Prehľad výsledkov súťaží ObFZ Nové Zámky.

Ilustračné fotoIlustračné foto (Zdroj: archív)

VI. MEVA LIGA

22. kolo

Mojzesovo zdolalo lídra na jeho pôde, v Trávnici deľba bodov.

Svodín - Úľany n. Ž 3:2 (2:1), Nothart, Petrovič, Andris – Macek, Ostrožlík
Hral sa kvalitný zápas. Domáci nedali zo začiatku šancu hosťom, podarilo sa im streliť dva rýchle góly.Hostia si výraznejšiu šancu v prvom polčase nevypracovali, streliť gól sa im podarilo po priamom kope. V druhom dejstve mali domáci množstvo šancí, ktoré sa im však nepodarilo premeniť. Po chybe brankára hostia vyrovnali. Víťazní gól sa podarilo streliť Petrovičovi.

Bánov - Komjatice 2:1 (0:0), Farkaš 2 - Garay
Na začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, postupne však obrátky prebrali domáci hráči. Po zmene strán sa podarilo ujať vedenia domácim, avšak po chybe domácej obrany hostia vyrovnali. Svoje víťazstvo spečatili hosti až v závere zápasu.

Lipová – Dolný Ohaj 4:2 (1:0), Stacho 3, vl. (Pétery) – Ferus, Nagy.
Od začiatku zápasu mali priebeh hry jednoznačne vo svojich rukách domáci.Podarilo sa im dvakrát nastreliť aj brvno.O pár minút na to prišiel prvý gól po peknej akcii Stacha. Na začiatku druhého polčasu hostia vyrovnali. Domáci však i naďalej pokračovali v zahadzovaní šancí.Následne sa im podarilo streliť dva pekné góly.Hostia následne v ojedinelej šanci znížili na 3:2. Domáci hrajúci s chladnejšou hlavou dokázali ešte v závere zápasu zvýšiť , kedy si vlastný gól strelil hosťujúci hráč.Hostia môžu ďakovať svojmu brankárovi že neodišli s výpraskom.

Semerovo – Michal n./Ž. 4:1 (1:1), Gubrica 2, Hatala, Mirga – Zrubec
Aktívne hrajúci domáci sa ako prvý dostali do vedenia, avšak o niekoľko minút na to hostia vyrovnali. Po zmene strán mali priebeh hry jednoznačne vo svojich rukách domáci a zaslúžene vyhrali.

Veľký Kýr - Mojzesovo 1:2 (0:1), Šebík – Kotlár,Mikulec
Už v 2. minúte sa podarilo hosťom ujať sa vedenia. Domáci sa snažili, podarilo sa im vytvárať si pološance. V závere prvého polčasu domáci vynechali pokutový kop. Po zmene strán sa podarilo presadiť aj hosťujúcemu Kotlárovi. Domácim následne pridali a podarilo sa im znížiť,vyrovnať sa im už do konca zápasu nepodarilo.

Černík- Zemné 0:0
Počas celého zápasu sa hral vyrovnaný medzi šestnástkový futbal. Šance sa tvorili na oboch stranách, avšak ani jednému z nich sa nepodarilo ujať vedenia.

Hul - Vlkas 0:4 (0:3), Máčovský 2, Polák,Uhrík
Od začiatku zápasu mali priebeh hry vo svojich rukách hostia.Už v prvom polčase bolo rozhodnuté, kto bude víťazom zápasu. Množstvo svojich šancí dokázali premeniť avšak zápas sa mohol skončiť i vyšším rozdielom.

Trávnica – Mužla 3:3 (2:2), Mach 2, Szabó - Pathó, Kóša, Ármai
Hostia mali raketový úvod, keď už v druhej minúte išli do vedenia po štandardke. Domáci sa z toho otriasli a priebeh otočili dvoma gólmi. Hostia však dokázali do konca polčasu vyrovnať. V druhom polčase to bol i naďalej kvalitný zápas vysokej úrovne. Domácim sa podarilo presadiť z pokutového kopu. Hostia sa však nevzdávali a z posledného rohu sa im podarilo vyrovnať.

