Stratené body sú späť

Nové Zámky triumfovali v Gabčíkove.

Eduard Horáček bol autorom víťazného gólu Novozámčanov v GabčíkoveEduard Horáček bol autorom víťazného gólu Novozámčanov v Gabčíkove (Zdroj: Peter Bódi)

III. LIGA - západ

Topoľčany – V. Ludince 0:6 (0:2)

Pred slabou diváckou kulisou mál zápas opäť jednoznačný priebeh. Hostia sa už v 15. minúte zaslúžene ujali vedenia a ešte do polčasu Podluckým navýšili vedenie na 0:2. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil, hostia boli lepší na lopte a v priebehu piatich minút odskočili už na 0:4. V ďalšom priebehu hostia si pohodlne udržali vedenie, ktoré ešte po dvoch akciách navýšili na konečných 0:6. Z domácej strany to bol veľmi slabý výkon, hostia zaslúžene vyhrali.

Góly: 15. a 53. Soboňa, 36. Podlucký, 58. K. Matić, 68. Kele, 81. Semeniuk. R Pecek, 50. MFK: Droppa – Matejov, Števko, Kopkáš (46. Húdok), Pakanec, Rusňák, Švajlen, Isak, Rama Salim, Pérez, Mikula. TJ: Kolčár – Krupánszki, Podlucký, Kosák (46. Kovács), Čtvrtníček (70. Hlaváčik), Soboňa (63. Semeniuk), Letko (64. Kele), Petráš, Vígľaš (46. Dékány), Matić, Horniak. (JŠ)

Borčice/P. Bystrica – Bánovce 1:1 (1:1)

V 11. min Vala zachraňoval pred Zitom, ktorý v 27. min po chybe obrany zakončil protiútok vedúcim gólom 0:1. O päť minút po Borisovom úniku L. Slávik strelou k žrdi vyrovnal. Lastovica o chvíľu kryl strelu Oravca. Korček vyrazil Čiernikovu strelu v závere polčasu a Vala prestrelil. V 52. min L. Slávik po rohu tesne minul a v 60. min hlavičku hosťujúceho Tabaka Lastovica reflexívne vyrazil na roh. Korček na druhej strane vychytal Borisa a L. Slávik mieril nepresne v 68. min. V 77. min L. Slávik resp. Turoň šance nevyužili. V závere domáci tlačili, no bránu netrafili Čiernik ani L. Slávik. V 85. min strelu L. Slávika vykopol z prázdnej brány Tabak a Mravec minul odkrytú bránu.

Góly: 32. L. Slávik – 27. Zita.

Led. Rovne – Púchov 3:0 (2:0)

Domáci chceli ukončiť sériu štyroch prehier, kým hostia chceli bodovať. Po opatrnom začiatku mal veľkú šancu hosťujúci Marek Gajdošík, no zblízka netrafil bránu. Sklári pridali, vypracovali si šance, ale bezgólový stav trval až do 28. min. T. Púček z 25 metrov z priameho kopu otvoril skóre a o štyri minúty po narážačke sa dostal pred Cúcika Náther a zvýšil na 2:0. V stup do druhého polčasu vyšiel Led. Rovniam, kedy si v 50. min na behol na prihrávku M. Buček, prenikol obranou a zvýšil na 3:0. Po góle si už mužstvá gólovú šancu nevypracovali a domáci dotiahli zápas do víťazného konca.

Góly: 28. T. Púček, 32. Náther, 50. M. Buček.

Šaľa - Beluša 1:1 (1:1)

V zápase s Nemšovou prišlo Duslo o zranených Kochana a Ďatka, zdravý nebol ani Tubonemi, a tak dostávajú veľa priestoru šalianski dorastenci. Skúsený celok hostí hral dobre v strede poľa a Mikuška pohrozil strelou tesne nad. Domáci odpovedali pokusom Galbavého z 12 m. V 26. min. brankár Zaťko včasným vybehnutím zmaril šancu Kingsleymu. Do vedenia išlo Duslo v 34. min., keď sa Petráš predral cez dvojicu obrancov a jeho presnú prihrávku zúžitkoval Kingsley na vedúci gól, keď prestrelil vybiehajúceho brankára. Hostia napriek tomu, že mali loptu v častejšom držaní, vyrovnali po náhodnom odkope, keď si starý lišiak Mišutka zabehol za obranu chemikov a z 20 m preloboval domáceho brankára Porubského (pozn.: pre zranenie však ihneď odstúpil). Po obrátke nastúpilo Duslo s úmyslom strhnúť víťazstvo na svoju stranu a dostalo súpera pod tlak. Na kolmicu kapitána Lovsku si nabehol Kingsley, ale jeho strelu z 10 m bravúrne vyrazil Zaťko zo šibenice na roh. V ďalšej dobrej streleckej príležitosti bol Ninkovič. Beluša mala v II. polčase iba jedinú príležitosť na zmenu skóre, ale po strele Gorelku sa vyznamenal brankár Porubský. Záverečná polhodina sa niesla v znamení prevahy domáceho kolektívu, ktorý si vypracoval viaceré šance (Ninkovič, Kingsley, Plešivka, Tubonemi). Rozhodnutie mohlo padnúť v nadstavenom čase, keď obrana hostí nestačila na rýchleho Kingsleyho a faulovala ho v pokutovom území. Tubonemi však z neho poslal loptu vedľa žrde. V jarnej odvete je to tretia zahodená šalianska penalta.

