Piatok, 19. apríl, 2019 | Meniny má Jela

Skončila sa základná časť našej najvyššej súťaže basketbalistov

MBK vyhral v Košiciach po predĺžení, vyzve Prievidzu.

Záber z predchádzajúceho duelu týchto dvoch súperov.Záber z predchádzajúceho duelu týchto dvoch súperov.(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL
35.kolo
KB Košice – MBK Rieker Com-Therm Komárno 85:86 pp (21:16, 16:19, 11:17, 25:21 – 12:13)
Komárňania začali po dlhej ceste rozpačito a po troch minútach prehrávali 10:2. Hostia sa však postupne dostávali do hry, zagresívnili obranu a keď sa domácim prestalo dariť v útoku, začali svoju stratu znižovať. Červeno-bielu bojovú zástavu dvíhali najmä Jackson s Tomičom a na veľkú prestávku sa šlo len za dvojbodového vedenia Košičanov.
Tretiu časť hry, ktorá priniesla najmenej bodov, vyhrali Komárňania o tri a pred štvrtou štvrtinou boli o krôčik vpredu. Tá však priniesla veľkú drámu. V poslednej dvojminútovke zmenili hostia štvorbodové manko na jednobodové vedenie, ale posledné slovo mal domáci Stamenkovič, ktorý premenil z dvoch trestných bodov jeden a poslal zápas do predĺženia.
V ňom mali viac šťastia zverenci trénera Miloša Šporara a pripísali si nečakané víťazstvo.
TH: 28/18 – 15/13, Fauly: 20 – 26, Trojky: 9 – 11, Rozhodovali: Karniš, Kovalčík, Mlynarčík.
Komárno: J. Jackson 23, Tomič 16, Bowman 15, Hoferica 6, Vu. Djorjevič 5 (Miloševič 7, Jankovič a Stojanov po 5, Adams 4, Vojtek 0)

Povedali po zápase:
Miloš Šporar, tréner Komárna: „Bol to naozaj veľmi dramatický zápas, v ktorom moji chlapci ukázali charakter. Pre mňa osobne je to pred štartom play off naozaj dôležité. Hrali sme tímovo, dobre v obrane a inkasovať v Košiciach v riadnom hracom čase 73 bodov je excelentné. Som naozaj spokojný, pretože na prahu play off máme najlepšiu formu sezóny.“

Saša Jankovič, hráč Komárna: „V úvode sa prejavila dlhá cesta do Košíc a nezačali sme dobre. Potom však domáci začali míňať strely a my sme zvýšili agresivitu. Dostali sme sa do vedenia a to sme dlho držali. Vo štvrtej štvrtine nám trošku upadla koncentrácia, ale nevzdali sme sa, ukázali sme charakter a napokon sme podľa mňa zaslúžene vyhrali v predĺžení.“

Ostatné výsledky: Levice – Inter 82:65, Spišská Nová Ves – Svit 89:94, Prievidza – Karlovka 78:65, Žilina – Handlová 79:91.
10. SNV 36 4 32 2756:3439 40
Štvrťfinálové dvojice: Inter – Handlová, Levice – Karlovka, Prievidza – Komárno, Košice – Svit. Prvé zápasy sa hrajú 24.3