Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

24.kolo

Svodín - Zemné 0:1 (0:0), Dobrý
Od začiatku to bol jednogólový zápas. V prvom polčase sa odohrával zápas zväčša medzi šestnástkami. Šance sa tvorili na oboch stranách, avšak ani jeden z celkov svoje šance nedokázal premeniť. Po zmene strán to boli hostia, ku ktorým sa priklonilo šťastie a dokázali svoju šancu premeniť. Zápas tak skončil jednogólovým rozdielom.

Semerovo – Komjatice 3:8 (1:4), Hagan 2, Bartko – Garay 5, Marenčák 2, Melichárek
Hostia mali lepší vstup do zápasu, kedy sa im podarilo ujať sa rýchlo dvojgólového vedenia. O niekoľko minút na to však dokázali domáci znížiť. Ešte do konca prvého polčasu hostia dvakrát rozvlnili sieť domácich. Po zmene strán pridali na aktivite domáci, podarilo sa im streliť dva góly. To však hostí neodradilo a pridali na svojej aktivite. Komjatičania do konca zápasu strelili ešte štyri góly a zaslúžene vyhrali.

Michal n. Ž. - Mužla 0:1 (0:1), Lampert
Počas celého zápasu boli domáci lepším mužstvom, zahodili niekoľko šancí. Regulerný gól domácim rozhodca neuznal, čo ich mrzí, pretože nakoniec prehrali jednogólovým rozdielom.

Bánov - Úľany n. Ž. 4:0 (1:0), Paška 2, Farkaš, Németh
Domáci dominoval počas celých 90 minút, hostí nepripustili do žiadnej vážnejšej šance. PO pekných akciách dokázali skórovať až štyrikrát.

SkryťVypnúť reklamu

Trávnica - Dolný Ohaj 4:2 (0:2), Lontoš, Mach, Markusek, Smreček - Ferus, Pétery
Vo vyrovnanom prvom polčase sa dostali hostia do dvojgólového vedenia, keď využili svoju silnú zbraň, najprv sa presadili po oute a následne po chybe domáceho brankára keď ho od polky ihriska preletela lopta. Do druhého polčasu nastúpili domáci ako vymenený, v 48 minúte bolo už vyrovnané. Domácim to dodalo sebavedomie a naďalej pokračovali v nátlakovej hre a podarilo sa im streliť aj ďalšie dva góly. Hosťujúci brankár podal nadštandardný výkon.

Lipová - Vlkas 2:1 (1:0), Opeta, Harmata - Kocsi
Domáci začali s obrovským náporom, hostia sa stiahli na vlastnú polovicu a vyčkávali. Domáci dali v 45. minúte po odrazenej lopte gól do šatne. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia dokázali z ojedinelej šance vyrovnať. Následne o pár minút bol vylúčený domáci stopér po druhej žltej karte, avšak i napriek tomu dokázali domáci uhrať zápas. Vo veľmi slabom zápase sa môžu domáci tešiť z troch bodov, s predvedenou hrou nemôže byť nikto spokojný.

Veľký Kýr- Hul 8:0 (2:0), Šebík 2, Malý,K.Száraz, B. Bátora, D. Bátora,Sendrei, M. Száraz
Počas celého zápasu sa hralo pred súperovou bránou, domáci z množstva šancí dokázali skórovať „len“ osemkrát. Hostia sa nedostali na polovičku súpera, ktorého neohrozili ani jednou šancou.

Černík – Mojzesovo 2:1 (1:1), Ďuráč, Pečimuth – Hoppan.
V susedskom derby šli do vedenia v polovici prvého dejstva hostia zásluhou Hoppana, ale ešte do prestávky vyrovnal Ďuráč. Bojovnejší domáci strhli po zmene strán víťazstvo na svoju stranu.

Zostava kola: Solár (D.Ohaj)-Garay (Komjatice), Gajdoš(Michal), Barták (Bánov),Lontoš (Trávnica) Paška (Bánov) T.Slovák (Vlkas), Harmata (Lipová) J. Száraz (V. Kýr), Andris (Svodín), Ficza (Zemné).

Dohrávka 19.kola

Mužla - Černík 5:0 (2:0), Lampert 2. Müller, Pathó, Déri.

