, A. Csinger, Š. Uzola, Matej Filko (84. T. Farkas), P. Hencz, M. Hrabovský (77. I. Parádi)
HOSTIA: E. Bielik – J. Mikula, A. Konvický, M. Janúrik, M. Mäsiar (75. A. Suljič), J. Guláš, D. Hajdamár, D. Kazár, G. Gyurcsek (77. L. Ferencz), G. Švec, R. Bačík

FK Slovan Šahy – FK Chotín 8:1 (2:0)
Do Šiah pricestoval posledný Chotín, ktorý bojuje o zotrvanie v súťaži. Tento zápas im však absolútne nevyšiel a ich súper si z nich spravil doslova trhací kalendár. Po dvoch góloch v prvom polčase prišlo ďalších šesť v tom druhom. Pričom hostia dokázali odpovedať len jedenkrát.
Góly: 25. M. Misko, 34. Z. Baráti, 59. a 65. B. Kováč, 63. a 86. P. Tran Anh, 79. Z. Gyepes, 90. A. Hamdaoui – 69. B. Lesko, R: Jozef Baboš, 250 divákov
DOMÁCI: Ľudovít Belák – L. Bolyo, M. Misko, Z. Baráti (46. B. Kováč), B. Križan, B. Pál, A. Hamdaoui, S. Kapa (64. Kristián Belák), Z. Gyepes, P. Tran Anh, E. Gáspár
HOSTIA: G. Fekete – J. Nagy, M. Banda, R. Sátek (35. Dominik Tóth), N. Czibor (68. Ádám Tóth), R. Blaho (52. J. Ferenczi), B. Lesko, Z. Lucza, G. Csintalan, Z. Novota, A. Pásztor

ŠK Kmeťovo – FK Activ Veľké Kosihy 6:2 (3:0)
V prvom polčase boli hostia futbalovejším mužstvom. Domáci však dobre bránili a boli veľmi efektívni z protiútokov. V prvom polčase sa im podarilo vstreliť dva góly a v závere polčasu si hostia dali vlastný gól na 3:0. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom dejstva. Hostí treba pochváliť za ich futbalovosť, šance si však nevytvárali. Na druhej strane efektívni hostia pridali do ich siete ďalšie tri góly. Hostia v závere dokázali dvoma gólmi znížiť na konečných 6:2.
Góly: 18. a 58. Mário Mjuller, 23. Ján Sádovský, 42. Branislav Hronec (vl. gol), 61. Peter Mjuller, 90. J. Bobák – 81. a 79. R. Turza (1 z 11m), R: Marián Caňo, 150 divákov
DOMÁCI: T. Mráz – P. Varga, Ján Sádovský, Jozef Švec (56. Tomáš Sádovský), Peter Švec, F. Petráni, Peter Mjuller (61. Matej Jurkáček), Mário Mjuller, Marek Jurkáček (59. J. Bobák), A. Gunda (76. J. Zubek), P. Kršák
HOSTIA: L. Házi – M. Bazinský (64. S. Olajos), T. Illéš (39. M. Inczédi), B. Hronec, A. Tóth, E. Nagy (70. K. Cseh), I. Mayer (67. M. Pivoda), A. Csicsó, G. Maríkovec, Á. Csonka (76. T. Mačanský), R. Turza

OFK Veľký Ďur – MŠK Hurbanovo 2:1 (1:1)
Domáci nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave, keď im z dôvodu zranení chýbalo až šesť hráčov. Napriek tomu sa však dokázali dostať do vedenia hneď v úvode. Hostia dokázali vyrovnať ešte v prvom dejstve po prísne nariadenom pokutovom kope. V druhom polčase Hrubanovčania začali brániť a prevažne sa spoliehali na protiútoky. V týchto situáciách domácich podržal dobre chytajúci Mizerák. Hráči Veľkého Ďuru nakoniec rozhodli o svojom víťazstve minútu pred koncom zápasu.
Góly: 8. I. Tušan, 89. D. Páchnik – 20. Š. Gelle (z 11m), R: Jozef Piaček, 100 divákov
DOMÁCI: A. Mizerák – K. Nádašdy, I. Tušan, D. Osvald, M. Predajniansky, O. Hraška, D. Pajdučák, D. Páchnik, S. Kupča, M. Záhumenský, D. Gregor
HOSTIA: M. Juhás – S. Jóba, D. Hegedüš, P. Kádek, M. Kling, A. Porubszky, Ľ. Nagy (61. M. Tužinčin), N. Mokráš, Š. Gelle, Š. Karvai (29. N. Barton), T. Zajac (78. D. Budai)

