Hrdinom derby susedov štvorgólový Tomáš Benkó

Marcelová vyhrala a vzďaľuje sa Dvorom.

Tomáš Benkó pochoval svojich. Rodákom strelil štyri góly.Tomáš Benkó pochoval svojich. Rodákom strelil štyri góly. (Zdroj: archív TB)

FUTBAL

V. LIGA - východ

MŠK Hurbanovo – FK Slovan Levice 2:1 (1:1)
Domáci mali prevahu od začiatku zápasu, kedy si v prvých desiatich minútach zápasu vypracovali dve šance, premeniť sa im ich však nepodarilo. Do vedenia sa prekvapivo dostali hostia, ktorí sa presadili z ojedinelej príležitosti. Už o chvíľu dokázali odpovedať domáci gólom Budaia na 1:1. Domáci si aj naďalej vytvárali množstvo šancí, skórovať sa im však nedarilo. Do vedenia sa dostali až v samom závere, kedy sa z priameho kopu presadil Gelle. Domáci vyhrali zaslúžene.
Góly: 14. D. Budai, 90. Š. Gelle – 11. G. Švec, R: Róbert Pintér, 100 divákov
ČK: 90. Konvický
DOMÁCI: M. Juhás – S. Jóba, P. Kádek, D. Hegedüš (67. Marek Karvai), Z. Pastorek, M. Kling, N. Mokráš (86. M. Tužinčin), R. Szántó, Š. Gelle, A. Porubszky, D. Budai (86. T. Zajac)
HOSTIA: P. Samuel Pánik – J. Gonda, A. Suljič, G. Batár (88. T. Sedmák), A. Konvický, L. Ferencz (57. J. Guláš), M. Janúrik, D. Kazár (62. N. Švajko), G. Gyurcsek, G. Švec (79. D. Hajdamár), F. Králik (89. L. Nagy)

FK Activ Veľké Kosihy – ŠK Sokol Starý Tekov 5:1 (4:1)
Domáci rozhodli už v prvom polčase, po ktorom išli do šatní za 4:1. V druhom polčase sa prakticky už len dohrávalo, pričom domáci pridali do siete hostí ešte jeden gól.
Góly: 15. T. Mačanský, 26. a 44. R. Turza (1 z 11m), 32. G. Maríkovec, 71. Á. Csonka – 29. Lukas Kúdela, R: Eduard Kusý, 100 divákov
DOMÁCI: L. Házi – B. Hronec, T. Illéš, S. Olajos, I. Mayer (75. A. Csicsó), M. Inczédi (84. K. Cseh), A. Tóth (80. M. Pivoda), E. Nagy, G. Maríkovec, T. Mačanský (57. Á. Csonka), R. Turza
HOSTIA: Michal Kúdela – Lukas Kúdela, M. Chmelo, B. Halabuk (72. M. Nespešný), M. Huszár, M. Šumeraj, J. Bagala, P. Seneši, D. Falat, Luboš Kúdela, Dávid Kúdela

MŠK Želiezovce – OFK Veľký Ďur 0:4 (0:2)
Hostia sa netajili s úmyslom v Želiezovciach naplno bodovať a tomu podriadili aj svoju taktiku. Už v 3. minúte Zoller prekonal domáceho gólmana – 0:1. Gól s domácimi otriasol a chvíľu trvalo kým sa prebrali. Snažili sa vyrovnať, ale hosťujúca obrana na čele s brankárom Mizerákom im to neumožnila. Na druhej strane udreli ďuradčania, keď pred odchodom do kabín zvýšil Čejtei na 0:2. Tréner Sokol urobil do druhého polčasu tri zmeny, ale ani to nepomohlo na odvrátenie prehry. V 60. minúte Dean Páchnik pridal ďalší gól hostí a o osude zápasu bolo rozhodnuté. V 70. minúte sa presadil aj Pajdučák a to bol pre domácich definitívny klinec do rakvy. Ďalšie šance ostali nevyužite. Hostia svoj cieľ splnili podali kolektívny výkon a vyhrali úplne zaslúžene.
Góly: 3. D. Zoller, 45. R. Čejtei, 60. D. Páchnik, 70. D. Pajdučák, R: František Haršány, 200 divákov
DOMÁCI: Z. Csenger (46. N. Barecz) – R. Szokol, J. Trávnik, P. Kristofóli, S. Rotík, K. Füle (62. D. Baláž), G. Dulai, F. Vašíček, M. Herceg (46. M. Černák), P. Paluška (46. D. Palovčík), D. Páchnik
HOSTIA: A. Mizerák – P. Pišky (40. I. Tušan), K. Nádašdy, D. Zoller, M. Predajniansky (65. D. Osvald), M. Méres (67. R. Mudroň), O. Hraška, D. Pajdučák, R. Čejtei (76. P. Petrík), Ľ. Smiknya, D. Páchnik

