V 24. kole vonku vyhrali iba Dvory, líder Levičanov nešetril

V utorok sa hrali zápasy odloženého 17. kola

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

FUTBAL

V. LIGA - východ

24. kolo

Marcelová A – FK Slovan Levice 6:0 (2:0). Domáci nastúpili do zápasu gólom z pokutového kopu. To ich nakoplo a do konca prvého polčasu sa im darilo dostávať sa do šancí. Skóre prvého polčasu uzavrel Kuruc tesne pred jeho koncom. Domáci pokračovali vo svojom ofenzívnom výkone aj v druhom polčase a do siete súpera dokázali postupne pridať ďalšie štyri góly.
Góly: 15. Peter Németh (z 11m), 45. a 55. A. Kuruc, 75. E. Wilson Speck, 78. A. Sánta, 88. Gábor Batár (vl. gol), R: Marko Turba, 200 divákov
DOMÁCI: L. Jurčina – Peter Németh, O. Hegedüs (71. C. Szórád), Gabriel Németh (8. D. Horján), A. Bottyán, Vladimir Kosťukevič (62. V. Varga), N. Hausleitner (81. R. Viderman), E. Wilson Speck, A. Kuruc (76. A. Sánta), J. Dikácz, D. Taibl
HOSTIA: E. Bielik – A. Suljič, G. Batár, L. Ferencz (64. L. Nagy), J. Guláš, D. Hajdamár, D. Kazár, G. Gyurcsek, G. Švec (52. T. Sedmák), R. Bačík, F. Králik (46. N. Švajko)

SkryťVypnúť reklamu

MŠK Hurbanovo – ŠK Sokol Starý Tekov 4:0 (3:0). Domáci konečne nastúpili v plnej zostave, na rozdiel od hostí, ktorí pricestovali len jedenásti. Od úvodu sa hra odvíjala v prospech domácich, ktorí si vytvárali množstvo šancí. Vedenia ja sa ujali v 30. minúte, keď sa hlavou presadil Porubszky. Do polčasu domáci dokázali pridať ešte dva góly do siete hostí a vybudovali si tak dôležité vedenie. V druhom dejstve pokračovala predvaha domácich. Skóre uzavrel v 65. minúte striedajúci Karvai. Do konca zápasu sa už len dohárvalo.
Góly: 30. A. Porubszky, 37. N. Mokráš, 44. D. Budai, 65. Štefan Karvai, R: Mário Revay, 100 divákov
DOMÁCI: M. Juhás – D. Hegedüš, Z. Pastorek (72. S. Jóba), P. Kádek, M. Kling, R. Szántó, N. Mokráš, Š. Gelle (82. N. Barton), Ľ. Nagy (63. Marek Karvai), A. Porubszky (55. Štefan Karvai), D. Budai (72. T. Zajac)
HOSTIA: Michal Kúdela – Lukas Kúdela, M. Chmelo, M. Huszár, V. Rakica, P. Seneši, D. Falat, Dávid Kúdela, J. Bagala, B. Halabuk, Luboš Kúdela

FK Activ Veľké Kosihy – ŠK Tvrdošovce 3:2 (0:2). Domáci v úvode zatlačili svojho súpera, v zakončení však predviedli streleckú nemohúcnosť. Naopak do vedenia išli dvoma gólmi hostia a domáci sa v polčasovej prestávke obávali o výsledok. V druhom polčase domáci predviedli dokonalý obrat, ktorý však začal až v 70. minúte. Troma gólmi stav stretnutia otočili. V závere však Házi ešte musel čeliť nebezpečnému hlavičkovému pokusu hostí, ktorý ale dokázal zneškodniť. Domáci si tak vydreli víťazstvo v záverečných minútach.
Góly: 70. a 78. Á. Csonka, 75. A. Tóth (z 11m) – 31. Jozef Lakatoš, 32. A. Csanda, R: Norbert Urblík, 90 divákov
DOMÁCI: L. Házi – B. Hronec, A. Csicsó, M. Bazinský, T. Illéš, A. Tóth, E. Nagy (90. S. Olajos), M. Inczédi, G. Maríkovec, Á. Csonka, T. Mačanský
HOSTIA: V. Tóth – S. Vincze, V. Ladics, A. Csanda (75. N. Čoknay), L. Kosztolányi, P. Kačerjak, I. Bašťovanský, Jozef Lakatoš, P. Máté, Š. Buda (54. Kevin Lakatoš), L. Szikora