Góly: 35. Kingsley - 41. Mišutka. R Sárai, ŽK: Gorelka, Mikuška, Novisedlák, Jurga, Zaťko, Kršák, 130 divákov. DUSLO: Porubský - Lovska, Hraňo, Sekulič, Jurík - F. Prúčny (76. Surányi), Petráš, Plešivka, Ninkovič - Galbavý (60. Tubonemi), Kingsley. KOVO: Zaťko - Hrenák, Kršák, Mišák, Martinka (75. Rosina), P. Gajdošík (87. Šebík), Jurga, Novisedlák, Mikuška, Mišutka (44. Ďuriš), Gorelka. JOZEF SKLENÁR

Galanta - Dubnica 0:0

Hráči neporušili pravidlá BOZP, snažili sa vykonávať všetko v rámci noriem. V prvom polčase mali viac šancí domáci, pomáhal im vietor v chrbte. Prvá strela prišla v 5. minúte, zo 17 m to skúšal Hlavna. O desať minút Jakúbek hlavou po štandardke ohrozil bránu FC, ale mieril nad. V 32. min. po rohovom kope hostí išla hlavička Vujoševiča nad. V 35. min. strela Eliáša z 20 m minula bránu. V závere polčasu to skúšal po rýchlej kombinácii Jakúbek, trafil však presne do Šálku. V druhom dejstve sa domáci stiahli, Dubnica sa snažila využiť vietor, ale pozorná domáce defenzíva im veľa nedovolila. Šance sa rodili iba sporadicky. Aktívny Jakúbek po hodine hry strieľal tesne vedľa. Strela striedajúceho Častulína neskončila v sieti. Poslednú šancu mal Zahranyčnyj, jeho strela bola zblokovaná v šestnástke. Zaslúžená deľba bodov, ani jeden z tímov si výraznejšiu šancu nevypracoval.

R Patrovič, ŽK: Lenárt - Beňo, 150 divákov. SLOVAN: Šálka - Eliáš, Jakabovič, Vdovjak, Tomiš, Hlavna, Jakubjak (81. Winkler), Madarász (63. Lenárt), Kočiš, Pecho, Herceg (87. Marafkó). Tréner A. Štellár. FK: Digaňa - Pagáč, Jakúbek, Václav, Štefánek, Suchý, Vujošević (85. Klemens), Janco (81. Zahranyčnyj), Beňo, Čurik (63. Častulin), Horecký (58. Buček). Tréner P. Jakuš. TIBOR DROZD

Gabčíkovo - Nové Zámky 0:1 (0:1)

V Gabčíkove po stretnutí s Púchovom došlo ku zmene pri kormidle, Jozefa Majoroša vystriedal Attila Ollári. Domáci začali sústredene, útočne, ale bránu súpera neohrozili. V 25. min. udreli hostia. Po priamom kope z ľavej strany loptu hlavou predĺžil pred bránu E. Horáček, Bazsó loptu iba pohladil a nešťastným tečom prekonal Izsmána. Vlastenec poznačil výkon, podlomil sebavedomie Gabčíkovčanov, ktorí v prvom polčase nedokázali ohroziť Strelčíka. Hneď po prestávke mohol vyrovnať Gányovics, domáci obranca nikým neatakovaný z päťky hlavičkoval nepresne. V 52. min. Bazsó ekvilibristicky sa oprel do lopty, lenže tá zasvišťala nad brvnom. Na opačnej strane v 60. min. mal vychýlenú mušku Piskla, jeho hlavička išla nad. V 67. min. sa ocitol v gólovej šanci Švajda, Izsmán však zachránil. Domáci prestriedali, búšili do súpera a veru mohli aj vyrovnať. Pri Lengyelovej tutovke v 90. min. sa prezentoval bravúrnym zákrokom Strelčík. Napokon kompaktnejší, futbalovejší hostia získali na Žitnom ostrove tri body.

Góly: 25. vlastný (Bazsó). R Hulínek, ŽK: Tóth, Huszár - Szénási, Dione, 200 divákov. ŠK: Izsmán - Simon (86. Végh), Gányovics, Huszár, Krištan, Tóth, Bazsó (79. Vida), Lengyel, Csóka (73. Sánka), Polák, Boráros. Tréner A. Ollári. FKM: Strelčík - Hanzel, Piskla, Szénási, Mocyk, Dione, Obert, E. Horáček, Kuridze (73. Kaman), Body, Švajda (83. P. Horáček). Tréner P. Lérant. ŠTEFAN ÁGH

FC Nitra jun. - Nemšová 2:2 (2:1)

Vo vyrovnanom zápase išli hostia do vedenia po chybe brankára Šípoša, ktorý zle vybehol a Šiko ho poľahky prehodil. Následne sa Nitrania viac začali tlačiť do útoku. Vo viacerých šanciach sa ocitol Zelenka. V 30. min. prišiel center z ľavej strany a Vencl hlavičkou vyrovnal. O štyri minúty smeroval do súperovej šestnástky ďalší center zľava, do vzduchu sa zavesil Lola a zvýšil skóre. Podobný obraz hry bol aj v druhom polčase. Zelenka sa ocitol v dobrej pozícii, jeho strela opečiatkovala žrď. V závere stretnutia hostia vrhli všetky sily do útoku a podarilo sa im vyrovnať v samom závere po rohovom kope. Nemšová vyťažila z minima maximum.

