Streda, 20. marec, 2019 | Meniny má Klaudius, Víťazoslav

Novozámčania za nepremenené vyložené šance pykali

Nitra postupuje do semifinále v najkratšom možnom čase.

Novozámčania premárnili v druhej tretine štvrtého zápasu série aj tie najvyloženejšie príležitosti a bolo ich niekoľko.Novozámčania premárnili v druhej tretine štvrtého zápasu série aj tie najvyloženejšie príležitosti a bolo ich niekoľko.(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

Štvrťfinále - 4. zápas

HC Nové Zámky - HK Nitra 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) - stav série 0:4

Na začiatku stretnutia mala Nitra niekoľko presiloviek, krátku aj o dvoch hráčov, ale úspešná v nich nebola. V 13. minúte ušiel po pravej strane Zbořil a jeho ideálnu prihrávku zblízka zužitkoval Šimun. Druhú tretinu tohto zápasu nemožno nazvať inak ako plejádou nepremenených príležitostí zo strany domácich. Bolo medzi nimi niekoľko samostatných nájazdov a pokusov z bezprostrednej blízkosti. Zákonite tak padli góly na opačnej strane, keď Kovacs aj Paulovič boli v správnom čase na správnom mieste. V tretej tretine Novozámčanom chýbali sily na zvrat, Nitra si najtesnejšie vedenie bez problémov ustrážila a v samom závere pečatila svoje víťazstvo nie len v tomto zápase, ale aj v celej sérii gólom Kutáleka do prázdnej brány.

Góly a asistencie: 13. Šimun (Zbořil, Saulietis) – 34. Kovacs (Šiška, Bradley), 38. Paulovič (Mezei, Krištof), 60. Kutálek (Milam).

Rozhodcovia: Stano, Štefik. Vylúčenia: 7:3. Využitie: 0:0. Oslabenia: 0:0. Diváci: 1129. Strely na bránu: 37:44.

HC: Baroš – Husák, M. Novák, Plášil, Salija, Jass, Šimek, Trávniček, Rehák – Hřebejk, L. Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Novotný, Lorraine.

HK: Lawson – Mezei, Rais, J. Milam, Ordzovenský, Versteeg, T. Milam, Rýgl, Mir. Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, Kutálek, Macík – Šiška, Bradley, Kovacs.

Povedali po stretnutí

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: „Dnes sme nevyužili neuveriteľné množstvo vynikajúcich gólových príležitostí, čo rozhodlo o stretnutí. Za stavu 1:0 sme v druhej tretine išli aspoň päťkrát sami na brankára, ale skórovať sme nedokázali. Nitrania hrali výborne, dvoma gólmi dokázali výsledok otočiť. Potom sme už my okrem jednej žŕdky nemali nič. Nitra je skúsené mužstvo, výsledok dokázala udržať. Odhliadnuc od prvého duelu, sme odohrali s favoritom tri vyrovnané súboje. Nemáme sa za čo hanbiť a to som povedal aj chlapcom v šatni."

Branislav Fábry, útočník Nových Zámkov: „Veľká škoda nepremenených šancí v dnešnom zápase, hokej sa však hrá na góly. Nitra je tam zaslúžene, k tomu niet čo dodať. Nevyužité šance v oboch domácich zápasoch nás možno stáli jeden zápas navyše, mrzí nás to. Je však veľmi dobrý pocit počuť dnes našich fanúšikov, ako nás aj po neúspešnom zápase oslavujú. Patrí im za podporu v celej sezóne naša vďaka."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Toľko chýb, koľko sme dnes vyprodukovali, by bolo dosť aj na jedno exhibičné stretnutie. Domáci nedokázali využiť ponúknuté veľké príležitosti, ktoré mali. My sme naopak vyťažili z minima maximum, v závere sme však už mali viacero šancí. Podľa mňa to bol dnes aj zápas brankárov, ktorý sa vydaril viac nášmu Lawsonovi."

Matej Paulovič, útočník Nitry: „V úvode sme mali svoje presilovky, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Súper mal jednu šancu, z ktorej dal gól. V druhej časti hry sme im dovolili toho veľa, takto si v play-off nemôžeme dovoliť hrať. Našťastie domáci nevyužili svoje tutovky a mali ich dosť. Potom sme sa dostali k slovu my, dali sme góly a otočili zápas. Svoje vedenie sme si ustrážili až do konca. Nečakali sme, že dokážeme postúpiť v štyroch zápasoch, najmä tie vonku neboli vôbec ľahké, ale sme radi, že sa nám to podarilo. Na to, či máme na prípravu pred ďalšími zápasmi veľa alebo málo času, nehľadíme. Musíme hrať naplno v každom zápase a to vtedy, keď je na programe."