FK Slovan Šahy – OFK Veľký Ďur 6:2 (2:2). V okresnom derby mohli vidieť diváci dobrý futbal. Úvod stretnutia vyšiel lepšie hosťujúcim hráčom, keď v 6. minúte Pajdučák a v 9. min Dean Páchnik skórovali a bolo to 0:2. Domáci neskladali zbrane a v 29. minúte Hamdaoui z penalty znížil na rozdiel gólu a v 34. minúte si Kupča dal vlastný gól – 2:2. Po zmene strán domáce mužstvo išlo za víťazstvom a postupne zvyšovali svoj náskok. V 47. minúte Hamdaoui z 11 m kopu – 3:2. V 57. minúte sa presadil Bence a domaci viedli už rozdielom dvoch gólov. Hostia sa snažili niečo urobiť s výsledkom, ale ostalo len pri snažení. V závere stretnutia striedajúci hráči Urblík a Gáspár spečatili vysoké víťazstvo domáceho tímu.
Góly: 29. A. Hamdaoui (z 11m), 34. Simon Kupča (vl. gol), 47. A. Hamdaoui (z 11m), 57. B. Pál, 86. E. Gáspár, 82. J. Urblík, A. Hamdaoui – 6. D. Pajdučák, 9. D. Páchnik, R: Martin Záhumenský, 200 divákov
DOMÁCI: Ľudovít Belák – L. Bolyo, L. Studva, M. Misko, B. Križan, B. Pál, A. Hamdaoui (60. E. Gáspár), Z. Gyepes, P. Tran Anh, Kristián Belák (70. J. Urblík), B. Kováč
HOSTIA: A. Mizerák – K. Nádašdy, R. Mudroň, M. Predajniansky, O. Hraška, D. Pajdučák, R. Čejtei, D. Gregor (46. D. Osvald), Ľ. Smiknya, D. Páchnik (85. K. Slabý), S. Kupča (63. I. Tušan)

FK Chotín – TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 0:5 (0:4). O zápase bolo rozhodnuté už v prvom polčase, kedy Kráľ v priebehu dvadsiatich minút dokázal vstreliť štyri góly. V druhom polčase sa zápas už len dohrával. V jeho závere hosťujúci Pilný uzavrel na konečných 0:5.
Góly: 15., 23., 29. a 35. V. Kráľ, 80. D. Pilný, R: Markus Šinka, 100 divákov
DOMÁCI: L. Hallman – R. Sátek (38. Z. Lucza), M. Banda, N. Czibor (82. Á. Tóth), Nicolas Šipoš, R. Blaho, J. Ferenczi (69. István Csintalan), J. Nagy (46. Z. Novota), Gábor Csintalan, B. Lesko, A. Pásztor
HOSTIA: O. Shpak (61. Š. Rečka) – E. Haulík, T. Varga, P. Molda, G. Gulyás (75. D. Pilný), D. Lövei (75. A. Demeter), M. Orémusz, V. Kráľ, M. Illés (83. A. Huttner), A. Holeček, Z. Pásztó

TJ Družstevník Bešeňov – FC Okoličná na Ostrove 3:0 (3:0). O zápase rozhodli domáci už v jeho prvej polhodine troma gólmi. Svoju dominanciu domáci potvrdzovali aj v druhom polčase, všetok gólový prach si však už vystrielali už v tom prvom. Skóre zápasu sa teda už nemenilo.
Góly: 4. T. Benkó, 14. M. Krpelán, 29. D. Brezík, R: Akos Juhos, 150 divákov
DOMÁCI: M. Bernátek – T. Benkó, M. Krpelán, J. Varga, P. Valachovič, P. Krajanec, R. Miškovič, R. Vadkerti (64. K. Recska), D. Brezík (71. Z. Gubó), D. Kovács, N. Eliás (64. D. Balogh)
HOSTIA: N. Bartal – I. Meleg, Z. Halász, Ondrej Filko, G. Rigó, Z. Gacsal, T. Farkas (29. M. Hrabovský), M. Mészáros (72. T. Cseh), A. Csinger, Š. Uzola (68. P. Hencz), Matej Filko (76. R. Nyilas)

