MBK zachránila Tomičova trojka v poslednej sekunde.

Hráč MBK Vuk Djordjevič v súboji o loptu s trojicou hráčov Karlovky.(Zdroj: Karol Scholtz)

EUROVIA SBL
33.kolo
MBK Rieker Com-Therm Komárno – VŠEMvs Karlovka Bratislava 90:89 (23:30, 33:15, 19:22, 15:22)
Komárňania začali zápas zle, ich súper sa dostal do vedenia a do konca prve desaťminútovky si vypracoval solídny náskok. Druhá štvrtina vyšla Komárňanom výborne. Dominovali vo všetkých činnostiach, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.
V tretej štvrtine však veľmi húževnatá Karlovka zabojovala a vrátila sa do zápasu. V záverečnej časti sa Bratislavčania úplne dotiahli na domácich a boli dokonca veľmi blízko k víťazstvu o ktoré ich napokon obral režisér hry MBK trojkou v poslednej sekunde
TH: 22/21 – 22/17, Fauly: 26 – 23, Trojky: 7 – 10, Rozhodovali: Zubák, Holländer, Kiss
Komárno: Bowman 21, Vu. Djordjevič 15, Hoferica 10, Tomič 8, Jankovič 7 (Miloševič 18, J. Jackson 5, Adams 4, Vojtek 2)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner Komárna: „Musím povedať, že sme si nezaslúžili vyhrať a dúfam, že sa z tohto zápasu poučíme. Nechcem nič analyzovať, ale myslím si, že to bol najhorší zápas z našej strany, odkedy som prišiel do Komárna. Výhra sa síce počíta, ale mám taký čudný pocit, že nemôžeme byť spokojní a šťastní s odvedenou prácou. Zostávajú nám ešte tri zápasy do play off a dúfam, že sa lepšie pripravíme na ďalšie zápasy a na vyraďovaciu časť súťaže budeme čo najlepšie pripravení.“
Troynell Adams, hráč Komárna: „Zápas sme nezačali dobre, hostia sa dostali do vedenia, no našťastie nám druhá štvrtina vyšla vynikajúco, kedy nám to naozaj išlo na všetkých pozíciách a činnostiach. Prakticky sme pokračovali v dobrej hre aj v tretej štvrtine, darilo sa nám strelecky, no problémy nám narobila bojovnosť Karlovky. Nevzdávala sa za žiadneho stavu a v posledných minútach sa nám to skoro vypomstilo. Karlovka mala víťazstvo na dosah, k nám sa priklonilo v poslednej minúte aj šťastie, kedy sme trojkou v poslednej sekunde vyhrali tento ťažký zápas. Gratulácia patrí aj zdolanému, pretože si aj oni zaslúžila vyhrať. Ale vyhrať žiaľ mohol len jeden. “
Ostatné výsledky: Prievidza – Košice 102:85, Levice – SNV 105:78, Inter – Žilina 120:67, Svit – Handlová
10.SNV 33 4 29 2508:3147 37
Program 34.kola: 7.3. Košice – Inter, Handlová – Komárno, SNV – Prievidza, Žilina – Svit, Karlovka – Levice.
Program 35. kola: 10.3. Prievidza – Levice, Svit – Košice, Inter – SNV, Handlová – Karlovka, Komárno – Žilina.

1. Príloha pre všetkých školákov: Opäť v škole
  2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?
  3. Pivovarníci rozdeľujú peniaze
  4. Najkrajšie americké národné parky
  5. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  8. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  9. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Futbalová škola pod taktovkou FC Internazionale Milano otvorila svoje brány

Hlavným cieľom akadémie na Slovensku je dať reálnu možnosť mladým talentom priamo sa rozvíjať v podmienkach, ktoré urobili z FC Internazionale Milano svetový veľkoklub.

FKM dotretice rovnako 0:2

Šance už áno, gól a body ešte nie.

Polícia žiada o pomoc pri pátraní

Hľadajú nezvestného Jozefa Štefloviča zo Šurian.

Lepší brankár Dukly, ako komárňanská ofenzíva

Prvá strata KFC v domácom prostredí.

21. august 1968 v Nových Zámkoch: objatie, facka a pokoj

„Keď prišiel veliteľ vojsk na Okresný výbor KSS, prvý tajomník sa s ním objal a pobozkal. To nebolo nikde,” spomína pamätník a znalec miestnej histórie František Daniel.