FK Chotín – FK Marcelová A 1:5 (1:3)
Vstup do zápasu mali prekvapivo lepší domáci, keď sa po ojedinelej šanci dostalo do vedenia. Hostia však nenechali nič na náhodu a už o minútu na to vyrovnali. Svoje vedúce postavenie v tabuľke potvrdzovali počas celého zápasu, kedy pridali do siete domácich ešte štyri góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 16. B. Lesko – 17. R. Vörös, 25. a 31. A. Kuruc, 58. E. Wilson Speck, 85. Vladimir Kosťukevič, R: Jozef Debnár, 500 divákov
DOMÁCI: G. Fekete – A. Pásztor, M. Banda, J. Nagy, Z. Novota (46. M. Ladányi), G. Csintalan (87. Á. Tóth), B. Lesko, J. Ferenczi, Nicolas Šipoš, Z. Lucza (46. N. Czibor), R. Blaho
HOSTIA: Andrej Kosťukevič – Peter Németh, A. Bottyán (87. V. Varga), Vladimir Kosťukevič, E. Wilson Speck, R. Vörös (56. O. Hegedüs), J. Dikácz (70. A. Sánta), D. Taibl, P. Kováč, A. Kuruc, Gabriel Németh (76. D. Horján)

TJ Družstevník Bešeňov – TJ Družstevník Dvory nad Žitavou 4:1 (2:0)
V derby zápase sa hralo v dobrom tempe už od úvodu. Domáci začali výborne, keď sa do vedenia dostali už v 5. minúte. Bešeňovčania aj naďalej pokračovali vo svojej dobrej hre, šance Benka a Miškoviča však zostali nevyužité. Sieť hostí opäť rozvlnil až Benkó v závere prvého polčasu. Tlak domácich pokračoval aj v druhom dejstve, kedy krátko po jeho začatí Benkó uzvrel svoj hetrik. Hostia sa spoliehali na protiútoky. V 77. minúte po chybe obrany dokázali znížiť gólom Kráľa. Domáci si však zápas bezpečne strážili a v závere Benkó dokázal streliť aj svoj štvrtý gól. Výhra domácich mohla byť omnoho vyššia. Hosťom sa tak vedúca Marcelová vzdialila na päť bodov a skomplikovali si tak vyhliadky na postup.
Góly: 5., 45., 53. a 90. T. Benkó – 77. V. Kráľ, R: Peter Slovák, 300 divákov
DOMÁCI: M. Bernátek – T. Benkó, M. Krpelán, J. Varga, P. Valachovič, P. Krajanec, R. Miškovič, R. Vadkerti, D. Brezík, D. Kovács, R. Hruška (64. N. Eliás)
HOSTIA: O. Shpak – E. Haulík, T. Varga, P. Molda (74. A. Demeter), G. Gulyás, D. Lövei, M. Orémusz, M. Kováč, Z. Pásztó, V. Kráľ, M. Illés (46. D. Pilný)

