Nové Zámky v Bánovciach poľahky

Za lídrom z Dubnice vyrovnané trio.

Rozcvička futbalistov FKM Nové Zámky pred Zápasom v Bánovciach nad Bebravou. FKM nedal domácim v zápase šancu, zvíťazil presvedčivo.Rozcvička futbalistov FKM Nové Zámky pred Zápasom v Bánovciach nad Bebravou. FKM nedal domácim v zápase šancu, zvíťazil presvedčivo. (Zdroj: FKM)

FUTBAL

III. LIGA - západ

24.kolo

Veľké Ludince – ViOn B Vráble 1:1 (0:1)
Zápas predohrali už v piatok, dôvodom bola sobotná svadba domáceho hráča Mareka Horniaka. Obe mužstva mali vlažný začiatok. Z prvej vážnejšej akcie hostí si na centrovanú loptu z pravej strany nabehol Baggio a sám pred bránkou hlavou prekonal Kolčára v bráne V- Ludiniec. Vedúci gól hostí oživil hru oboch mužstiev. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v 38. min. Matić, ale strieľaný center Tótha neusmernil do brány hostí. Druhý polčas sa už hral v svižnejšom tempe so šancami na oboch stranách.
V 59. min. po situácii zaváňajúcej ofsajdom predviedol výborný zákrok domáci gólman Kolčár a zlikvidoval tak veľkú šancu hostí. V 68. min. prišiel najkrajší okamih celého zápasu, keď nádhernú strelu domáceho Semeniuka do šibenice z 22 m bravúrne zneškodnil Pichňa v bráne Vrábeľ. Následne sa domáci pokúšali streľbou z diaľky prekonať brankára hostí, ale ten bol proti. Zaslúžený vyrovnávajúci gól dosiahli domáci hráči v 90. minúte, keď po rohu dorazil loptu do siete Podlucký.
Góly: 90. Podlucký – 14. Baggio. R Španka, ŽK: Víglaš – Balko, 150 divákov. DRUŽST.: Kolčár – Krupánszki, Dékány, Podlucký, Kovács (63. Letko), Kosák, Tóth (75. Kele), Vígľaš (63. Petráš), Matić, Hlaváčik, Semeniuk. Tréner J. Duhony. VRÁBLE: Pichňa – Duga, Jančura (80. Tonka), Balko, Zrubec (46. Krkoška), Rigo, Marek (77. Šabík), Hamar, Hlaváč, Baggio, Renan (87. Šlachta). Tréner I. Kasana.⋌
⋌ IVAN PORUBSKÝ

Bánovce – N. Zámky 0:4 (0:2)
Bánovce po nepresvedčivých výkonoch pokračovali v trápení, ospravedlnením im môže byť iba neúčasť až piatich hráčov zo základnej zostavy, ktorých museli nahradiť dorastenci. V Bánovciach ešte nebola spustená ani svetelná tabuľa, keď po centre z boku vyrazil loptu domáci brankár pred Bodyho a ten rozvil sieť – 0:1. V ďalšom priebehu sa hral iba nezáživný futbal, domáci mohli vyrovnať po výbornej akcii Zajaca, ale Oravec páli len do brankára.
V nadstavenom čase prvého polčasu sa domáci zadáci na čele s brankárom dopustili hrubej chyby a hostia šli do dvojgólového vedenia. Po zmene strán mali domáci nejaké náznaky, Zajacov brejk brankár vyrazil len pred Lásku, ktorý triafa len do obrancu hostí. Hostia následne pridali v priebehu ôsmich minút po hrubých chybách ďalšie dva góly a v závere sa tak stretnutie už iba dohrávalo.
Góly: 1. a 60. Body, 45. Szénasi, 68. Tawanda. R Kišš, bez kariet, 80 divákov. SPARTAK: Kopčan – Minárik, Poštrk, Oravec, Zita, Láska, Bakši (46. Chrenko), Gajdošík, Zajac, Halás, Hrabal (39. Okrucký). FKM: Strelčík – Ešek (66. Pískla), Hanzel, Szénási, Dione, Obert (70. Kaman), Motsyk, E. Horáček (63. Švajda), Tawanda, Kuridze (46. P. Horáček), Body.⋌ (MK)