Zostava kola: Solár (D. Ohaj)-Andris (Svodín), Farkaš (Bánov), Gubrica (Semerovo), Stacho (Lipová), Máčovský (Vlkas), Petrovič (Svodín), J. Barták (Bánov), Mikulec (Mojzesvo), Markusek (Trávnica), Ármai (Mužla).

Nána - Strekov 3:2 (3:0), Farkaš 3 - Melaj, Szombat
Domáci zahrali výborný prvý polčas, kedy sa im podarilo streliť tri góly. Keď to tak vyzeralo, že zápas jednoznačne vyhrajú ubrali z tempa hry, čo využili hostia na strelenie dvoch gólov. Vyrovnať sa im však už nepodarilo.

Čechy - Štúrovo „B“ 1:2 (0:2), Šátek - Tallósi, Gyetven
Úvod zápasu bol vyrovnaný, hralo sa zväčš medzi šestnástkami. V priebehu troch minút sa podarilo streliť hosťom dva góly. Po zmene strán hostia z tempa ubrali, domáci skórovali, avšak vyrovnať sa im už nepodarilo.

Komoča - Šurany „B“ 0:1 (0:1), Skačan
Zo začiatku sa hral vyrovnaný futbal, šance sa tvorili na oboch stranách. Gól sa podarilo streliť v závere prvého polčasu skúsenému Skačanovi. Po zmene strán sa snažili domáci o strelenie gólov, to sa im však nepodarilo i napriek množstvu šancí.

Gbelce - Jasová 5:1 (4:1), Gergely, Barus, Dolák, Csonka, Ivanics - Šiffel
Hneď v 6. minúte zápasu sa dostali do vedenia domáci, o tri minúty na to však hostia vyrovnali.
Do konca prvého polčasu sa podarilo domácim ešte trikrát skórovať. Hneď po zmene strán pridali gbelčania i ďalší gól, do konca zápasu sa im však už viac krát nepodarilo rozvlniť sieť súpera.

Radava – Maňa 1:2 (1:1), Melišek - Klobučník 2
V prvom polčase sa odohrával zápas zväčša medzi šestnástkami. Do vedenia sa podarilo dostať domácim po peknej akcii do polčasu však hostia vyrovnali.
Po zmene strán prebrali iniciatívu hostia,ktorým sa v 90. minúte podarilo streliť víťazní gól čím zaslúžene vyhrali a odviezli si všetky body..

Kolta - Tvrdošovce „B“ 3:0 (2:0), Kelemen, Chudiváni, Martišek
Od začiatku zápasu mali hru jednoznačne na svojich kopačkách domáci, ktorý mali rýchly gólový vstup do zápasu. Následne sa im podarilo zvýšiť z penalty. Po zmene strán boli i naďalej aktívny a podarilo sa im streliť aj svoj tretí gól v tomto zápase čím si zaslúžene ustrážili tri body.

Rastislavice – Bruty 4:0 (2:0), Štefanovič 2, Lábsky 2.
Rastislavičania mali výborný vstup do zápasu, od začiatku mali hru jednoznačne na svojich kopačkách.
Z množstva šancí sa im podarilo presadiť sa štyrikrát, avšak zápas sa mohol skončiť i vyšším rozdielom.

1. Maňa 18 14 1 3 52:38 43 (+16)
2. Tvrdošovce B 18 13 1 4 64:21 40 (+13)
3. Šurany jun. 17 12 1 4 46:29 37 (+10)
4. Rastislavice 18 10 3 5 46:30 33 (+6)
5. Gbelce 18 10 1 7 47:37 31 (+4)
6. Štúrovo B 18 9 3 6 36:32 30 (+3)
7. Kolta 18 9 1 8 33:30 28 (+1)
8. Komoča 18 8 2 8 41:30 26 (-1)