S dorastencami v zostave tesná prehra FKM

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: Peter Bódi)

FUTBAL

III. LIGA - západ

31. kolo

Topoľčany - ViOn B Vráble 2:6 (2:3)

Vo štvrtkovej predohrávke sa zrodila zaslúžená výhra hostí. Tí už z prvej akcie Švecom takmer otvorili skóre, ale na bránkovej čiare zasiahol Droppa. Úvodný tlak hostia pretavili do vedúceho gólu, keď sa po štandardke Mareka presadil Hamar – 0:1. Prevaha hostí pokračovala, ďalší sľubný center si do vlastnej siete zrazil Pakanec – 0:2. Hostia sa s vedením uspokojili a nechali hrať domácich. Tí v 31. minúte aj znížili na 1:2, keď loptu za brankárov chrbát pretlačil Levák. O tri minúty žlo-modrí po aute stratili loptu a Mikula vyrovnal na 2:2. Vrábľania sa z dvoch gólov rýchlo otriasli a ešte do polčasu vrátil Hlaváč hosťom vedenie – 2:3. Po zmene strán pridal Galamboš štvrtý gól hostí a od tohto momentu už ViOn B Vráble žiadnu drámu nepripustil. V ostatných minútach dokonca ešte strelili hostia ďalšie dva góly a v Topoľčanoch zaslúžene vysoko vyhrali.

Góly: 31. Levák, 34. Mikula – 8. Hamar, 16. vlastný (Pakanec), 43. Hlaváč, 48. Galamboš, 68. Šlachta, 76. Tomiš. R Valentová, bez ŽK, 47 divákov. MFK: Droppa – Kopkáš (60. Húdok), Matejov, Pakanec (61. Maľa), Levák, Rusnák, Pérez, Mikula, Korman, Rama Salim, Švajlen. FC: Pichňa – Balko (79. Nehéz), Hlaváč, Hamar, Tonka - Krkoška, Galamboš (58. Šabík), Marek, Švec (76. Zrubec) - Šlachta (79. Zelník), Kuchta (54. Tomiš). Tréner I. Kasana. (JŠ)

Borčice/P. Bystrica – Beluša 2:1 (2:0)

Lepšie začali domáci, v 9. min Púpala hlavičkoval zblízka tesne vedľa, no o dve minúty po trestnom kope L. Slávik hlavičkou otvoril skóre – 1:0. Hostia zvýšili aktivitu a v 15. min Mišákovu strelu Kováč vyrazil do výšky, ale loptu padajúcu do bránu druhýkrát stačil vytlačiť nad brvno. V 17. min domáci brankár neudržal Gorelkovu strelu, ale nik z hostí loptu nesledoval. V 24. min Gamboš krížnou strelou tesne minul bránu Beluše a v 29. min po Gorelkovej bombe z 30 metrov Kováč loptu vyrazil volejbalovým „bagrom“. V 34. min Gamboš trafil žrď a odrazenú loptu poslal pohotovo do siete Púpala – 2:0. Gorelkova hlavička v 40. min tesne minula žrď a v 43. min Púpala nedotiahol únik, no k lopte sa dostal Čiernik, ale trafil iba žrď. Po prestávke spálil šancu Gorelka, na druhej strane v 55. min zaťko s námahou vytlačil strelu L. Slávika. Hostia prebrali iniciatívu a v 68. min Gorelka z priameho kopu spoza šestnástky vykresal šancu – 2:1. V 79. min J. Valient technickou strelou nezvýšil, a keď v 86. min Gorelkov slabo kopnutý priamy kop Kováč kryl, domáci výhru udržali.

Góly: 11. L. Slávik, 34. Púpala – 68. Gorelka. JOZEF ŠPROCHA

Prievidza – Dubnica 0:1 (0:1)

Domáci v súboji s vedúcim tímom tabuľky nastúpili bez zábran a podali dobrý výkon. Dubnici pomohol rýchly gól, ktorý dal v 10. min. strelou spoza šestnástky Horecký. Prievidza sa snažila, mala náznaky šancí, no dobre organizovaná defenzíva súpera ich vyriešila. Hostia si gólovú šancu nevypracovali a polčas vyhrali 0:1. Do druhej časti nastúpili domáci s ešte väčšou chuťou a v 50. min. nastrelili žrď. Dubničania si uvedomili nebezpečenstvo, preskupili rady a viac domácim nedovolili. Janco dosiahol druhý gól, ktorý pre ofsajd neplatil. Hostia po tesnej výhre sú už iba krôčik od postupu.

Gól: 10. Horecký.