Prievidza – Šaľa 1:2 (0:1)
Zápas mal pre Prievidzu tradičný scenár. Dva góly dostali prakticky z troch striel na bránu. Domácim nemožno uprieť snahu, ale chýba im typický zakončovateľ. Oba góly zaznamenala Šaľa po štandardných situáciách. V 29. min. otvoril skóre po priamom kope a dorážke Tubonemi. V 68. min. bol vylúčený hosťujúci Kudry, no Šaľa napriek tomu strelou popod múr zásluhou Ninkoviča upravila na 0:2. Nádej Prievidžanom svitla po peknej individuálnej akcii Jánošíka, ktorý upravil do opustenej brány na 1:2. V poslednej štvrťhodine však domáci napriek snahe neskórovali, a tak si všetky tri body odviezli hostia.
Góly: 76. Jánošík – 29. Tubonemi, 71. Ninkovič. R Patrovič, ŽK: Krčík, Belanec, Kopál – Lovska, Kudry, ČK: 68. Kudry, 205 divákov. DUSLO: Porubský – Ďatko, Sekulič, Plešivka (25. F. Prúčny), Kudry, Lovska, Ninkovič, Kochan, Petráš, Galbavý, Tubonemi (54. Kingsley). Tréner P. Zelenský. ⋌⋌
VLADIMÍR HELBICH

Borčice/P. Bystrica – Galanta 0:1 (0:0)
Hostia mali miernu prevahu a už v úvode mohli vyhrávať, no Bobot nemal problém s Hercegovou slabou strelou. Domáci sa nevedeli presadiť, hlavička hosťujúceho Hlavnu po polhodine letela nad. Winkler nepotrestal zaváhanie Bobota, ktorému vypichol loptu, no bránu minul. Domáci brankár o niekoľko minút vyrazil nebezpečnú strelu Kormana. Druhý polčas začali domáci aktívnejšie, no J. Valientovi obrana loptu odkopla a v 55. min. strelu Slávika Šálka zneškodnil. V 60. min. bol Slávikov pokus nepresný, ale v 73. min. Herceg usmernil do siete centrovanú loptu – 0:1. Keď desať minút pred koncom domáci Boris poslal loptu tesne nad, Galanta si z Považskej Bystrice odviezla tri body.
Gól: 73. Herceg. R Husár, bez kariet, 130 divákov. SLOVAN: Šálka – Eliáš, Hlavna, Jakabovič, Tomiš, Winkler, Korman (66. Vdovjak), Pecho, Madarász (90. Kočiš), Lénárt (60. Jakubjak), Herceg. ⋌(JŠ)

Dubnica – Led. Rovne 1:0 (0:0)
Zápas prvého s tretím tímom viac než päťsto divákov sklamal, fanúškovia domácich môžu mať iba radosť z troch bodov. Hralo sa medzi šestnástkami, šancí bolo minimálne a centrované lopty nemal kto zakončiť. O výhre Dubnice rozhodol v 33. min Jakúbek, ktorý získal loptu a usmernil loptu do siete.
Gól: 33. Jakúbek.
R Drobec, bez kariet, 550 divákov
FK: Digaňa – Pagáč, Vaško (33. Horecký), Jakúbek, Švec, Štefánek, Suchý (77. Častulín), Vujoševič (89. Zahranychnyy), Janco (82. Buček), Beňo, Čurík (71. Václav). Tréner P.Jakuš. CRYSTAL: Bačík – Kollár, Chmelík, Pišta (59. Řehák), Detko, Náther, Púček, Híreš, Buček, Živčic, Krištof (77. Poláček). Tréner M. Púček

Nemšová – Topoľčany 5:2 (2:0)
V netradičnom čase v sobotu predpoludním na ihrisku v Tr. Tepliciach začala Nemšová aktívne a už v 6. min zakončil krásnu akciu vedúcim gólom Jambor. Domáci mali množstvo ďalších šancí, ale do prestávky využili iba jedinú v 41. min, kedy skóroval Šiko. Hostia v 50. min dali kontaktný gól a v 54. min mali šťastie, keď po faule Jambor trafil z jedenástky iba žrď. V 58. min bol za kopnutie súper a vylúčený Mikula a presilovku Nemšová dokonale využila. Šiko a Jambor v priebehu troch minút zvýšili na 4:1.
Legionár Salim z ojedinelej akcie dal druhý gól hostí. Domáci mali výraznú prevahu a ich výhra mohla byť oveľa vyššia. Hostia mali ešte jednu šancu, no Žilka bol pozorný. V 90. min dosiahol Jambor hetrik – 5:2.
Góly: 6., 68. a 90. Jambor, 41. a 65. Šiko – 50. Mikula, 75. Salim. ČK: 58. Mikula (T). MFK: Droppa – Kopkáš, Števko, Pakanec, Rusnák – Korman, Akbas, Perrez, Švajlen, Mikula – Rama Salim. Striedali: Hudok, Levák, Závadský.

