Ilustračné foto(Zdroj: Zsolt Geleta)

Tipsportliga

48.kolo

HK 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

V prvej tretine boli o niečo aktívnejší Novozámčania, ktorí mali aj niekoľko gólových príležitostí, ale skórovať nedokázali ani pri dvoch početných prevahách, ktoré mali. Domáci to v prvej časti hry skúšali strelami z diaľky, s ktorými si Baroš bez problémov poradil.

Ani v druhej dvadsaťminútovke sa obraz hry príliš nezmenil. Hostia prežili svoje prvé oslabenie, ale v polovici stretnutia inkasovali. Český legionár v domácom mužstve Langhammer prenikol cez hosťujúcu obranu do útočného pásma a z pravej strany strlou po ľade k vzdialenejšej žrdi získal svojim vedenie.

Posledná tretina sa začala presilovkou hostí, avšak neúspešnou. V 47. minúte skončila Zbořilova strela na žrdi, ale o pol minúty už bol na opačnej strane úspešný Piatka, ktorý zblízka zvýšil. V ďalšom priebehu vyvinuli Novozámčania na domácu bránu tlak, ale skórovať nedokázali ani z tých najvyloženejších príležitostí a tak sa po záverečnej siréne tešili z dôležitých troch bodov Liptáci.

Góly a asistencie: 31. Langhammer (Nemec, Gründling), 48. Piatka (Kriška, J. Sukeľ). Rozhodcovia: Orolin, Kalina – Gavalier, Gajan. Vylúčenia: 7:6. Využitie: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 790. Strely na bránu: 26:32.

HC Nové Zámky: Baroš – Plašil, Novák, Jass, Hruška, Husák, Salija, Šimek, Saulietis – Šille, Šimun, Zbořil – Fábry, Jurík, Hřebejk – Dubec, Novotný, Škoda – Lorraine, Rehák, Varga.

Hlas po stretnutí

Miroslav Mach, tréner Nových Zámkov: “Zápas sa mi hodnotí ťažko. Chceli sme získať nejaké body, čo sa nám nepodarilo. Neurobili sme tu nič, nedali sme ani gól a žiaľ sme prehrali. Do konca je ešte päť zápasov, tak skúsime zabojovať.”

Ostatné výsledky: Poprad Košice 4:2, Banská Bystrica - Trenčín 2:0, Detva - Zvolen 1:6, Nitra - Žilina 3:2

11.Slovensko U20 20 3 1 3 13 38:87 14

V najbližšom zápase v piatok 2.3. privítajú Nové Zámky o 18.30 na vlastnom ľade Žilinu.

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?