TJ Salka – FC Okoličná na Ostrove 1:1 (1:1)
V Salke sa odohral vyrovnaný zápas, v ktorom sa najskôr dostali do vedenia domáci. Na tento gól však hostia dokázali odpovedať ešte v prvom polčase. Domáci svoju prevahu mohli zúročiť v druhom dejstve, gól na 2:1 im však nebol uznaný. Zrodila sa tak zaslúžená remíza.
Góly: 9. G. Dajcs – 36. A. Csinger, R: Branislav Zachara, 250 divákov
DOMÁCI: O. Prohászka – R. Pasztorok (75. E. Gálik), P. Horňan, P. Čizmár, M. Toběrný, G. Dajcs, R. Varga (48. M. Király), K. Balázs (63. A. Sliva), E. Horváth, Roland Štugel, Adrián Štugel
HOSTIA: K. Fél – I. Meleg, Ondrej Filko, Z. Halász, G. Rigó, Z. Gacsal, T. Farkas (75. P. Hencz), M. Mészáros, A. Csinger, Matej Filko (83. R. Nyilas), T. Cseh (62. M. Hrabovský)

FK Slovan Šahy – ŠK Nesvady 3:1 (1:0)
Zápas sa odohral v prevahe domácich, ktorí diktovali tempo od úvodu zápasu. Na jednogólové vedenie z prvého polčasu nadviazal Gyepes aj druhým gólom v úvode druhého dejstva. Onedlho na tento gól odpovedal aj Tran Anh a domáci vyhrávali už trojgólovo. Hostia v závere dokázali len znížiť na konečných 3:1.
Góly: 18. a 61. Z. Gyepes, 70. P. Tran Anh – 84. Z. Cingel, R: Radovan Marinčák, 180 divákov
DOMÁCI: Ľudovít Belák – L. Bolyo, L. Studva, B. Križan, M. Misko, Z. Gyepes, J. Urblík, S. Kapa (29. Z. Baráti), P. Tran Anh, B. Pál, B. Kováč (80. E. Gáspár)
HOSTIA: G. Slávik – Adrián Varga (79. Marián Varga), A. Molnár, M. Czabány, K. Haris, N. Halanda, Z. Cingel, R. Kürti (48. M. Benča), E. Dibúz, Z. Magyar, G. Hengerics (77. Z. Kiss)

ŠK Kmeťovo – ŠK Tvrdošovce 6:1 (3:1)
Tempo diktovali od začiatku domáci, ktorí sa dostali do vedenia už v šiestej minúte. V 30. minúte domáci zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Na tento gól dokázali odpovedať hostia v 32. minúte, keď sa z pokutového kopu presadil Vincze. Gólové predstavenie pokračovalo o minútu neskôr, kedy domácich Kršák poslal opäť do dvojgólového vedenia. Domáci z množstva šancí v druhom polčase pridali do siete hostí ešte tri góly a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 6. J. Bobák, 30. Tomáš Sádovský, 33. P. Kršák, 54. Ivan Bašťovanský (vl. gol), 89. P. Varga, 90. F. Petráni – 32. S. Vincze (z 11m), R: Michal Miakiš, 100 divákov, ČK: 77. Igor Lakatoš
DOMÁCI: T. Mráz – Ján Sádovský, P. Varga, Jozef Švec, Peter Švec (75. J. Zubek), Tomáš Sádovský (65. P. Šulík), F. Petráni, M. Juhás, M. Jurkáček, J. Bobák (61. Peter Mjuller), P. Kršák (54. Mário Mjuller)
HOSTIA: P. Ostrožlík – M. Malý, S. Vincze, Jozef Lakatoš (85. Enrico Csanda), Attila Csanda, L. Szikora (67. Kevin Lakatoš), P. Máté, I. Bašťovanský, R. Rybár (61. Igor Lakatoš), N. Čoknay, L. Kosztolányi

ZOSTAVA KOLA: Shpak (Dvory) – Juhás (Kmeťovo), Ondrej Filko (Okoličná), Kuruc (Chotín), – Varga (Bešeňov), Dean Páchnik (Ďur), Dajcs (Salka), Gelle (Hurbanovo) – Benkó (Bešeňov), Maríkovec (Kosihy), Zoller (Ďur)