TJ Salka – ŠK Nesvady 2:1 (1:0). V Salke sa odohral vyrovnaný zápas dvoch tabuľkových susedov. Po vyrovnanej hre v prvom polčase sa v jeho závere dostali domáci do vedenia gólom Dajcsa. Na tento gól nadviazal v úvode druhého dejstva Balász a zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Hosťujúca snaha o skorigovanie výsledku vyústila len k jednému gólu z kopačky Molnára. Domáci si tak vybojovali jednogólové víťazstvo.
Góly: 41. G. Dajcs, 52. K. Balázs – 71. A. Molnár, R: Peter Žember, 355 divákov
DOMÁCI: O. Prohászka – R. Varga (69. A. Sliva), M. Toběrný, Adrián Štugel, P. Čizmár (89. J. Blaskó), E. Horváth (46. K. Balázs), P. Horňan, G. Dajcs, M. Király, R. Pasztorok, Roland Štugel (75. E. Gálik)
HOSTIA: G. Slávik – M. Czabány, K. Haris, M. Švantner (69. Z. Kiss), N. Halanda (85. S. Rebroš), E. Dibúz, Z. Cingel (88. R. Kürti), M. Benča, A. Molnár, G. Hengerics, Z. Magyar

ŠK Kmeťovo – MŠK Želiezovce 5:1 (2:1). Domáci dokázali zužitkovať svoju prevahu z úvodu zápasu a dostali sa do dvojgólového vedenia. Potom však poľavili v tempe, čo využili hostia na zníženie gólového rozdielu. V druhom dejstve sa domáci opäť herne prebudili a začali si vytvárať šance. Svojmu súperovi dokázali nastrieľať ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 5. F. Petráni, 19. J. Bobák, 64. Mário Mjuller (z 11m), 66. P. Varga, 80. Peter Mjuller – 31. D. Burin, R: Ivan Gembický, 120 divákov
DOMÁCI: T. Mráz – Ján Sádovský (46. Peter Mjuller), P. Varga, Jozef Švec, P. Šulík (46. Ján Švec), F. Petráni, Marek Jurkáček, M. Juhás (78. Peter Švec), J. Bobák (46. Tomáš Sádovský), Mário Mjuller (67. P. Kršák), A. Gunda
HOSTIA: Z. Csenger – D. Páchnik, R. Szokol (73. D. Palovčík), J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, K. Füle, M. Černák, G. Dulai, D. Burin, F. Vašíček
ZOSTAVA KOLA: Prohászka (Salka) – Varga (Kmeťovo), Hronec (Kosihy), Bence (Šahy) – Petráni (Kmeťovo), Mokráš (Hurbanovo), Csonka (Kosihy), Studva (Šahy) – Kráľ (Dvory), Kuruc (Marcelová), Csonka (Kosihy).⋌PATRIK BUJNA

Výsledky odloženého 17. kola

Hurbanovo - Salka 3:0 (2:0), Szántó (p.k.), Mokráš, M. Karvai

Nesvady - Chotín 1:0 (0:0), Magyar

St. Tekov - Tvrdošovce 5:1 (3:0), Šumeraj, Hostinský, Nespešný, Bagala, vl. (Bašťovanský) - Szikora

Okoličná n/O. - V. Ďur 4:2 (1:0), Halász 2, Gacsal, Uzola - Predajniansky, Pajdučák

Levice - Želiezovce 2:0 (1:0), Janúrik, Švec

Dvory n/Ž. - Kmeťovo 4:1 (3:1), Kráľ 2, Haulík, Holeček - Petráni

Marcelová - Šahy 5:0 (2:0), Hegedüs, Speck, Kuruc, Hausleitner, vl. (Pál)

Bešeňov - FK Activ 2:1 (2:0), Benkó, Valachovič - Turza

1. FK Marcelová 24 18 3 3 67:20 57 (+21)

2. TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 24 16 4 4 74:25 52 (+16)

3. TJ Družstevník Bešeňov 24 14 3 7 48:33 45 (+9)

4. MŠK Hurbanovo 24 12 2 10 48:41 38 (+2)

5. FC Okoličná na Ostrove 24 10 8 6 37:39 38 (+2)

6. FK Activ Veľké Kosihy 24 10 7 7 51:46 37 (+1)