ŠK Tvrdošovce – TJ Družstevník Bešeňov 3:2 (1:2)
Hostia sa predstavili ako konsolidovaný tím. Domáci začali príliš ospalo a Benka si pokryť nedokázali. V 33. minúte však Csanda dokázal vyrovnať. Tesne pred koncom polčasu však skúsený Benkó opäť zvýšil v prospech hostí. V druhom polčase domáci pod dojmom vypadnutia ožili. Zvýšili bojovnosť a v 53. minúte dokázali vyrovnať. Po zranení Kosztolányiho hra upadla. V 81. minúte sa však domáci dočkali a po obstreľovaní hosťujúcej brány dokázal Haluza zvýšiť na 3:2.
Góly: 33. a 53. Attila Csanda, 81. S. Haluza – 12. a 40. T. Benkó, R: Peter Bulko, 200 divákov
DOMÁCI: P. Ostrožlík – Š. Buda (60. S. Haluza), I. Bašťovanský, L. Kosztolányi (74. R. Rybár), R. Mikláš, P. Kačerjak (77. Kevin Lakatoš), Jozef Lakatoš, N. Čoknay, D. Császár (90. M. Tkáč), P. Máté, Attila Csanda (90. Enrico Csanda)
HOSTIA: M. Bernátek – T. Benkó, M. Krpelán, J. Varga, P. Valachovič, P. Krajanec, R. Miškovič, R. Vadkerti, D. Brezík, D. Kovács, D. Balogh

ŠK Sokol Starý Tekov – TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 0:4 (0:3)
Dvory, ktoré ešte stále živia nádej na titul prakticky rozhodli o výsledku zápasu už v prvej polovici prvého dejstva, keďže v rozpätí 17. a 23. minúty dokázal Kráľ vstreliť až tri góly. Domáci na tento priebeh už nedokázali odpovedať. Hostia v druhom dejstve uzavreli stav stretnutia na konečných 0:4 gólom Gulyása. Po zaváhaní Marcleovej tak Dvorčania stále živia nádej na titul.
Góly: 17., 21. a 23. V. Kráľ, 69. G. Gulyás, R: Marko Turba, 70 divákov
DOMÁCI: Michal Kúdela – S. Drenka (84. Dávid Kúdela), B. Halabuk (73. M. Žilka), V. Rakica, M. Huszár, M. Šumeraj, J. Jakubík, J. Damian Hostinský (78. Luboš Kúdela), P. Seneši, D. Falat, M. Chmelo (61. Lukas Kúdela)
HOSTIA: Š. Rečka – M. Orémusz, T. Varga, G. Gulyás, M. Illés, A. Holeček, M. Kováč, V. Kráľ (61. E. Haulík), D. Pilný, D. Lövei (26. Z. Pásztó), P. Molda

ŠK Nesvady – FK Marcelová A 2:0 (1:0)
Do Nesvád pricestoval líder tabuľky a odohral sa tu veľmi kvalitný zápas. Domáci sa dostali do vedenia v ôsmej minúte po pokutovom kope. Hostia v prvom polčase mali niekoľko šancí, domáci Slávik však bol proti. Hostia mohli v úvode druhého dejstva vyrovnať, Németh však pokutový kop nepremenil. Stav hráčov na ihrisku sa znížil o jedného hráča na oboch stranách, keď sa po strkanici porúčali pod sprchy Kürti a Hegedüs. O výsledku zápasu rozhodol Magyar v 80. minúte. Hostia si tak šancu na titul mierne skomplikovali.
Góly: 8. a 80. Magyar (1 z PK), R Anton Provodský
DOMÁCI: G. Slávik – M. Czabány, K. Haris, M. Švantner, Z. Kiss (72. M. Benča), R. Kürti, Z. Cingel, A. Molnár, E. Dibúz, G. Hengerics (89. M. Varga), Z. Magyar
MARCELOVÁ: A. Kosťukevič – P. Németh, O. Hegedüs, D. Taibl, V. Kosťukevič, N. Hausleitner (66. R. Voros), E. Wilson Speck, A. Kuruc, J. Dikácz (81. A. Szánta), C. Szórád, A. Bottyán (53. D. Horján)

ZOSTAVA KOLA: Slávik (Nesvady) – Trávnik (Želiezovce), Sádovský (Kmeťovo), Kosztolányi (Tvrdošovce), – Hencz (Okoličná), Padujčák (Ďur), Kráľ (Dvory), Rotík (Želiezovce) – Magyar (Nesvady), Csanda (Tvrdošovce), Mjuller (Kmeťovo)