FC Nitra jun. - Púchov 1:2 (1:0)

V prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Hostia si vytvorili viacero gólových situácií, ale domácich podržal dorastenecký brankár Arpáš. V 24. min. išli do vedenia Nitrania, keď Abrahám z priameho kopu prestrelil múr. Po zmene strán sa podarilo hosťom vyrovnať, keď nakopnutú loptu spoza šestnástky prebral na ľavačku Gajdošík a mieril presne. V závere zápasu si Púchov vytvoril tlak, z čoho pramenil aj víťazný gól. Sibanda v 90. minúte vystrelil z 25 metrov priamo do šibenice a nedal brankárovi šancu. Body tak brali skúsenejší hostia, domáci doplatili na mladícku laxnosť a nerozvážnosť.

Góly: 24. Abrahám - 63. Gajdošík, 90. Sibanda. R Sárai, ŽK: Peseky - Sibanda, 80 divákov.

FC: Arpáš - Galko, Rybánsky (80. Mesároš), Pajer (61. Krajčovič), Kinče, Peseky (70. Toma), Lola, Chobot, Vrábel (46. Záhon), Abrahám, Paľo. Tréner A. Štefanka. FK: P. Pilný - Riška, Gajdošík (90. Haviar), Kopiš, Lipták (53. P. Pilný), Pilát, Sibanda, Kvaššay (68. Marman), Vanák, Hrnko (27. Valašík), Brezničan. Tréner E. Pagáč.

Galanta – Nové Zámky 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral slabší futbal. Zaujala iba obrovská šanca Winklera, ktorý z 10 metrov netrafil odkrytú bránu. Na opačnej strane išiel E. Horáček sám na brankára, ale zaváhal a obrancovia ho odzbrojili. Na ihrisku panovali zabezpečené obrany. Po prestávke domáci prestriedali a novici na trávniku rozprúdili hru. So strelou Jakubjaka v 60. minúte si Strelčík poradil. Obrovskú šancu mal o niekoľko minút Kočiš, z desiatich krokov netrafil bránu. Jediný gól stretnutia padol v 76. minúte, Kočiš z piatich metrov nekompromisne prestrelil Strelčíka. Gól mohol streliť aj Lenárt, ktorý išiel sám na bránu, jeho pokus skončil v rukaviciach gólmana FKM. Novozámčania hrali v druhom polčase na jedného vysunutého útočníka. E. Horáček však bol dobre strážený domácimi stopérmi a do vyloženej šance sa nedostal.

Gól: 76. Kočiš. R Drobec, ŽK: Baša (G), 110 divákov. SLOVAN: Šálka – Eliáš, Hlavna, Jakabovič, Tomiš, Winkler (46. Jakubjak), Popluhár (90. Vdovjak), Madarász (46. Lenárt), Kočiš (89. Marafkó), Pecho, Herceg (70. Baša). Tréner A. Štellár. FKM: Strelčík – Ešek, Hanzel, Piskla, Szénási, Obert, Kaman (81. Király), Szitás, P. Horáček (54. Belokostolský), E. Horáček, Švajda. Tréner P. Lérant. TIBOR DROZD

Led. Rovne – Gabčíkovo 1:2 (0:2)

Domáce trápenie pokračovalo, keď v 9. min hostia zachytili rozohrávku a Tóth otvoril skóre. V 11. min po priamom kope Hírešovu nebezpečnú hlavičku brankár hostí kryl, no z protiútoku nekrytý Tóth pridal druhý gól Gabčíkova. Domáci zaskočení dvoma gólovými údermi sa do šancí nedostávali a do kabín išli s dvojgólovým mankom. Po prestávke sa zdalo, že dôjde k obratu, lebo sklári začali svižnejšie. V 55. min Pišta dal kontaktný gól, no to bolo z domácej strane všetko. Vyrovnať sa hráčom Led. Rovní nepodarilo, lebo strelecky sa nevedeli presadiť a hostia si odviezli tri body.

Góly: 55. Pišta - 9. a 14. Tóth. R Šima, ŽK: Ďurovec, Živčic - Gányovics, 180 divákov. ŠK: Izsmán - Gányovics, Lengyel (72. Csóka), Huszár, Polák, Boráros, Tóth (90. Vida), Simon (87. Végh), Bazsó, Sánka (60. Labuda), Krištan. Tréner A. Ollári.

Nemšová – Bánovce 6:0 (3:0)

Domáci boli v zápase lepším tímom a bolo iba otázkou času, kedy sa strelecky presadia. V 23. min dal vedúci gól Stojkov, no hostia kontrovať nedokázali, lebo obrana Nemšovej fungovala bezchybne. V závere polčasu sa presadili Šiko a Petrovič a už do prestávky bolo jasné, ktoo získa tri body. Aj druhý polčas patril domácim, ktorí si vytvorili viacero šancí, no štvrtý gól dal až v 62. min Šiko. V 78. min sa medzi strelcov zapísal aj Svorada – 5:0. Bánovčania z ojedinelej akcie mohli dať čestný gól, no trafili brvno. Tenisovú výhru Nemšovej spečatil päť minút pred koncom Stojkov.