9. Svodín 24 9 5 10 46:52 32 (-4)

10. Úľany nad Žitavou 24 10 0 14 42:47 30 (-6)

11. Vlkas 24 8 3 13 37:50 27 (-9)

12. Michal nad Žitavou 24 8 3 13 34:64 27 (-9)

Komoča – Maňa 4:1 (0:0), Szabó, Ďurica,Kiss – Matiš, vlastný
V prvom polčase sa hralo vyrovnane, ani jeden z celkov sa nedokázal strelecky presadiť i keď aktívnejší boli od začiatku domáci. Po zmene strán sa gólová vlna prelomila. Domáci sa dostali do vedenia keď si vlastný gól strelil hosťujúci Chovan. Od toho momentu mali domáci záápas jednoznačne vo svojich rukách, podarilo sa im ešte trikrát rozvlniť sieť súpera, z toho raz krástnou strelou z priameho kopu. Hostia v závere už len skorigovali výsledok.

Nána - Rastislavice 3:2 (0:1), Vlacsuha, Kovács,Farkaš-Arpáš, Sýkora
V úvodnej štyridsaťpäťminutovke dokázali streliť hostia gól.Po zmene strán domáci zvýšili svoju aktivitu a v 48. minúte sa im podarilo vyrovnať.O pár minút neskôr sa dostali do vedenia opäť hostia, avšak domáci vyrovnali znova, tentoraz z pokutového kopu. O víťazovi zápasu rozhodol pekným gólom v 90. minúte domáci Farkaš.

Čechy - Šurany „B“- 2:1 (2:1), Kádár, Dózsa – Kuruc
Do rýchleho vedenia sa dostali hostia, ktorým sa podarilo streliť gól už v 9. minúte. Ich radosť však netrvala dlho, nakoľko domáci dokázali v priebehu pätnástich minút zápas otočiť. Druhý polčas sa už len dohrával bez výraznejších šancí.

Štúrovo „B“- Jasová 3:2 (1:0), Virág, Flender, Vavrík – Kršák2
Diváci mohli vidieť v prvom polčase len jeden gól, kedy sa z pokutového kopu presadil Virág. Po zmene strán zvýšili aktivitu domáci, strelili gól, avšak hostia dokázali znížiť. Následne domáci pridali ďalší gól. Hostia v závere zápasu strelili gól na končených 3:2.

Gbelce - Tvrdošovce 4:2 (1:0), Chudý 2, Radosa, Dolák – Kačerjak, Máté
Domáci boli od začiatku zápasu aktívnejší, do vedenia sa dostali v polovici prvého polčasu. Po zmene strán pridali ďalší gól. Hostia následne zvýšili aktivitu a dokázali vyrovnať po góloch Mátého a Kačerjaka. Tieto góly domácich nabudili a striedajúci Chudý pridal v posledných piatich minútach dva góly.

Radava - Strekov 3:1 (1:0), Kiripolský 2, Melišek- Hajnovič
Aktívne hrajúci domáci sa hneď v úvode stretnutia dostali do vedenia, do polčasu však skórovať nedokázali. Po zmene strán hostia vyrovnali po štandardnej situácii. Domáci následne pridali ďalšie dva góly, kedy sa najprv presadil Melišek a o pár minút aj Kiripolský z pokutového kopu.Zápas tak zaslúžene vyhrali.

Kolta - Bruty 1:0 (0:0), Garai
V prvom polčase sa hralo vyrovnane. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami, oba celky si vypracovali niekoľko šancí, avšak ani jeden z nich ich nedokázal premeniť. V druhom dejstve 46. minúte sa presadili domáci po štandardnej situácii , čím stanovili aj konečný výsledok.
1. Tvrdošovce B 20 14 1 5 67:25 43 (+13)

20. kolo
Pozba – Dubník 3:1 (1:1), Rob. Kovács, Varga, Šarfözi – Jakab (11 m)
Jatov – Kamenín 4:2 (2:0), Otruba, Šemrinec, Lénárt, Šimko (11 m) – Molnár, Tóth.
Bardoňovo – Obid 3:0 (2:0), D. Baláž 2, Czíria.
Kamenný Most – Palárikovo 5:2 (1:1), Škvarenina 2, Árendás 2, Pongrácz – Ďuriš (11 m), Hausleitner.
Podhájska – Dedinka 10:0 (4:0), Ševčík 3, Sládeček 3, Nagy 2, Kanás, Podhorec.
Belá – Nová Vieska 3:0 (1:0), Mészáros 2, Szabó
Andovce – Kamenica n/Hr. 1:0 (0:0), Nagy (11 m).
1. Podhájska 20 20 0 0 136:14 60 (+30)
2. Pozba 20 17 0 3 106:17 51 (+21)
3. Palárikovo 19 13 0 6 65:36 39 (+12)
4. Kam. Most 20 12 1 7 65:48 37 (+7)
5. Kamenica 20 10 1 9 41:31 31 (+1)