Beluša – Gabčíkovo 1:0 (1:0)
Hostia začali aktívnejšie a už v 1. min Sánka trafil žrď a v polovici polčasu nebezpečný závar pred domácou bránou gólom neskončil. Z jedinej nebezpečnej akcie domáci dali gól, keď po kombinácii s P. Gajdošíkom otvoril skóre v 41. min Gorelka. Na tvrdú hru hostí doplatili vynútenými striedaniami P. Mišutka a S. Bielik. Striedajúceho Ďuriša v 55. min vychytal Izsmán a keď Remšík už prekonal gabčíkovského brankára, obranca loptu vykopol z prázdnej brány.
Gól: 41. Gorelka. R Šima, ŽK: Martinka, Hrenák, Bielik – Polák, 150 divákov. ŠK: Izsmán – Cingel, Turan, Huszár, Polák, Boráros, Krištan, Sánka (68. Csóka), Tóth, Bazsó, Lengyel. Tréner J. Majoroš. ⋌(JŠ)

Púchov – Trnava B 1:2 (1:2)
Obrana hostí zachraňovala v úvode pred Marmanom na roh, po ktorom Zavadzan zblízka otvoril skóre – 1:0. O štyri minúty strelec gólu ratoval pred Lovásom. V 12. min po Brigantovom centri hlavou Lovás na 1:1. Marek Gajdošík v 23. min trafil brvno trnavskej brány a o chvíľu ho brankár vychytal, rovnako ako aj v 30. min.
V 38. min. prekvapil zdiaľky Yilmaz Pilného a hostia viedli. Po prestávke neboli úspešní v snahe o vyrovnanie Marmans Gajdošíkom a v 58. min Takáč vyrazil strelu Vanáka. V závere pohrozil hosťujúci Brigant, keď najprv mieril nad a potom trafil Brezničana, ktorý si dal takmer vlastný gól.
Góly: 8. Zavadzan – 12. Lovás, 38. Yilmaz.

DAC B/Vrakúň – FC Nitra jun. 1:1 (1:0).
Domáci boli po celý zápas lepší a aktívnejší. Mladí Nitrania prišli s defenzívnou taktikou. Skóre sa po prvýkrát menilo po štvrťhodine hry, Čmelík dorážal vyrazenú loptu za bezmocného Šipoša. V druhom dejstve domáce rezerva kontrolovala stretnutie, tím spod Zobora pohrozil Militosjanom. Ten v samostatnom úniku neprekonal Slávika. Už keď sa zdalo, že tri body zostanú doma, po nakopnutej lopte zakončoval Zelenka – 1:1. V závere mohli Dunajskostredčania predsa len strhnúť víťazstvo na svoju stranu, v dvoch príležitostiach podržal bielomodrých Šipoš.
Góly: 15. Čmelík – 86. Zelenka. R Santa, bez kariet, 200 divákov. DAC B: Slávik – Tornyai, Iván (72. Szelle), Kontár, Viola, Tešlár, Liašenko (81. Fronc), Mervó, Čmelík, Janček, Trajkovski. Tréner B. Fodrek. FC: Šípoš – Krajčovič, Galko, Dunda, Peseky (78. Mesároš), Lola, Záhon, Zelenka, Militosjan, Kinče, Macho. Tréner A. Štefanka.

1. Dubnica 24 19 4 1 53:7 61 (+22)
2. Borčice/PB 24 17 3 4 58:22 54 (+18)
3. Led. Rovne 24 16 3 5 40:19 51 (+15)
4. Nové Zámky 24 16 3 5 39:23 51 (+15)
5. DAC B/Vrakúň 24 13 4 7 35:19 43 (+4)
6. Nitra jun. 24 12 4 8 45:30 40 (+4)
7. Galanta 24 11 5 8 39:29 38 (+2)
8. Trnava B 24 12 1 11 43:30 37 (+1)