Štvrtok, 19. júl, 2018 | Meniny má Dušana

Semifinálové brány zostali pre Komárno zatvorené

Patrioti nad sily Obuvníkov.

Komárňanov na ceste do semifinále Slovenského pohára zastavili Levičania(Zdroj: Karol Scholtz)

BASKETBAL

SLOVENSKÝ POHÁR
Štvrťfinále
BK Levickí Patrioti – MBK Rieker Com-Therm Komárno 92:65 (26:19, 23:21, 19:13, 24:12)
Leviciam patrili úvodné minúty stretnutia, nekompromisne trestali komárňanské chyby a tiež mali aj priveľa voľného priestoru v útoku. Už po štyroch minútach vyhrávali 14:4, preto zákonite prišiel oddychový čas súpera.
Po ňom sa Komárno spamätalo a začalo uberať z vysokého manka. Lenže posledné slovo v prvej štvrtine mal Krajčovič, spolu s klaksónom upravoval na 26:19 pre Patriotov. V druhej 10-minútovke sa na oboch stranách začali kopiť chyby, „obuvníci“ nevyužili niekoľko možností na dotiahnutie sa. Leviciam sa podarilo opäť odskočiť, prvý polčas napokon vyhrali 49:40.
Po prestávke navýšili zverenci trénera Tea Hojča na obrátkach, v jednom momente viedli aj o 16 bodov. S blížiacim sa koncom duelu mali Levice čoraz väčšiu kontrolu nad dianím na palubovke. Potvrdil to aj Bachan, s klaksónom upravil skóre po tretej štvrtine na 68:53.
V poslednej perióde už nepripustili na svoj úkor Levice prekvapenie, Komárnu nedovolili ani pomýšľať na návrat do zápasu. Miestenku v semifinále si napokon vybojovali po výsledku 92:65.
TH: 28/24 – 18/11, Fauly: 22 – 29, Trojky: 8 – 4, Rozhodovali: Šarišský, Kovalčík, Karniš
Komárno: Vu. Djordjevič 14, Vojtek 9, Bowman 7, Tomič 6, Jankovič 4 (Jackson 13, Adams a Marchyn po 4, Stojanov 3, Jurčina 1)

Povedali po zápase:

Miloš Šporar, tréner Komárna: „Chcel by som pogratulovať Leviciam k víťazstvu, boli lepšie pripravení na toto stretnutie. Zaslúžili si to, 40 minút kontrolovali stretnutie. Chcel by som, aby tento pohár vyhral slovinský tréner, preto budem fandiť Teovi a sledovať ďalšie zápasy.“
Justin Jackson, hráč Komárna: „Bol to po dlhej dobe môj prvý zápas, preto to bolo náročné pre mňa. Všetko to bolo o sústredení. Som v tíme nový, preto sa postupne učím herné systémy a snažím si na nových spoluhráčov zvyknúť. Ak sa do toho dostaneme, tak to bude dobré.“