Góly: 30. Vencl, 34. Lola - 16. Šiko, 90. Beňo. R Gádoši, ŽK: Macho - Rudič, Mikloš, Šiko, Petrovič, 100 divákov. FC: Šípoš - Fabiš, Galko (62. Krajčovič), Vencl, Chovanec (65. Kinče), Macho, Peseky (81. Pajer), A. Fábry (46. Záhon), Chobot, Lola, Zelenka (71. Vrábel).

ViOn B Vráble - Trnava B 3:0 (1:0)

V súboji dvoch rezervných tímov sa stretli tabuľkoví susedia. Už v 5. min. našiel domáci Zrubec centrom voľného Šašinku, ten si loptu umne spracoval, ale jeho tvrdý pokus Takáč nohami vyrazil. V 20. min. Šlachta hlavičkoval mimo. O deväť minút neskôr si to ale tento hráč vynahradil, keď mu Marek trestňák zboku posadil priamo na jeho hlavu a nechytateľne vsietil. Trnava sa k prvým šanciam dostala až v závere polčasu. V 43. min. Zolvík v úniku posunul loptu Jansovi, ten však technicky tesne minul. O minútu hlave Martinku chýbal dôraz aj presnosť. Hneď po zmene strán Sviatko preveril bdelosť gólmana. O pár sekúnd však na druhej strane kiks Kišša využil na získanie lopty Šašinka a svoj nájazd na brankára chladnokrvne pretavil na druhý gól. V 62. min. vyslal jedovatý projektil pri tyč Malaševski, ale Pichňa bol pozorný. O dve minúty po pase mal tutovku na nohách domáci Baggio, avšak v nájazde brankára neobišiel. Tento Brazílčan nepochodil ani onedlho, keď obaľovačkou po výške minul svätyňu decimetre. V 79. min. zoči-voči Takáčovi zlyhal aj Krkoška a následná dorážka Šašinku letela tesne nad bránu. V poslednej minúte po faule na Baggia pečatil skóre na rozdiel triedy z penalty jeho krajan Renan. Vrábľania si tak v desiatom jarnom vystúpení po šiestich remízach a dvoch prehrách pripísali po dobrom výkone na svoje konto rovnako druhú výhru.

Góly: 28. Šlachta, 48. Šašinka, 90. Renan (11 m). R Papuča, ŽK: Rumanko - Janso, ČK: 89. Janso (T), 181 divákov. FC: Pichňa - Balko, Hlaváč, Horník, Tonka (64. Husár), Marek, Šabík (76. Renan), Zrubec (46. Baggio) - Šašinka (86. Kuchta) - Krkoška (80. Rumanko), Šlachta. Tréner I. Kasana. ĽUBOŠ MODZGA

DAC B/Vrakúň – Prievidza 2:2 (2:0)

Hral sa zápas slušnej úrovne. Rezerva mala ideálny vstup do stretnutia, po spätnej prihrávke otváral skóre Iván. Rýchly gól domácim pomohol, hrali aktívne. Po individuálnej akcii zvýšil na 2:0 Liašenko. V druhom polčase boli pre zmenu lepší baníci. Zvýšili aktivitu a po dvoch hrubých individuálnych chybách domáceho tímu vyrovnali. Oba mančafty si polčasy rozdelili, remíza teda sedí.

Góly: 2. Iván, 38. Liašenko – 54. Šlabjar, 82. Jánošík. R Fehér, ŽK: Jánošík (P), 150 divákov.

DAC B: Somogyi – Naeem, Chabreček, Iván, Viola, Tešlár, Liašenko (76. Fronc), Rymarenko, Varga, Szelle (67. Taritaš), Janček. Tréner B. Fodrek. FC: Geráth – Krčík, Šifalovič, Sluka, Gunda (46. Šlabjar), Belanec, Kopál, Krčík, Jánošík, Lazár, Kozák. Tréner V. Helbich. (BL)

1. Dubnica 27 21 5 1 67:7 68 (+26)

2. Borčice/PB 27 18 4 5 64:27 58 (+16)

3. Nové Zámky 27 17 4 6 41:27 55 (+16)

4. Led. Rovne 27 17 3 7 45:23 54 (+12)

5. DAC B/Vrakúň 27 14 5 8 43:25 47 (+2)

6. Nitra jun. 27 13 5 9 50:34 44 (+2)

7. Galanta 27 12 7 8 44:31 43 (+1)