Utorok, 21. august, 2018 | Meniny má Jana

Trebišov bránil v Komárne húževnato

Víťazstvo a druholigová definitíva pre KFC

Radosť futbalistov KFC z víťazstva aj zo záchrany v II. lige.(Zdroj: Roman Guliš)

FUTBAL

II. LIGA

28.kolo
Komárno – Trebišov 1:0 (1:0)
Domáci nastupovali na zápas pred skvelou návštevou s vedomím, že pri víťazstve a priaznivých okolnostiach, si môžu zabezpečiť druholigovú definitívu už po tomto stretnutí, čo sa napokon aj stalo, ale nerodilo sa to vôbec ľahko.
Do Komárna totiž v sobotu zavítal súper, ktorý síce smerom dopredu bol takmer neškodný, ale zato mal perfektne prepracovanú defenzívu a tak sa Komárňania dostávali do šancí iba veľmi ťažko. V prvej štvrťhodine stojí za zmienku iba Matičov trestný kop, ktorý vyboxoval brankár hostí Giertl. V polovici stretnutia na prudký prízemný center aktívneho Popoviča nedosiahol na vzdialenejšej žrdi Duda.
V 33. minúte mali domáci najväčšiu šancu prvého dejstva, ale ani Nurkovič a následne ani Popovič nedokázali loptu dopraviť z dobrej pozície do siete. Krátko pred prestávkou videl v pokutovom území hostí hlavný arbiter stretnutia faul na domáceho Dudu a nariadil pokutový kop, čo hostia iba veľmi ťažko niesli. Z bieleho bodu bol Matič úspešný, keď si brankár na loptu siahol. Ešte do prestávky sa po faule na domáceho Popoviča strhla na ihrisku menšia šarvátka, po ktorej sa žltilo.
Druhý polčas začal strelou domáceho útočníka Nurkoviča, s ktorou však brankár hostí problém nemal. Vzápätí sa zrodila na opačnej strane jediná príležitosť hostí v zápase, po ktorej však lopta v bráne neskončila.
V polovici druhého dejstva Nurkovičova krížna strela presvišťala pred bránou hostí. V ďalšom priebehu zápasu sa už veľa príležitostí nezrodilo. Komárňania si postrážili až do konca najtesnejšie vedenie a po zápase sa mohli radovať nie len z víťazstva, ale aj zo zachovania si druholigovej príslušnosti pre budúcu sezónu.
Gól: 43. Matič (p.k.)
R Gemzický, ŽK: Popovič, Duda – Rota, Mujkovič, Junior, Jacko, Osmanovič, Ruskovský, 1.122 divákov.
KFC: Leckéši – Popovič, Ondruš, Špiriak – Šurnovský, Mészáros (90. Szikonya), Domonkos, Matič (88. Luzin), Nagy – Duda (75. Bilyk), Nurkovič. Tréner J. Olejník.

Povedal po stretnutí
Jozef Olejník (tréner Komárna)
„ Na chlapcoch bolo vidno, že majú v nohách stredajší zápas, ktorý odohrali v Bardejove. Súper dnes prakticky iba bránil, museli sme hrať do plných, čo nebolo vôbec jednoduché. Hráči preukázali aj morálne vlastnosti, za čo si zaslúžia uznanie. Tešíme sa z víťazstva aj zo záchrany, ktorá sa pred odvetnou časťou súťaže mohla zdať pre niekoho len utópiou.“
Ostatné výsledky: Lok. Košice – Lipt. Mikuláš 2:1. Žilina B – Spišská Nová Ves 3:0, Šamorín – Zvolen 3:1, Nové Mesto nad Váhom – Inter 1:3, Skalica – Poprad 1:0, Podbrezová B – Bardejov 1:0, Sereď – FK Pohronie 2:1.
16. Podbrezová B 28 6 7 15 24:50 25
Program 29. kola: 13.5. Komárno – Podbrezová B, Trebišov – Nové Mesto nad Váhom, Inter – Skalica, Poprad – Šamorín, Zvolen – Žilina B, Spišská Nová Ves – Sereď, FK Pohronie – Lok. Košice, Lipt. Mikuláš – Bardejov.

Fotogaléria zo zápasu KFC - Trebišov:

1. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  2. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  3. Najkrajšie americké národné parky
  4. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  5. Keď Slováci krotia morský vietor
  6. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  7. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Futbalová škola pod taktovkou FC Internazionale Milano otvorila svoje brány

Hlavným cieľom akadémie na Slovensku je dať reálnu možnosť mladým talentom priamo sa rozvíjať v podmienkach, ktoré urobili z FC Internazionale Milano svetový veľkoklub.

FKM dotretice rovnako 0:2

Šance už áno, gól a body ešte nie.

Polícia žiada o pomoc pri pátraní

Hľadajú nezvestného Jozefa Štefloviča zo Šurian.

Lepší brankár Dukly, ako komárňanská ofenzíva

Prvá strata KFC v domácom prostredí.

21. august 1968 v Nových Zámkoch: objatie, facka a pokoj

„Keď prišiel veliteľ vojsk na Okresný výbor KSS, prvý tajomník sa s ním objal a pobozkal. To nebolo nikde,” spomína pamätník a znalec miestnej histórie František Daniel.