Ilustračný záberIlustračný záber (Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

Štvrťfinále - 3. zápas

HC Nové Zámky - HK Nitra 4:5 pp.(2:0, 2:3, 0:1 - 0:1) - na zápasy 0:3.

V prvej tretine boli hostia vlažnejší ako zvyčajne, čo Novozámčania dokázali síce využiť, ale po prvej časti hry mohli vyhrávať aj výraznejším rozdielom. V 7. minúte sa pred brankára Lawsona natlačil Fábry a dostal puk do siete - 1:0. Zeleno-bieli zvýšili svoj náskok v 17. minúte, kedy Šimun našiel v dobrej pozícii Plášila, ktorý trafil ľavý horný kút brány absolútne presne. Hostia boli poriadne "chytení" a len škoda pre domácich, že nedokázali využiť ešte do sirény dve ďalšie obrovské príležitosti. V druhej čast hry už favorit zapol na vyššie obrátky a v presilovej hre, ktorá sa preniesla ešte z prvej tretiny, znížil Raisom na 1:2. V 24. minúte putovali na trestnú lavicu naraz dvaja Nitrania, čo potrestal najskôr Jurík a potom, keď sa už vracal z trestnej lavice aj druhý hráč Nitry, skončil v sieti aj Hruškom nahodený puk od modrej čiary. Potom počas presilovej hry Nitry ušli domáci Zbořil so Šimunom, ale piaty gól nedokázali dať. Druhá polovica druhej tretiny patrila hosťom. Najskôr Lantoši a následne Krištof dokázali za dve minúty posunúť svoj celok na dostrel. Tlak Nitranov pokračoval aj v tretej tretine. Domáci sa v tejto časti hry spoliehali väčšinou na brejky, ktoré však boli nebezpečné. V 46. minúte čakala novozámocká obrana na zakázané uvoľnenie, ktoré sa však nepískalo, puk sa dostal k Mikúšovi, ktorý vyrovnal. V riadnom hracom čase už viac gólov nepadlo a tak sa muselo predlžovať. Novozámčania v ňom mohli rozhodnúť zápas vo svoj prospech, keď mali dve vynikajúce príležitosti. Gól však nedali, pričom spravili nezmyselné zlé striedanie, ktoré sa im napokon stalo osudným. V presilovke rozhodol o víťazstve Nitry aj v treťom zápase Krištof

Góly a asistencie: 7. Fábry (bez asistencie), 17. Plášil (Šimun), 25. Jurík (Hřebejk, Škoda), 27. Hruška (Zbořil, Saulietis) – 21. Rais (Mezei, Krištof), 32. Lantoši (Slovák, Blackwater), 34. Krištof (Mezei), 46. Mikúš (Paulovič, Krištof), 67. Krištof. Rozhodcovia: Vladimír Baluška, Vladimír Fridrich – Roman Výleta, Jozef Tvrdoň – Jozef Vrábel. Vylúčenia: 8:6. Využitie: 1:2. V oslabení: . Diváci: 1358. Strely na bránu: 30:40.

HC Nové Zámky: Baroš (Romančík) – Husák, Novák, Plášil, Hruška, Jass, Salija, Šimek, Ondrušek – Hřebejk, Jurík, Škoda – Saulietis, Šimun, Zbořil – Fábry, Šille, Varga – Dubec, Rehák, Tužinský

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie na Prešovskej univerzite.

Deň pred začiatkom skríningového testovania bolo prihlásených takmer desaťtisíc ľudí. Počas prvého dňa otestovali skoro tretinu z nich.