Góly: 23. a 85. Stojkov, 36. a 62. Šiko, 41. Petrovič, 78. Svorada.

V. Ludince – DAC B/Vrakúň 2:1 (0:1)

Zápas sa odohrával za stálej prevahy hráčov Veľkých Ludiniec, aj keď hlavne v prvom polčase boli pred bránou DAC-u bezzubí. Hostia sa ujali vedenia gólom Ivána po rýchlom protiútoku a peknom uvoľnení pred šestnástkou domácej brány. Hráči V. Ludiniec mali v druhom polčase opäť veľkú prevahu, ale góly sa im podarilo vsietiť až v posledných minútach zápasu, keď šťastným strelcom oboch gólov bol Valenta. Najmä jeho druhý gól bol ukážkou jeho skvelej kopacej techniky, keď z priameho kopu prekonal hosťujúceho brankára Slávika.

Góly: 85. a 90. Valenta - 44. Iván. R Patrovič, ŽK: Čtvrtníček, 150 divákov. DRUŽST.: Benkó - Dékány (76. Vígľaš), Podlucký, Kosák (24. Kele), Čtvrtníček, Soboňa (55. Krupánszki), Petráš, Valenta, Matić (59. Letko), Hlaváčik, Horniak (66. Kovács). Tréner M. Mrlák. DAC: Slávik - Somogyi, Naeem, Chabreček, Iván, Viola, Tešlár, Szelle, Trajkovski, Janček. Tréner B. Fodrek. (IP)

Šaľa – Trnava B 2:1 (1:1)

Pre domáci kolektív je každý zápas kľúčovým a existenčným. Proti trnavskej rezerve nastúpili s úmyslom naplno zabodovať. V ôsmej minúte sa vyznamenal bravúrou Takáč, keď vyrazil z desiatich metrov delovku Tubonemiho do šibenice. Omladený kolektív hostí hral veľmi dobre v strede poľa a vyrážal do kontier. V 18. minúte strelu Zolvíka vyrazil Porubský na roh. Po ňom a hrubej chybe domácej obrany zaznamenal Sviatko hlavou vedúci gól hostí. Šaľania mohli v 25. min. vyrovnať, Prúčny z ôsmich metrov po ideálnej prihrávke Kinglseyho prudko prestrelil. Domáci mali viac z hry, vyrovnanie prišlo v 30. minúte. Po prieniku Ninkoviča a presnej prihrávke Tubonemi strelou po zemi vyrovnal. Chemici mohli ísť do kabín s vedením, ale Tubonemi v 35. minúte tesne minul cieľ. Hostia po obrátke prestriedali, domáci ich dostali pod tlak. Najskôr zahodil výbornú príležitosť z malého vápna Plešivka. Ninkovič napálil trestný kop do múru a Tubonemi strieľal tesne nad. Hostia pohrozili v 62. minúte. Martinka bol v prieniku, Porubský zachránil robinzonádou na roh. O tri minúty išiel Kingsley sám na bránu, preloboval nielen gólmana, ale aj tri žrde. V 67. minúte už chemici jasali. Po rohu Kingsley prepasíroval cez dvoch brániacich hráčov vedľa žrde do siete. Mladíci Spartaka sa nevzdávali, v 76. minúte stálo pri Šali šťastie, keď Nemček opečiatkoval hlavou brvno. Šaľa mala v závere ďalšie príležitosti. Tubonemi a po ňom Jurík v dobrých šanciach minuli ciel. Šaľa sa na dôležité víťazstvo nadrela.

óly: 30. Tubonemi, 67. Kingsley – 20. Sviatko. R Papuča, ŽK: Prúčny – Deket, Nemček, 100 divákov. DUSLO: Porubský – Sekulič, Lovska, Ninkovič (80. Surányi), Petráš (71. Kudry), Kingsley (90. R. Tóth), Jurík, Hrano, Plešivka, F. Prúčny, Tubonemi. Tréner: P. Zelenský. SPARTAK: Takáč (46. Miček) – Kollár, Nemček, Deket, Sviatko (58. Prelovský), Jirka (46. Baranovič), Martinka, Gombala, Bango, Jašúrek, Zolvík. Tréner V. Ekhardt. JOZEF SKLENÁR

1. Dubnica 31 24 5 2 73:9 77 (+29)

2. Borčice/PB 31 22 4 5 75:30 70 (+22)

3. Nové Zámky 31 20 4 7 53:29 64 (+19)

4. Led. Rovne 31 18 3 10 49:32 57 (+9)

5. DAC B/Vrakúň 31 15 5 11 47:33 50 (+2)

6. Trnava B 31 16 1 14 57:39 49 (+4)

7. Galanta 31 13 8 10 49:38 47 (-1)

8. ViOn B Vráble 31 12 10 9 53:44 46 (+1)